Sevgi birliğe, bencillik yalnızlığa götürür. SCHİLLER [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kora Yayın

Kora Yayın

• Kora Yayın Kitapları | • Kora Yayın İletişim Bilgileri | • Kora Yayın Hakkında Bilgi
Sitemizde Kora Yayın isimli yayınevine ait Toplam 36 kitap bulunuyor."Kora Yayın" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Emre Gruda

Kora Yayın

Emre Gruda, 1998 yılında İstanbul’da doğdu. Edebiyatla ilgilenmeye lise yıllarında başladı. Halen tiyatro eğitimini sürdüren Emre Gruda, aynı zamanda, Beylikdüzü Belediye Tiyatrosu’nda oyuncu olarak çalışıyor. Gruda, bir sabah Kora Yayın’ın merdivenlerini bir solukta çıkıp, geçti karşımıza:  “Merhaba!” dedi. “Merhaba!” dedik. Bir büyük coşkuyla:  “Bu şiir coğrafyasında..»»
Gül Fikir

Kora Yayın

Gül Fikir, 1965 yılında Ardahan ili Damal ilçesinde 6 kişilik bir ailenin dördüncü çocuğu olarak hayata merhaba dedi. İlkokulu Damal’da tamamladıktan sonra ortaöğretimini 15-16 yaşlarında yerleştiği İstanbul'da bitirdi. 1988 yılında Arif Sağ Müzik Merkezi’nde müzikle tanışıp Gönülden Gönüle Halk Korosu’nda yerini aldı. Müzik eğitimini ASM’de tamamladıktan sonra arkadaşl..»»
Serhat Taşpınar

Kora Yayın

Yaşamın kaynağını oluşturan, canlı hayatın devamını sağlayan hava küre, su küre, yer (toprak) küre ve Güneş’tir. Bu olağanüstü uyum ve işbirliğinin ortaya koyduğu mükemmel bütünlüğe çevre denir. Bir başka değişle çevre: bir birini tamamlayan eko sistemler bütünüdür.     Çevre ..»»
Gökçen Göksal

Kora Yayın

21. YY. insanının yaşadığı en büyük sorunlardan biri yabancılaşma sorunudur. Gelinen son noktada mekanikleşen ve otokratik bir yaşam alanına hapsolan insanoğlu giderek kendi varlığını tehtid eden bir sürecin arasına sıkışıp kalmıştır. Sanayileşmeyle başlayan bu sürecin tahribatı zamanla hissedilse de, öneminin halen kavranamadığı ve bu alanda zengin bir çalışma k&uu..»»
Nimet Erşahin

Kora Yayın

İstanbul'da doğmuşum. Kimliğimde Eminönü, Karahüseyin Mahallesi Kabasakal Sokak yazar. Dört yaşımda Anadolu Hisarı'na taşındık. Taşındığımız günle ilgili olarak belleğimde kalan tek şey Göksu deresinde bir sandal, sandalın içerisinde annemin çeyiz sandığı, annem ve ben. İlkokula Yenimahalle'deki okulda başladım. İkinci sınıfı bugü..»»
Gülşah Fındık Kara

Kora Yayın

Ağlayan yeri gözlerinin Mavi Geldin Sen de cesur değilsin Ellerim gibi Uyumayan acı Uyumayan acı Hırçınlık Öfkeli sevda Konuşuyorsun Kaçak ve yaralı Yolları gizleyen telaş Bulantı içindeki su sesi»»
Veysel Boğatepe

Kora Yayın

Veysel Boğatepe, ilk mizah denemesi "Akıl Tamircisi"yle, günümüz toplumu üzerinde yaratılan derin psikolojik arızalara, hoşgörüsüzlüğe, sevgisizliğe, cehalet ve kör böbürlenmelere, daha ötesinde afazik (lisan bozukluğu)na göndermelerde bulunuyor. Bu kitapta, tek cümlede iki slogan üreterek farklı bir mizah anlayış..»»
Necmettin Bayraktar

Kora Yayın

Ölü zamanı yeniden yaşatan bir romandır Zamanın Tanığı. Zamanın dünü-bugünü, yarının kavramı ve yaşanmışı vardı ve var olacaktı. Zamanın dünü geçmişte kalan olaylardı. Dün büyük bir savaş yaşadık (Irak-İran Savaşı). Bu savaş bir destan olarak bizi alıp götürdü. Birçok cana mal oldu. İster savaş cephelerinde, isterse savaş gölgesinde kalan şehirlerde, özellikle de Kerkük şehrinde. İşkence sehpalar..»»
İsmail Polat

Kora Yayın

“Hülle, erkeğin eşine boşsun deyip, nikâhlı olan eşinin nikâhsız sayılmasıdır. Erkek, ‘boşsun’ dediği eşine tekrar nikâhına almak isterse, boşamış olduğu eşini bir başka erkekle hülle nikâhı yapması sonucu, onların karı koca hayatı yaşadıktan sonra birinci eşinin kadınla nikâh tazelemesidir. İslam dini akıl ve mantık dinidir. Buna rağmen akıl ve mantık dışı olan Hülle nikâhı, İsl..»»
Ahmet Türkay

Kora Yayın

Bulgaristan’da 80’li yıllarda Türklere karşı yürütülen eritme siyasetine tanıklık eden, doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalan Ahmet Türkay’ın olgunluk dönemi, düşüncelerini özgürce ifade ettiği Türkiye’ye yerleşmesiyle (1989 yılı) başlar. Hayatını kazanabilmek için geceyi gündüze katarak &ccedi..»»
Tamer Dursun

Kora Yayın

Tamer Dursun. 1970 yılında Erzincan'da doğdu. 1986 yılında Ankara Birik Tiyatrosu-İstanbul Kolunda başladığı; sırasıyla Tevfik Gelenbe Tiyatrosu, Folklor Yayma Araştırma Derneği, Birlik Sahnesi, Yeni Umut Sahnesi, Tiyatrom Yeşil ve Yeni Romantikler gruplarıyla devam etti. Tamer Dursunun oyunları Dünyayı yanağından öptük, Amca size insan diyebilir miyim, Renkler ülkesi barış istiyor, Saklambaç,..»»
Erdinç Gültekin

Kora Yayın

Erdinç Gültekin 1980 Diyarbakır Çüngüş doğumlu. Yaşamını İzmir Karşıyakada sürdürmektedir. Benim Kâbuslarım yazarın ikinci öykü kitabıdır. Dünyanın Saçları ve Sisli Sevgi adlı iki şiir/aforizma kitabı daha vardır. Benim Kâbuslarım, kanımca salt yazarın kâbusları değildir. Bu karabasanlar, yükselmenin yolunun hainlikten geçtiği, talanın sinsiliğini yitirdiği, namusun üzerine beton döken sonra..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.