Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Konak Yayınları

Konak Yayınları

• Konak Yayınları Kitapları | • Konak Yayınları İletişim Bilgileri | • Konak Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Konak Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 9 kitap bulunuyor."Konak Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Mahatma Gandi

Konak Yayınları

20. yüzyılda ortaya çıkmış en ilgi çekici şahsiyetlerden biri olan Gandhi, bir çok neslin gözünde "taçsız kral" veya "silahsız savaşçı" gibi kavramlarla anılırdı. Onunla ilgili pek çok yazı, kitap ve haber okuduk, ama farklı kimliği ve kişiliği üçüncü şahısların dili ve kalemiyle yeterince belirip ay..»»
Mustafa Miyasoğlu

Konak Yayınları

Devrim Otomobili, romanlarıyla edebiyatımızda kendine özgü bir yer edinen Mustafa Miyasoğlu'nun son yıllarda yazdığı hikâyeleri ortaya koymaktadır. Pancur adlı kitabından sonra yazılan ve farklı bir dille insanımızı anlatan bu hikâyelerde bilgece bir ironi dikkati çekiyor. Bu kitaptaki hikâyelerin konu edindiği iki ihtilal ve iki muhtıra döneminde yaşayan ve toplumun farklı kesiminden seçi..»»
Mustafa Miyasoğlu

Konak Yayınları

Mustafa Miyasoğlu yalnızca şiir, hikaye ve roman gibi edebiyatın ana türlerinde eser vermiyor; deneme, inceleme ve biyografi gibi öteki türlerde de teklif ve tenkitlerini ortaya koyuyor. Bu kitaptaki yazılar, ülkemizin temel kültür ve edebiyat meseleleri üzerine kafa yoran bir sanatçının görüşlerini ve tespitlerini bir araya getiriyor. Zamansız Bahçeler, sosyal ve siyasi şartları da dikkate a..»»
Mustafa Miyasoğlu

Konak Yayınları

Romanlarıyla edebiyatımızda kendine özgü bir yer edinen Mustafa Miyasoğlu'nun bu beşinci romanı, insanımızın Anadolu yollarına düşerek memleket özlemiyle kendi kimliklerini arayışını ortaya koymaktadır. Mineli çalar saatin sesiyle kendini bulan insanların Eyüp Sultan'dan başlayan bir Anadolu seyahatini anlatan Yollar ve İzler, bizi biz yapan değerlerin peşinde, eski başkentlerimizde dolaşan ..»»
Mustafa Miyasoğlu

Konak Yayınları

Konak Yayınları, bu eseriyle okuyucularına bir sanat ve edebiyat adamı olan Mustafa Miyasoğlu'nun yılların birikimiyle oluşan sanat ve fikir dünyamız hakkındaki görüşlerini sunuyor. Edebiyat Sohbetleri, bizim kendi kültürümüzün öğelerini barındırırken, tartışma konusu olan bir çok meseleye de açıklık getiriyor. Kitap, Mustafa Miyasoğlu'nun edebiyatla ilgili dil, kültür, kimlik ve sanat eserleri..»»
Mustafa Miyasoğlu

Konak Yayınları

Sosyal, siyasal ve estetik görüşleriyle bütün Türkiye'ye malolan eserleriyle Necip Fazıl'ın, imanlı, kültürlü ve şahsiyetli nesillerin yetişmesinde büyük bir yeri vardır. Yaşadığı dönemde çok etkili olmuştur. Tarihî kimliğimizden yola çıkan kültür ve sanat eserlerine ihtiyaç duyulduğu bir dönemde, Necip Fazıl gibi bir zevk, seviye, incelik ve iman şuuru ortaya koymuş ve şahsiyetimize ait her..»»
Emre Miyasoğlu

Konak Yayınları

'Yalnızlık Rüyası' adlı romanıyla Beyan Yayınları 2002 İlk Romanlar Yarışması'nda ikinci olan Emre Miyasoğlu'nun 'Olmaz Hayal' isimli ilk hikâye kitabı, kendine özgü bir dili ve ilgi çekici karakterleriyle dikkat çekiyor, şaşırtıcı psikolojik durumları başarıyla aktarıyor. 'Olmaz Hayal' konuları itibariyle birbirlerinden çok farklı olaylara farklı bakış açılarını yansıtıyor. Bu hikâyelerdeki ..»»
Emre Miyasoğlu

Konak Yayınları

Yayınlanan ilk kitabı 'Olmaz Hayal' ile edebiyat camiasında dikkatleri çeken Emre Miyasoğlu, ikinci kitabı 'Yalnızlık Rüyası' isimli romanıyla da adından söz ettireceğe benziyor. Roman, sürekli kendi kendisiyle mücadele eden bir gencin beklenmedik bir kazayla değişen hayat hikâyesinin on beş gününü konu alır. Bu genç, hastanede tanıştığı bir kızın hayatını kurtarır ve kendisine yeni ufuklar aç..»»
Edgar Allan Poe

Konak Yayınları

Amerikan Edebiyatının önde gelen yazarlarından biri olan Edgar Allan Poe (1809-1849) 40 yıllık hayatına, şiir ve en çok da hikâye alanında unutulmaz eserler sığdırmıştır. Modern hikâyenin kurucusu sayılan ve günümüzdeki haline kavuşmasında öncü olmuş isimlerden biri olan E.A. Poe'nun bu alandaki başarısı, sıklıkla kullandığı ölüm temasını mistik ve metafizik bir kaygıyla ele almasındadır. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.