Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kömen Yayınları

Kömen Yayınları

• Kömen Yayınları Kitapları | • Kömen Yayınları İletişim Bilgileri | • Kömen Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kömen Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 42 kitap bulunuyor."Kömen Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hasan Bahar

Kömen Yayınları

Uzun yıllar ders notları şeklinde kullandığımız bu çalışma öncelikle, Mezopotamya, Mısır ve Anadolu gibi dünya uygarlık tarihinin merkezinde yer alan köklü uygarlıklardan oluşmaktaydı. Zamanla bu uygarlıklara Grek ve Roma, İran, Hindistan ve Moğolistan uygarlıkları eklendi. Daha sonra bu uygarlıklara dünyanın diğer bölgelerinde yer alan Orta Asya, Kuzey ve Doğu Avrupa, Doğu ve Güneydoğu Asya, Okya..»»
L. P. Potapov

Kömen Yayınları

Çalışmasının asıl amacının Altay Şamanizmi bir din midir? sorusuna cevap bulmak olduğunu ifade eden Potapov, Altay Şamanizmini yazılı olmayan bir din olarak nitelendirmektedir. Bu kanaate ulaşmasında da derlediği etnografik materyaller ile yararlandığı diğer etnografik, tarihi ve folklorik materyaller etkili olmuştur. Bu dinin teolojik esasları, özü ve dogmalarıyla kanunlarının ke..»»
Sinan Gönen

Kömen Yayınları

Kültürel ürünlerimizden olan atasözlerinin sözlü kültürde uzun süre yaşayabilmesi ve hafızalarda canlı kalabilmesine şiirsel yapısının katkısı büyük olmuştur. Bu çalışmada atasözlerinin şiirsel yapısı ele alınmış ve manzum yönü ortaya konulmaya çalışılmıştır. Adeta Türk milletinin gen haritası olan atasözü hazinesinin kapağı, manzumluk yönüyle aralanmaya çalışılmıştır.»»
Paul B. Henze

Kömen Yayınları

20. yüzyılın sonlarına gelindiğinde, Mustafa Kemal Atatürk'ün kadar devamlı ve olumlu başarılara sahipçok az siyasetçi vardır. Atatürk, çökmüş bir imparatorluğun içinden yeni bir millet ortaya çıkmıştır: Türkiye Cumhuriyeti... »»
Mikail Bayram

Kömen Yayınları

Türkiyemizde bilimsel çalışma alanında büyük bir başıboşluğun yaşandığı bilinmektedir. Bundan en fazla rahatsızlık duyanlar da hiç şüphesiz bilimsel çalışmayı meslek edinenler, yani akademisyenlerdir. »»
Mehmet Aça

Kömen Yayınları

Kazak Türklerinin destancılık geleneği, Türk destancılığı içinde önemli bir yere sahiptir. Gırav, akın, cırşı adı verilen sanatkarlar tarafından teşekkül ettirilen ve günümüze kadar yaşatılan bu geleneğin araştırılıp incelenmesi, Türk Dünyası Destancılık Geleneği'nin birbütün olarak ortaya konulmasına yönelik çalışmalara katkı sağlayacaktır... »»
Erhan Aydın

Kömen Yayınları

Doğu Avrupa'da ele geçmiş yazıtlar da hesaba katıldığında bugün elimizde runiform alfabe ile yazılmış beş yüzün üzerinde yazıt bulunmaktadır. Bunların büyük bölümü Yenisey ve Moğalistan coğrafyasındadır. Geri kalanlar ise Dağlık Altay, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan ve Doğu Türkistan bölgelerindedir. »»
Erhan Aktaş

Kömen Yayınları

Orhon Kitabelerinde Yenisey Kırgızları adıyla tanıştığımız Türk boyunun halefi olan Hakaslar, günümüzde ağırlıklı olarak Rusya Federasyonu'ndaki Sibirya Federal Bölgesi'nde yer alan Hakasya Cumhuriyeti'nde yaşayan Türk halklarından biridir. Yazılı edebî gelenekleri yirminci yüzyıl gibi geç bir döneme tekabül etse de Hakasların çok zengin bir sözlü kültür ve edebiyat geleneğine sahip olduğunu söyle..»»
Nikolay Vasilyeviç Emelyanov

Kömen Yayınları

Ünlü Saha Destan araştırmacısı Nikolay Vasilyeviç Emelyanov, elinizdeki kitabında soy ataları hakkındaki Saha destanlarını incelemiştir. Eser üç an bölümden ibarettir. I. Bölüm, ***Uraanghay Saha Kabilesinin Epik Kurucusu Yalnız Er*** adını taşımaktadır. Bu bölümün üç alt başlığı vardır. Emelyanov, bu bölümde Uraanghay Sahaların kabile kurucusu olarak kabul edilen Er Sogotoh'un adı ve kimliği üzer..»»
Selçuk Peker

Kömen Yayınları

***Mezar ve Türbelere Kült Merkezli Bir Bakış*** adını taşıyan bu kitap, örnek bir araştırma bölgesinde 5 yıllık bir araştırma ve gözlem sonucunda tespit edilen 17 kültü konu almakta olup eserin özünü atalar kültü teşkil etmektedir. Üç bölümden oluşan eserin Giriş bölümünde araştırma hakkında temel bilgiler verilmiş ve kült kavramı üzerinde durulmuş; İkinci Bölümde Aksaray ili genelinde etrafı..»»
Satı Kumartaşlıoğlu

Kömen Yayınları

İnsanın beslenme, ısınma, barınma gibi doğal ihtiyaçlarını gidermek için varlığına ihtiyaç duyulan ateş, görüntüsü, yakıcılığı ve yok ediciliği gibi yönleriyle de insanı korkutan bir mahiyete sahiptir. Ateşe olan ihtiyaç ve ateşten duyulan korku, bu varlığa karşı korkuyla karışık saygıyı oluşturmuş ve kutsiyet kazandırmıştır. Ateşin insan hayatındaki bu rolü, ateşin yandığı yer olan ***ocak***ın d..»»
Mehmet Hayri Güneş

Kömen Yayınları

1922-1932 yılları arasında Türkiye'nin Sıhhî-i İçtimâî Coğrafyası adıyla bir 18 kitaplık dizi yayınlanmıştır. Dönemin Sıhhiye ve Muâvenet-i İçtimaiyye Vekili Doktor Rıza Nur; ***Sıhhiye müdürlerinin gönderdikleri sıhhiye-i içtimai coğrafyalardan iller arasında Niğde nüshasının da bulunduğunu, Sinop nüshasının birinci derecede olduğunu ilk cüzün mukaddemesinde yazmıştık. Sinop nüshası yazılırken N..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.