Aşkta insan ne yardımcı, ne de arkadaş ister. GOETHE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kitabevi Yayınları

Kitabevi Yayınları

• Kitabevi Yayınları Kitapları | • Kitabevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Kitabevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kitabevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 190 kitap bulunuyor."Kitabevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ayni

Kitabevi Yayınları

Osmanlı edebiyatının orjinal eserlerinden olan sakinameler içki meclisini; içkiyi (mey, şarap); içki dağıtan veya sunan güzeli (saki); meclisteki eğlenceleri; yemekleri ve mezeleri; mükeyyifleri (esrar, afyon, enfiye, tütün); hanende ve sazendeleri; saki, meclis , şarap, kadeh mutrib, nedimin özelliklerini; meclisin adabını, örf ve adetler..»»
Homer H. Johnson

Kitabevi Yayınları

Bu eser, Doç. Dr. Ayşe Ayçiçeği'nin editörlüğünde İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümünde görev yapanbir grup bilim adamının katkılarıyla Türkçeye kazandırılmıştır. Eser, deneysel düzenin temel ilkelerini öğrenmek veya öğretmek, psikolojinin değişik alanlarında örnek makaleler sunma noktasınd..»»
Mehmet Mazak

Kitabevi Yayınları

Şehirler de tıpkı insanlar gibi hayatın ve dünyanın ritmine uyarak değişim geçirmektedirler. Bilim ve tekniğin ilerlemesiyle birlikte 19. yüzyıldan sonra yaşanan değişim, öncesine oranla daha hızlı bir seyir takip etmiştir. Günümüzde ise "yeni" ile "eski"nin arasındaki zaman farkı gittikçe daralmaktadır. Bir düny..»»
Baykan Sezer

Kitabevi Yayınları

Sosyoloji, kendisine konu aldığı toplumlar gibi tarih içinde oluşmuş bir bilgi sistemdir. Kendi doğuş ve gelişme koşullarından yakından etkilenmiştir. Böylece sosyolojinin ele alınması, kendi gelişmesi içinde yeniden değerlendirilmesi zorunluluğu bulunmaktadır. Sosyoloji bilgileri ancak kendi tarihleri ile olan ilişkileri içinde bir anlam kazanabilmektedir. Bu açıdan bizim konumuzu ele alış biçimi..»»
Kolektif

Kitabevi Yayınları

H. Bayram Kaçmazoğlu

Kitabevi Yayınları

Osmanlıdan başlattığımız ve belli bir çizgide kaleme aldığımız Türk Sosyoloji Tarihi oluşturma çabası başarılı bir şekilde yoluna devam etmektedir. Bu serinin üçüncü kitabı Yeni Türkiye'de Sosyolojinin Düşünsel ve Kurumsal Temelleri adını taşısa da aslında bu doğrultuda yazdığımız ve ileride toplayarak kitaplaştıracağımız bağımsız gibi duran ancak bağımsız olmayan, birbirini tamamlayan makalelerle..»»
Ufuk Özcan

Kitabevi Yayınları

XIX. yüzyılda Batı'da belirginleşen modern toplum modelini açıklamak ve Batı-dışı toplumlar karşısında değişimin inisiyatif ve öncülüğünü elde tutmak amacıyla toplumsal değişme teorileri Batı-merkezli açıklamalar olarak evrenselleştirilmiştir. Batı, XIX. yüzyılda elde ettiği üstünlüğü temellendirmek için tarihin bü..»»
Mevlana Celaleddin Rumi

Kitabevi Yayınları

"Ben ilm-i yakın ile bilirim ki, yâ Rab bunların hepsi ayn-ı hikmettir; asla mahall-i i'tirâz değildir. Fakat benim suâlimdeki maksad, senin hikmetlerini aşikâre görmek ve ayne'l-yakîn mertebesine vâsıl olmaktır." Ma'lûm olsun ki, bu suâlden Mûsâ (a.s.)a cehl ve şân-ı nübüvvetine nakısa isnadı l&..»»
Ahmet Cemaleddin Saraçoğlu

Kitabevi Yayınları

Bu kitap Meşrutiyet ve Cumhuriyet dönemlerinin önemli olmakla birlikte unutulmuş gazetecilerinden Ahmet Cemaleddin Saraçoğlu (1893- 1972)nun Tarih Konuşuyor ve Yirminci Asır dergilerinde yayınladığı eski İstanbul hayatıyla ilgili gözlem ve hatıralarını anlattığı yazılardan oluşmaktadır.»»
H. Bayram Kaçmazoğlu

Kitabevi Yayınları

Bu kitap şimdiye kadar bazı Türk Sosyologları üzerine yaptığım denemeleri, Türk sosyoloji tarihi çerçevesinde çeşitli dönemleri içeren araştırmalar ve yine bu konularla ilgili değerlendirmeleri kapsamaktadır. Makaleler birbirinden bağımsız olarak kaleme alınmasına karşılık, hepsinin içeriği Türk sosyologları ve Türkiye'de yapılan..»»
Necmettin Doğan

Kitabevi Yayınları

Bu kitap Alman sosyolojisinin özgünlüğünün niteliğini ve Alman sosyologlarının eserlerinde ne şekilde tecessüm ettiğini belirlemeye çalışan bir araştırmadır. Bahsedilen özgünlüğün ortaya çıkarılması ise ancak Alman sosyolojisine yönelik bütüncül ve meta teorik bir bakışla mümkün olabilir. Bu çalışmanın temel amacı da böyle bir bakış açısıyla Alman sosyolojisinin özgünlüğünü Alman sosyologlarının e..»»
Baykan Sezer

Kitabevi Yayınları

Toplum Farklılaşmaları ve Din Olayı, Baykan Sezer'in en önemli, yoğun çalışmalarından biridir. Buna karşılık önemine layık bir ilgi gördüğünü söylemek zordur. Din ile ilgili tartışmaların öne çıktığı, dinin sürekli gündemde olduğu son dönemde bu kitabın görmezden gelinişi ilgi çekicidir. Bunun iki nedeni vardır. Baykan Sezer'in din olayına yaklaşımı egemen Batı sosyoloji anlayışının dışında olduğu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.