Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kırmızı Yayınları

Kırmızı Yayınları

• Kırmızı Yayınları Kitapları | • Kırmızı Yayınları İletişim Bilgileri | • Kırmızı Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kırmızı Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 130 kitap bulunuyor."Kırmızı Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sevgi Türker Terlemez

Kırmızı Yayınları

Tüm değer ve gelişimlerin değiştiği Yakın Çağ'ı başlatan 1789 Devrimi'ne sahne olan Paris, bu kez Yirmi birinci Yüzyılın teknolojik, ekolojik, sosyal, kültürel ve bireysel değişim sorunları ile gelenekleri arasında kalan insanların özgürce yaşamak için verdikleri savaşıma tanıklık eder. Paris'in Delileri, geleceklerini şimdiki zaman-geçmiş zaman; Fransa-Türkiye arasında ..»»
Baha Tahir

Kırmızı Yayınları

Baha Tahir’in tek uğraşı insan ruhudur, onun etrafında dönüp dolaşır. Zamanın ve mekânın yıpranmışlığı karşısında onu korur, eşya bataklığına karşı onun yanında yer alır. Amacı, toplumsal ve kültürel değerlerin karşısına büyük bir set çekebilmektir. Kullandığı dilde zaman zaman yükselen zaman zaman alçalan ahenk, bilinçli bir şekilde oluşturulan öykü ile senfoni uyuşması..»»
Harvey Broadbent

Kırmızı Yayınları

Çanakkale Savaşı dünya savaş tarihi içinde başlangıcından bitimine çok özel yeri olan bir bağımsızlık savaşıdır. Bu kitapta, bu topraklar üzerinde yaşayan insanların ırk, renk, dil, din ve mezhep ayırt etmeden emperyalizme karşı verdikleri savaşın, başkaldırışın, ölüme kucak açarak boyun eğmemenin öyküsü çok uzaklardaki bir ülke yazarı olan Harvey Broadbent tarafından an..»»
Raymond Aron

Kırmızı Yayınları

  İnsanlık tarihi boyunca oluşan toplumsal düzenleri kavrama açısından oldukça önem taşıyan bu temel eser, Profesör Raymond Aron'un, Paris Üniversitesi'nde verdiği "Sosyoloji Tarihinin Büyük Doktrinleri" ders notlarından derlenmiştir. Aron'un, "Sosyoloji Tarihinin Büyük Doktrinleri" dersi; yıllar boyu..»»
Jacques Prevert

Kırmızı Yayınları

Eşek, kral ve ben Besbelli geberip gideceğiz Yarını göremeden Eşek acından Kral tasalarından Bense aşktan Üstüne üstlük Ve de Mayıs Aylardan...»»
Enis Batur

Kırmızı Yayınları

Başkalaşımlar'ın bu yeni cildinde, Enis Batur, insan hayatının içine yayıldığı, gönüllü ya da gönülsüz biçimde tutsağı olduğumuz "mekân"ların arasında dolaşıyor: Kule, Tımarhane, Sirk, İstasyon, Otel, Hapisane, Ölüm Kampı, Saray, Kütüphane ve Gökkubbe için hem bağımsız, hem de bağlantıları vurgulayan so..»»
Choderlos De Laclos

Kırmızı Yayınları

Tehlikeli İlişkiler bir entrika’nın öyküsüdür. Entrika çevirmek her zaman birini bir şeye “inandırmaktır&rdquo$$ her entrika yalanlardan oluşan bir yapıdır; entrikaya inanmak öncelikle insanların etkilenebileceğine inanmaktır. Tehlikeli İlişkiler’in anekdotik bölümü çoğu zaman bu yapıtın çağdaşı ya da a..»»
Lucius Annaeus Seneca

Kırmızı Yayınları

İlkçağ ahlâkçılarının ve bu çağın kurallarını, yöntemini ve geleneklerini sürdürenlerin yarattığı özgün bir yazınsal türün örneklerinden olan Teselliler, üç "Teselli"yi ya da daha doğru ifadeyle "Teselli Üzerine" (De Consolatione) üç yapıtı içerir: Bunlardan biri, oğlunu yitiren Marcia adında Romalı bir kadına, öbürü annesi Helvia'ya, üçüncüsü de İmparator Claudius'un dilekçe yazmanı azatlı köle P..»»
Ali Teoman

Kırmızı Yayınları

Ali Teoman, eşi Dilek ve iki arkadaşıyla birlikte gerçekleştirdiği Edinburgh ve Londra gezisine ait samimi izlenimlerini şimdi okuyucularıyla paylaşıyor. "Londra'nın bir zamanlar en çok gezdiğim sokaklarında yürüdüm buraya gelirken. Metroyla Oxford Circus'a geldim, oradan Tottenham Court Road'a, oradan da Leicester Square'e yürüd&u..»»
Azad Ziya Eren

Kırmızı Yayınları

"Bakışların çarpışır kanlı meydanında aynaların. Etinde kandille bırakır. Seni hafızanın delik deşik zırhında tokmaksız bir kapı gibi yapayalnız gece. İnkâr edilmiş aşk kendine atılmış iftira bakışların çarpıştığı kanlı meydanında aynaların."»»
Bernard Le Bouvier de Fontenelle

Kırmızı Yayınları

Bernard Le Bouvier de Fontenelle, 1657'de tam 100 yıl yaşadı. XVII. Yüzyılda patlak veren ünlü "Eskiler ve Modernler" tartışmasında merkezî bir konumu oldu: "Modernler Eskilerden daha önemli, çünkü biz onların omuzlarına binerek hayata bakıyoruz" sözü yankılar getirdi. Kopernikus'tan ve Descartes'dan süzd&uum..»»
Cemal Güzel

Kırmızı Yayınları

Bilim felsefesi bugünlerde eskiden olduğu kadar moda değil. Bu alandaki temel kaygılarsa bilgikuramsal incelemeler olmaktan çok bilimin ticari getirileri. Bilimde kuramsal bir çaba, artık uygulamanın olanaklı olması durumunda gösterilir hale gelmiştir. 1980 sonrası en çok gelişme gösteren bilim dalları, küreselleşen piyasanın ihtiyaçlarını en fazla k..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.