Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kelime Yayınları

Kelime Yayınları

• Kelime Yayınları Kitapları | • Kelime Yayınları İletişim Bilgileri | • Kelime Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kelime Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 93 kitap bulunuyor.
Kelime’lerle Yolculuk devam ediyor! Hem de ara vermeden!.. Yaz 2009 kataloğumuza baktığımızda, “çok yakında” ibaresiyle yayımlayacağımız kitaplarımızın haberini vermişiz. Bu kitaplarımız; yani Küçük Fotoğrafçılar / Pemra Yüce, Düşünceler Sözleşince-Gençler İçin Günümüz Türk Yazarlarından Denemeler Antolojisi / Hazırlayan: Osman Torun ve Bremen Mızıkacıları / Grimm Kardeşler yayımlanmış durumda. Bremen Mızıkacıları’nın özel bir konumu var. Bremen Mızıkacıları, hem geçen yıl yayımladığımız Kediler ve Fareler Mutfağı gibi bir sosyal sorumluluk projesi hem de Kediler ve Fareler Mutfağı ile başlayan “Tiyatro Kitapları” dizimizin ikinci kitabı. Bu iki kitabımızla çocuklar, oyun olarak izledikleri eserlerin keyfini okuyarak da sürdürdüler. Arada, bazı kitaplarımızın yeni baskılarını yapmışız, bazı kitaplarımızın yeni baskıları (Örneğin, Düşünceler Sözleşince) için çalışıyoruz… Ve kuşkusuz, tezgâhta yine Çocuk ve Gençlik Edebiyatı alanında, yerli ve yabancı yazarlarımın eserleri; yeni yayımlanacak, yayıma hazır ve hazırlanmakta olan kitaplarımız bulunuyor… Önce, Çocuk Hikâyeleri kategorisinde, Ada Fransa’da üçlemesini keyifle okuyan küçük okurlarımıza müjdemizi verelim: Ada Fransa’da kitaplarımızın yazarı (kendisi de Fransa’da yaşıyor!), yazarımız Şule Tankut Jobert’in Küçük Detektif Daniel üçlemesi de yayımlandı; Sihirli İstanbul kitabı ise yayıma hazır. Jobert’in okuruna farklı tatlar sunacak diğer iki kitabı ise yayıma hazırlık aşamasında… Dünya Edebiyatı kategorisinde, İranlı yazarımız Houshang Moradi Kermani’nin Mecit’in Maceraları 2-3 ve Tandır yayıma hazırlanıyor. Kermani’nin yeni kitapları için sabırsızlanan okurlarının beklentileri çok yakında sona erecek. Gençlere Yönelik Antolojiler dizimizin ikincisi, öykücülüğümüzü konu alıyor. Başlangıcından Günümüze Edebiyatımızdan Gençlere üst başlığıyla Öyküler Anlatsın isimli yeni Antolojimizi, İshak Reyna hazırladı. İshak Reyna, ne mutlu ki bize, Düşünceler Sözleşince isimli Antolojimizde denemesi bulunan yazarlarımızdan biri aynı zamanda. Hayata geçirmekten mutluluk duyduğumuz bir başka proje ise İngiliz yazar Robert Muchamore tarafından yaratılan/yazılan Cherub dizisi. Cherub, İngiliz Güvenlik Servisi için çalışan bir birimin kod adı. Bu birim, en büyükleri en fazla 17 yaşında olan çocuk ajanlardan oluşuyor ve Cherub ajanları, yetişkin ajanların yapamadığı bilgi alma görevlerinin üstesinden başarıyla geliyor. Cherub, başta Birleşik Krallık ülkeleri (İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda) olmak üzere, Amerika, Yeni Zelanda ve Avustralya’nın yanı sıra Fransa, İspanya, Rusya ve Portekiz’de ilk gençlik çağındaki okuyuculardan çok büyük ilgi görmüş ve “en çok satanlar” listelerine girmiş bir dizi. Yakında BBC Film tarafından ilk sinema uyarlaması yapılacak olan Cherub’ı, eminiz Türkiye’nin genç okurları da beğenecek! Evet, yeni dönemde ve yeni yılda; yazarlarımız, kitaplarımız ve etkinliklerimizle; kitabevlerinde, okullarda ve tabii ki Tüyap Kitap Fuarı’nda buluşmak üzere…
Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Kelime Yayınları

Suç-ceza, adalet, gerilim, macera… Hepsi bir arada! Polisiye denince akla gelen ilk isimlerin yanı sıra bu türün taze kalemlerine de yer verdiğimiz bu seçkide göreceksiniz ki, öyküler bir kenara, denemeler ve bir de şiir mevcut. Her birini merak içinde okuyacak, adeta kitabı elinizden düşüremeyeceksiniz. Şimdi içinizdeki dedektifi ortaya çıkarma zamanı! “Koşarken soka..»»
Zeynep Suvari

Kelime Yayınları

Series For English Learners / Level 1- İngilizce Kitaplar Serisi / Seviye 1 "Series for English Learners - İngilizce Kitaplar Serisi"nin ilki, "The Life of an English Family - Bir İngiliz Ailesinin Gündelik Yaşamı", ilköğretim ve lise çağında olan ve İngilizce öğrenen öğrencilere hitap etmektedir. Öğrencilere, öğrendikleri dilin yaşad..»»
Semin Sayit

Kelime Yayınları

Series For English Learners / Level 2 - İngilizce Kitaplar Serisi / Seviye 2 "Series for English Learners - İngilizce Kitaplar Serisi"nin üçüncü seviyedeki kitabı, "The Tales from My Grandmother - Büyükannemin Masalları", ilköğretim ve lise çağında ve İngilizce öğrenen öğrencilere hitap etmektedir. Bu sefer de Tü..»»
Genevieve Vaughan

Kelime Yayınları

Series For English Learners / Level 2 - İngilizce Kitaplar Serisi / Seviye 2 Series for English Learners - İngilizce Kitaplar Serisi"nin ikinci seviyedeki kitabı "Mother Nature's Children - Tabiat Ana'nın Çocukları", ilköğretim ve lise çağında ve İngilizce öğrenen öğrencilere hitap etmektedir. Bu sefer de İngilizce'nin yaşadığı başka b..»»
Maren Barber

Kelime Yayınları

Kanatlı küçük bir kız olan Charlotte, tüm çocukları müzik dolu bir gün geçirmeye davet ediyor. Charlotte, çan kulesinde her saat başı yeni bir besteciyle karşılaşıyor ve müzik türlerini (senfoni, opera, bale) ya da müzik bilgisi kavramlarını (tempo tanımları, ses dizileri, aralıklar) öğrendiği değişik maceralar yaşıyor. Bu ma..»»
Holly Webb

Kelime Yayınları

Bütün çocuklar nereye gitti? Bay Fountain’ın yaşadığı görkemli ev, Rose’un geride bıraktığı karanlık yetimhaneden dünyalar kadar farklıydı. Rose, bu evin parıldayan sihirlerle dolu olduğunu hissedebiliyordu. Ve Rose, kısa zamanda, kendinde de böyle sihirli bir gücün var olduğunu keşfedecekti. Sonra yetimhanedeki çocukla..»»
Holly Webb

Kelime Yayınları

Bir prenses, nasıl olur da kaybolur? Büyü kitabının yıpranmış sayfalarını çevirirken, Rose, yaşamının ne kadar değiştiğine inanamıyordu. Bir zamanlar yalnızca yoksul bir yetimken, şimdi, kralın baş sihirbazının çırağıydı! Sonra bir gün, ülkenin sevgili prensesi ortadan kayboldu ve her şey değişti. Uğursuz bir büyünün söylentileri tüm şehri..»»
Şule Tankut Jobert

Kelime Yayınları

Renkler Ülkesi'nde çok özel bir gün! O gün Renkler Ülkesi'nde bayram sevinci yaşanıyordu. Güneş'le Yağmur, birlikte ülkeyi ziyarete gelmişlerdi. Güneş ışınları yağmur damlalarına yansıyıp kırılacak, Gökkuşağı ortaya çıkacaktı... "Çocuklara renkleri tanıtırken, aynı zamanda onların hayal dünyalarını genişleten b..»»
Şule Tankut Jobert

Kelime Yayınları

"... Her şey tükenir. Koruyup kollamadığımız ne varsa, kayıp gider ellerimizden. Kötü gün gibi, iyi gün de geçer. Dünyanın kaynakları tükenir. Paramız azalır, sağlığımız bozulabilir, sevdiklerimiz uzaklara gidebilir. Kullandığımız markalar, modaya uygun dış görünüşümüz, konforlu hayatımız bize yetmeyebilir. Mutluluk, karanlık ..»»
Holly Webb

Kelime Yayınları

Peki ama Rose, aslında kimdi? Sadece inanılmaz sihir yeteneği olan bir yetim mi?Bayan Fell ile olan sıra dışı benzerliği, ne Bella'nın ne de Bayan Fell'in dikkatinden kaçsa da; Bayan Fell, Rose'a kim olduğunu anlatmamakta kararlıydı. Ancak büyü derslerinden birinde Rose, Bayan Fell'in aynasında kendisine çok benzeyen bir kadını - belki de annesini- gör&..»»
Mirjam Pressler

Kelime Yayınları

Karin, görünüşte sorunsuz bir kızdır. Çalışkan bir öğrencidir, düzenlidir, yedi yaşında olmasına rağmen hâlâ yatağını ıslatan küçük kız kardeşi Moni'yle iyi anlaşmaktadır... Ancak günün birinde, aniden hastalanır. Doktor, bunun bastırılmış bir sinir krizi olduğunu söyler. Bunun üzerine çok sevdiği bir ö..»»
Helme Heine

Kelime Yayınları

"Bazı kitaplar kalıcıdır. Bir kez okunduğunda kaldırılıp bir köşeye konulmaz, unutulmaz. Elinizde tuttuğunuz bu kitap da, çocuğunuzun unutamayacağı ilk kitaplarından biri olacak. Arkadaşlık, sımsıcak duyguların paylaşıldığı arkadaşlık öykülerinden oluşuyor." Bülent Avcı - Eğitim Yöneticisi Bir kez okunduğunda kaldırılıp bir köşeye konulmaz, unutulmaz...»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.