Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kaynak Kültür Yayınları

Kaynak Kültür Yayınları

• Kaynak Kültür Yayınları Kitapları | • Kaynak Kültür Yayınları İletişim Bilgileri | • Kaynak Kültür Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kaynak Kültür Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 21 kitap bulunuyor."Kaynak Kültür Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Arif Akpınar

Kaynak Kültür Yayınları

Efendimiz bizim Gül kokulu umudumuzdur, çünkü her bahar, Güllerin Efendisi'nin ayrı bir tebessümünde gizlidir. O Güzeller Güzelinin inci sözlerinden, yüzyıllar ötesine taşan ve kulaktan kulağa, dudaktan dudağa ulaşan muştu, güzelliklerin hayalini soluklatır bizlere. Ve sonra bizim yanaklarımızda Hürmüzî ikli..»»
Osman Alagöz

Kaynak Kültür Yayınları

‘Kınalı Eller’, evlerinin hanımı iken vatanın bekçiliğini üstlenmek zorunda kalan, bu uğurda canlarını esirgemeyen eli kınalı kadınları anlatıyor. Kitaptaki hikayelerin geçtiği yerler, yurdun dört bir köşesi; Erzurum, Adana, Gördes, İstanbul, Ödemiş, Bilecik, Osmaniye, Kastamonu, Maraş... Kahramanları gerçek kişiler; Aziziye Tabyala..»»
M. Ertuğrul Düzdağ

Kaynak Kültür Yayınları

Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, Türkiyemizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat... Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı manevî âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir illim ve irfan önderi... Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey..»»
Salih Gülen

Kaynak Kültür Yayınları

Peygamber Efendimizin (S.A.V.) üçüncü halifesinden sonra, dünya tarihi Osman adını bu kadar şanlı olarak onunla tanıdı.   O, pek çok kimsenin ciddiye almadığı gücü, kimselerin bilmediği idealleri ile Söğüt'ün bağrından doğacak, rüyalarda kurulup, dualarda yükselecek muhteşem bir ağacın yeşeren ilk tomurcu..»»
Ali Tokul

Kaynak Kültür Yayınları

Dünyasını bir bavula sığdırmış delikanlılar ışık götürüyor, ilim götürüyor, inanç götürüyor, umut götürüyor. Ve bir vuslat yaşanıyor şimdi.   Atayurt, anayurtla kucaklaşıyor...Tarih ağlıyor, toprak ağlıyor, gök ağlıyor.   Elinizdeki kitap, bir "hatıra demeti" şeklinde size bu v..»»
Harun Tokak

Kaynak Kültür Yayınları

Bu kitap, bazen "örnekleri kendinden" sözcükleriyle seslendirdiğimiz, bazen "inanıyoruz" ifadesiyle anlattığımız rüyaların, hülyaların tahakkuk etmesi için yıllar boyu gelişini intizar ettiğimiz, anadan, serden geçen o gül yüzlü yiğitlerin, adsız kahramanların ve adanmış ruhların dasitani hayatlarından sadece bir ka&..»»
Can Alpgüvenç

Kaynak Kültür Yayınları

"Allah adına!" diye bağırarak asasını suya hızla vurdu. Aniden müthiş bir şey oldu. Çaresiz bir anda, bütün ümitsizlikleri dağıtan umulmadık bir kurtuluş yolu açıldı. Asanın doğrultusu boyunca Kızıldeniz ikiye ayrılıyor, iki yana çekilen suyun arasında, yürüyerek geçilebilecek çok geniş bir yol açılıyordu. Denizin tuzlu suyu yolun iki tarafında sıradağlar gibi yükseldi. Bu, insan aklının asla ha..»»
Nazım İntepe

Kaynak Kültür Yayınları

İzmir denince aklımıza ne geliyor? İzmir nedir İzmir'in sembolü nedir, İzmir'e has olan şeyler nelerdir? İzmir'in İmbat'ı mı, Saat kulesi mi, Efe ya da Zeybeği mi? İzmir'i tek kelimeyle anlatmak isteseniz o kelime ne olurdu. Ya da İzmir'e bir isim vermek isteseniz, bu isim ne olurdu? Bu isim, İnci olurdu. Göl ve denizlerin derin sularında İstiridyelerin milimikronluk sedefleri sara sara üç, beş ..»»
Mahir Pekşen

Kaynak Kültür Yayınları

Namaz; hayatın yoğunluğu içinde sığındığımız bir liman, isteklerimizi ve hâlimizi Allah'a arz ettiğimiz bir makam... Bu kitap, hassas bir kalbin başlangıç tekbirinden selama kadar uzanan namaz yolculuğunu hikayelerle anlatıyor. »»
Talha Uğurluel

Kaynak Kültür Yayınları

Tarihçi Talha Uğurluel tarafından hazırlanan Eyüp Gezi Rehberi isimli bu kitap, siz daha fazla yorulmayın diye müthiş bir Eyüp sözlüğü sunuyor sizlere. Eyüp'te karşınıza çıkması muhtemel her kareyi sizin için araştırmış yazar. 9 farklı kategoride semti karış karış masaya yatıran bu rehber eser, Eyüp semtinin canlı tarihini gö..»»
Arif Bingöl

Kaynak Kültür Yayınları

Milli Devlet, nedir ne değildir? Türkiye'de milli devlet nasıl kuruldu? Milli devletin Kürt siyaseti nasıldır? Kürtler, milli devletten ayrı düşünülebilir mi? Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Birlik Programı'nın esasları nelerdir? Bu esaslar neden ve nereden kaynaklanmıştır? ..»»
M. Ertuğrul Düzdağ

Kaynak Kültür Yayınları

Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, Türkiyemizde ve Müslüman ülkelerde milyonların tanıdığı bir zat... Sevimli çehresi, Muhammedî güzel ahlâkı, ruhlara hitap eden millî, dinî şiirleri ve insanı manevî âlemlere alıp götüren gönül sohbetleri ile bir illim ve irfan önderi... Üstad Ali Ulvi Kurucu Bey, bir Anadolu çocuğu... İlk feyzini doğduğu muhitten aldıktan sonra yüksek tahsilini Kahire'de yapmış; son ell..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.