Büyük olma yolundaki ilk adım, dürüst olmaktır. (S. Johnson) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Karanfil Yayınları

Karanfil Yayınları

• Karanfil Yayınları Kitapları | • Karanfil Yayınları İletişim Bilgileri | • Karanfil Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Karanfil Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 48 kitap bulunuyor."Karanfil Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Hatice Yücesoy

Karanfil Yayınları

Masallar, çocuklarımızın hayal güçlerini geliştiren, onlara hayatın gerçeklerini ve sahip olunması gereken değişmez değerlerini edebi dille anlatan ürünlerdir. Çocuğun duygusal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan Güllerin Şarkısı, siz çocuklara masal dünyasının kapılarını aralıyor »»
Eleanor H. Porter

Karanfil Yayınları

Önce annesini sonra da babasını kaybeden Pollyanna, babasından öğrendiği mutluluk oyunu ile hayata bağlanır.    »»
Kolektif

Karanfil Yayınları

Milli Eğitim Bakanlığı'nın İlköğretim Öncelerine tavsiye ettiği kitaplardan bir kısmının oluşturduğu bir settir. Sette 40 kitap yer almaktadır. Yerli yazarlar ve sahasında uzman çevirmenler tarafından hazırlanmıştır. Uzman eğitimcilerin kaleminden Zengin ve akıcı dil örgüsü Edebi üsluba sahip anlatım Resimlerle destekli sayfa düzeni Sınıf..»»
Mehmet Acembaba

Karanfil Yayınları

Beyin, yaşadıklarımıza hem oyun anlamı hem de ciddi anlamlar katan tek organ. Kendimizi fark ettiğimiz andan itibaren yetiştirmek için gayret sarfettiğimiz yegane varlıktır. Kıvraklığı, problemler karşısındaki becerisiyle ortaya çıkar. Kişisel gelişimimize doğrudan etkisi ile bilinir. Birinin işinde ne kadar akıllı ve ne kadar uzman olduğunu, problemlerle uğraşmaktan aldığı z..»»
S. Yahya Erdem

Karanfil Yayınları

Onun kudret kaynağı İslami imandır. İnanmak kuvvetli olmak demektir. Mehmet Akif, mü'mindi ve samimiydi, bu yüzden kuvvetliydi. O'na şiir yazdıran, bu iman olmuştur. -Hasan Ali Yücel- Milli şair dediğimizde, milli ve manevi değerlere sahip olmayı anlıyorsak; bir deha sahibi olan Mehmet Akif'in önünde saygıyla eğilmeliyiz. Hiç kimse Akif kadar milletin ve memleketin halini ortaya koymamıştır. Akif..»»
Jean de la Fontaine

Karanfil Yayınları

Çocuklar için eğitici öğretici hayvan masalları.»»
Tekin Gültekin

Karanfil Yayınları

Fransızca olarak hazırlanan bu eserde günlük yaşam için gerekli olan pratik cümle ve kelime kalıpları örneklerle ele alınmaktadır.»»
Ziya Gökalp

Karanfil Yayınları

Vaktiyle büyük bir padişah vardı. Bunun, Gülsün Sultan adlı bir kızı vardı. Bu kızı, başka padişahın oğluna istediler: babası, kızını verdi. Şahzede, memleketine götürmek için. Gülsün Sultan'ı arabasına bindirerek alayla yola çıktı. Yolda giderken. Şehzade, yerde bir nar tanesi gördü. Derhal atından aşağı inerek, nar tanesini yerden aldı, ağzına attı. Gülsün Sultan, bir nar tanesini alıp da ağzına..»»
Kolektif

Karanfil Yayınları

Atalarımız, tarihin en eski uygarlığını ve değişik yörelerin kendine has halk kültürünü, değer yargılarını, hemen hemen her konuda geleneksel dünya görüşlerini bünyesinde toplamış ve Türklüğün varoluşundan beri halkımıza ışık tutan bilgelik kaynağı uyarı ve öğütler zincirini kendilerinden sonraki kuşaklara miras olarak bırakmışlardır. Türkçe, atasözleri yönüyle oldukça zengin bir dildir. Halkımız..»»
Fatih Gül

Karanfil Yayınları

Günlük hayatta sık kullanılan deyimler, öykülerle ele alınmaktadır. »»
Robert Louis Stevenson

Karanfil Yayınları

Define Adası adlı romanı 1881 yılında yazdı. Roman üvey oğlu ile aralarında bir oyun olarak gelişti. Daha sonra roman ilk olarak bir gazetede yayınlandı. Olayların geçtiği atmosferi, kişi ve olayları büyük bir ustalıkla bir araya getiren eser, çocuklar için heyecanlı bir serüven öyküsü olmanın yanı sıra insan davranışlarının ardındaki bel..»»
Emel İpek

Karanfil Yayınları

Masallar, çocukların hayal güçlerini geliştiren, onlara hayatın gerçeklerini ve sahip olunması gereken değişmez değerlerini büyülü bir atmosfer, zamansız ve mekansız bir anlatım içinde sunan edebi ürünlerdir. Eserde yer alan masalların bir kısmı derlenerek hazırlanmış; bir kısmı farklı kaynaklardan özü değiştirilmeden aktarılmıştır. Çocuğun duygusal gelişimine katkıda bulunmak amacıyla, en güze..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.