Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kar Yayınları

Kar Yayınları

• Kar Yayınları Kitapları | • Kar Yayınları İletişim Bilgileri | • Kar Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kar Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 28 kitap bulunuyor."Kar Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Bülent Akyürek

Kar Yayınları

Bülent Akyürek, her zamanki gibi agresif, cesur, acımasız kalemiyle bu defa kadınlara çıkarıyor baltasını. Kronik hastalığı yüzünden yıllardır evden çıkamaz duruma gelince, çarşıda, pazarda, kadın günlerinde, ev gezmelerinde, bahçede yapılan beş çaylarında onlarla içli dışlı olarak, kadının şifrelerini çözen bir deko..»»
Metin Gümüş

Kar Yayınları

Restoranlarda yediğimiz ve tabaktaki görüntüsünden damağımızdaki lezzetine kadar hayran kaldığımız balık sofralarını hazırlamak şimdi Metin Gümüş'ün kitabının sayfalarını çevirmek kadar kolay olacak. Balık pişirmek hüner ister ama uygulaması kolay teknikleri dikkatlice uygulamak ve elinizdeki kitabın en önemli yardımcınız olduğunu bilmek sizi mutfakta daha güçlü yapacak. Diğer yemek kitapları d..»»
Metin Kural

Kar Yayınları

Hz. Muhammed'in vefatının ardından, İslam Devleti'ne yeni bir yönetici seçme zorunluluğu ortaya çıkmıştı. Çünkü Hz. Muhammed sadece bir peygamber değil, aynı zamanda İslam Devleti'nin de lideriydi. Hz. Muhammed'in vefatı bir karmaşaya neden olmuştu. Hz. Ömer, onun için "öldü" diyen olursa ellerini keseceğini söylüyordu. Hz. Ebu Bekir Hz. Ömer'i susturdu ve "Ey insanlar, Muhammed'e kulluk eden va..»»
Ahmet Seyrek

Kar Yayınları

1299'dan 1923'e kadar varlığını sürdüren ve üç kıtaya yayılan Osmanlı İmparatorluğu, hükmettiği coğrafyaya damgasını vurmuştur ve imparatorluğun yıkılışının etkileri günümüzde de Ortadoğu'da, Kafkasya'da ve Balkanlar'da halen devam etmektedir. 624 yıllık uzun bir dönemde çeşitli aşamalardan geçmiş olan imparatorluk, 15. ve 17. yüzyıllar arasında en geniş sınırlarına ulaşmış, ancak bu dönemden iti..»»
Metin Gümüş

Kar Yayınları

Tatlı, Türk mutfağında her zaman önemli bir yere sahip olmuştur. Diğer gıdalara göre özel bir yeri vardır. Geniş bir yelpaze içinde yer alan çok sayıda tatlı, geleneksel Türk mutfağının vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Özellikle halk mutfağında tatlı, bir yiyecek olmanın çok ötesinde sembolik anlamlar taşımaktadır. Tatlı çeşitlerinin tüketimine şöyle bir baktığımızda; hamurlu tatlıların ve..»»
Metin Gümüş

Kar Yayınları

Beslenme biçimleri, içinde bulunulan kültürel, coğrafi, ekolojik, ekonomik yapıya ve tarihsel sürece göre şekillenmektedir. Türk mutfağındaki çeşit zenginliği birçok etkene bağlıdır. Ortaasya ve Anadolu topraklarının sunduğu ürünlerdeki çeşitlilik, uzun bir tarihsel süreç boyunca birbirinden farklı birçok kültürle yaşanan ilişkiler, Selçuklu ve Osmanlı gibi imparatorlukların saraylarında gelişen ..»»
Murat Baykızı

Kar Yayınları

Ey Türk gençliği ! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dahilî ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve Cumhuriyet'i müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içind..»»
Ahmet Seyrek

Kar Yayınları

Anadolu'nun Türkleşmesinin ve İslamlaşmasının mimarı olan Hoca Ahmet Yesevi, Horasan Okulu'nun kurucusudur. Hoca Ahmet Yesevi'ye kadar ibadet ve eğitim dilleri Türkçe değildi. Hoca Ahmet Yesevi öğrencilerini Türk dili ile eğitmiş, ibadet dilini Türkçeleştirmiş ve bunun sonucunda göçebe Türk boylarının İslama katılımını sağlamıştır. Yüz binlerce insanın inanmasına neden olmuş, binlerce mürşit ye..»»
Murat Baykızı

Kar Yayınları

Mutluluğu daha fazla ne kadar erteleyebilirz ki? Hangimiz hayatımızın bize getirdikleri karşısında bir an için hayatın güzelliklerini es geçmiyoruz ki? Veya hangimiz yaşam gailesi içine kapılıp, kendimize ayırmamız gereken zamanı, mutlu olma şansını daha sonraya bırakıyoruz? İşte bu soruların cevabını, sizlere, elinizde tuttuğunuz bu kitap ile vermeye çalıştık...»»
Ahmet Seyrek

Kar Yayınları

Kendi ruhunda yolculuk yapmak isteyenlerin... Kendini bilmek ve tanımak isteyenlerin rehberi. Yüzlerce yıldır, her türlü karanlığı aydınlatan ışık... Her şeyi terk et; öyle gel bize... Her kim fakirlik dünyasına girmek istiyorsa, önce dünyanın dörtte birini terk etsin; her kim fakirliğin sırrını anlamak ve orada dolaşmak istiyorsa, dünyanın yarısını..»»
Miguel Suarez

Kar Yayınları

Che'nin Fidel'e veda mektubu;   Fidel, Dünyanın başka ülkeleri benim mütevazı çabalarımın yardımını istiyor. Ben senin Küba'ya olan sorumluluğunun sana imkan vermediği şeyi yapabilirim. Ayrılmamızın zamanı geldi.  Bunu acı ve sevincin karışımıyla yaptığım bilinsin; burada benim kurucu umutlarımın en safını ve sevdiklerim arasında..»»
Metin Kural

Kar Yayınları

İslam Tarihinde Çok Tartışılan "Dört Halife Dönemi" Bu Kitapta Tüm Yönleriyle Ortaya Konuyor... Hz. Muhammed'in vefatının ardından, İslam Devleti'ne yeni bir yönetici seçme zorunluluğu ortaya çıkmıştı. Çünkü Hz. Muhammed sadece bir peygamber değil, aynı zamanda İslam Devleti'nin de lideriydi. Hz. Muhammed'in vefatı bir karmaşaya neden olmuştu. Hz. Ömer, onun için "öldü" diyen olursa elle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.