Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kanes Yayınları

Kanes Yayınları

• Kanes Yayınları Kitapları | • Kanes Yayınları İletişim Bilgileri | • Kanes Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kanes Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 31 kitap bulunuyor."Kanes Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Samed Behrengi

Kanes Yayınları

Küçük Kara Balık, hayatının hiçbir amacı olmamasından sıkılmış. Bu yüzden bir gün yaşadığı nehrin ötesini görmeye karar verip büyük bir maceraya atılmış. Çıktığı bu yol onun bilgelik, cesaret, farkındalık ve tecrübe elde etmesini sağlamış. Oysa zavallı diğer balıklar kendi yaşamları dışında başka bir şey düşünmezlermiş. Dışarıda bambaşka bir hayat olduğunun farkında bile..»»
Sir Arthur Conan Doyle

Kanes Yayınları

Aykırı dedektif Sherlock Holmes, edebiyat tarihinin en meşhur suç çözme uzmanı! O, kimsenin göremediğini görür. O, detayları asla atlamaz. O, kuşkuyu hiçbir zaman elden bırakmaz. /// Akıl yürütme sanatının uzmanı, beynini boş bir oda gibi kullanır, gereksiz bilgileri eleyip sadece işine yarayanları odasına yerleştirir. Yalnızca gerçeklerin onu götürdüğü ip uçlarını..»»
Martha Hall Kelly

Kanes Yayınları

Arka Kapak Yazısı   “Keşke ölsem!” dediğinizde bir ses kulağınıza fısıldar; umut biraz uzakta ama hep var ve orada… “Keşke ölsem!” dediğinizde bu kitapta okuduklarınızı hatırlayın, nedenlerinizi yeniden değerlendirin. *** II. Dünya Savaşı sırasında Polonya, Almanya ve Amerika olmak üzere üç farklı coğrafyadan hayatları kesişen üç kadının nefes kesen hikayesi… Kuze..»»
Hirai Zerdüş

Kanes Yayınları

Vicdanımın en orta yeri acıyor.   Size de arada bir olur mu böyle? “Acaba” diyorum; bu ince çizgide nefes aldınız mı hiç? Ben çoktandır alıyorum, şimdi bile… Üst üste hem de bin kere tekrar ederek ve katlayarak çoğaltıyorum içimdeki sancıyı. Burası bir uçurum kenarı… Metrelerce yukarıdan aşağı doğru bomboş gözlerle bakılan bir yer. Ne kadar da özgürlük kokuyor ah! Sonr..»»
Jane Austen

Kanes Yayınları

1775-1817 yılları arasında İngiltere’nin güneyindeki birçok yerleşim yerinde kısacık yaşamını sürdüren Jane Austen, çağının modern yazı dilinin öncülüğünü de yaparak 18. yüzyılın en güçlü yazarlarından birisi olmayı hak etmiştir. “Pride and Prejudice”- (Gurur ve Önyargı / Aşk ve Gurur )  en ünlü eserlerinden birisidir ve senaryoya uyarlanarak beyazperdeye de aktarılmıştı..»»
Kolektif

Kanes Yayınları

Atatürk… O ne insanüstü bir varlık ne de ulaşılması imkansız bir şahsiyetti. Etten, kemikten, içimizden biri, annesinin sarı Mustafa’sı, bizim Mustafa Kemal’imiz… Kendini milletine adamış, dertli, yorgun fakat asla umutsuz değil. Tüm ümidini gençliğe bağlamış, en büyük eseri Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiş bir lider… Bugün, onun ölümsüz fikirleri bu..»»
Antoine De Saint - Equpery

Kanes Yayınları

(İç sayfaları kuşe ve renkli baskı…) Yazarın özgeçmişinden sonra kadim dostu Léon Werth’e hitaben başlıyor. Bu kitabı bir yetişkine adadığım için çocuklardan beni affetmelerini diliyorum. Ama bunun çok içten bir sebebi var: Bu insan benim gelmiş geçmiş en iyi dostumdur. Bir diğer sebebi ise, bu insan çocuklara yazılmış kitaplar da dâhil, her şeyi anlayabilir. Üçüncü b..»»
Vural Atılgan

Kanes Yayınları

Bu öykü, benim annemin gerçek öyküsüdür. 1912 yılında Balkan Savaşının ortasında Plevne’de doğmuş, 81 yıllık yaşamına sayısız göç sığdırmıştır. Plevne, Selanik, Edirne, Kırklareli, Denizli, Van- Başkale, Konya, Kayseri, Urfa, İstanbul ve bir yığın ara istasyon… Annem bu destansı göçleri sırasında yedi çocuk doğurmuş, onları yetiştirmiştir. İkisi doktor, biri mühendis ü..»»
Ümran Dağaşan Özlük

Kanes Yayınları

Onlar, Osmanlının Ruslarla her kapışmasında ortada kalan ve Osmanlının yenilgisiyle sonuçlanan savaşların mağdurlarıydı. Dağıstan, Kırım, Ahıska gibi bölgelerde yaşayan Kafkas halkları peş peşe gelen sürgünlerde ve zorunlu göçlerde sahip oldukları her şeyi geride bıraktılar. Kış Güneşi, canlarını kurtarmanın derdine düşen bu insanların ölüm kalım savaşını, sürgünlerin ..»»
Ayşegül Samur

Kanes Yayınları

Kızı Asiye üç yaşında, oğlu Ümit altı aylıkken subay kocası şehit düşen genç bir kadın düşünün. Sonra da onun bir daha evlenmeden ve namusunu koruyarak hayat mücadelesi verdiğini hayal edin. Bu kutsal anne nice maddi-manevi zorluklar çekmiş ve çocuklarını büyütüp yetiştirebilmek için nice sıkıntılara katlanmıştır ..»»
Kemal Yaraş

Kanes Yayınları

Şairin sözü, duygularda nakış, kalbe giden yol, aşkın dilidir. En güzel duygular mısralarda selama durmuştur. "Açıl kalbim açıl" der ve kelimelerin dünyasından hazineler döker gönlünüze. Acısı da neşesi de nasiplenir mısralardan. Bilinmezlere taşır düşünceleri ve saflığı harflerin basamağında. Geleceğe delici bakışlarını ..»»
Feray Alpay

Kanes Yayınları

Gecenin karanlığında önündeki buzdağına doğru hızla ilerleyen Titanik gemisinin mutfağında canlı canlı haşlanmayı bekleyen ıstakozlar için "Titanik Faciası" başlarına gelebilecek en harika şeydi. Titanik'in okyanusun dondurucu sularına gömülmesi yolcuların perspektifine göre ölüm demek iken, ıstakozlara göre ise yaşam demekti. Titanik'teki ıstakozun perspektifinden "Pazarlama İletişimi, Mark..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.