Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kanat Kitap

Kanat Kitap

• Kanat Kitap Kitapları | • Kanat Kitap İletişim Bilgileri | • Kanat Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Kanat Kitap isimli yayınevine ait Toplam 56 kitap bulunuyor."Kanat Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları

Kanat Kitap

Çağımızın en güçlü metinlerinden biri Türkçe'de. René Girard Şiddet ve Kutsal'da her kültürde bulunan kurban ediminin kaynağında şiddeti önleme ihtiyacının bulunduğunu keşfediyor. Bu keşfine antropolojik bulguların yanı sıra Antik Yunan tragedyalarını ve psikanalist kuramlarını da çözümleyerek ulaşan Girard'ı..»»
Tim Parks

Kanat Kitap

“İngiltere’ye döndükten üç ay kadar sonra, kitap  halinde bir araya getirildiğinde saygın bir meslek hayatını bir şahesere dönüştürecek olan  –itiraza katiyen yer bırakmayacak kadar kapsamlı ve nihai bir kitap yazmayı planlıyordum- malzemeyi toplamayı nihayet toparlamışken  –tek can sıkıcı ..»»
Ahmet Büke

Kanat Kitap

"Levhayı kaldır, yuvaya yerleştir, kırmızıya bas, pis kokuyu çek içine, yansın gâvurun metali, pres yukarı, pis hayat dışarı... değişmez hiçbir yönü..." İzmir Postası'nın Adamları, hayatlarının yönünü değiştirmeye çalışıyorlar, değişmeyeceğini bildikleri halde... Sert hayatlar onların hayatları; görmezden geldiğim..»»
Gülayşe Koçak

Kanat Kitap

"Topaç hızlanmaya başlamıştır bile, renkler de hafiften flulaşmaya başlar: Önce, acı çekenlere karşı genel bir duyarsızlık -örnekleri sıralamakla bitmeyecek- derken doz, hafifçe ama giderek artar, yeni oyunlar, yeni zevkler türer: sokak çocuklarını zevk için bir taraf ölene kadar dövüştürmek, sokak çocuklarının it..»»
Tim Parks

Kanat Kitap

Europa, bir yol anlatısı: Yetişkinlere yönelik bir anlatı kesinlikle. Zengin uluslararası karakterler geçidiyle birlikte, hayatını toparlamaya çalışan bir adamın bazen hayli eğlenceli bir şekilde, portresini çiziyor. Milano Üniversitesi'nde İngilizce okutmanı olan Jerry Marlow'un yolculuğu Strasbourg'a giden bir tur otobüsün&uum..»»
Aldo Rossi

Kanat Kitap

1966'da yayımlanan Şehrin Mimarisi modern mimarlık eleştirileri açısından bir dönüm noktasına işaret eder. Rossi'nin eleştirisi, işlevselcilik veya onun deyişiyle "naif işlevselcilik" üzerine odaklanıyordu. İşlevin mimarlık için bir başlangıç noktası olamayacağının altını çizen Rossi, başlangıç noktası olarak şehrin kolektif belle..»»
Ahmet Büke

Kanat Kitap

Çocukluğumuzun kırık fotoğrafları Ahmet Büke, 2004'te yine Kanat Kitap tarafından yayımlanan ilk hikâye kitabı İzmir Postası'nın Adamları'ndaki sert ses tonuyla dikkat çekmişti. Bu sert ses, Büke'nin yeni kitabı Çiğdem Külahı'nda da işitiliyor: Çocukluk ve gençlik yıllarımızdan kalma "geçmek bilmeyen&quo..»»
Roni Margulies

Kanat Kitap

Roni Marguiles'in "Bugün Pazar, Yahudiler Azar" adlı denemesi, özellikle de 1950'lerden 70'lere, oradan günümüze uzanan bir süre içinde İstanbul Yahudilerine ilişkin gözlemlerinden oluşuyor:   "... o yılların, o mutlu, kaygısız, pespembe çocukluk yıllarımın Yahudi cemaatini, bugün ne kadar dışında olurs..»»
Tim Parks

Kanat Kitap

Sevgili Mimi’nin zenginliğe ve İtalyanlığa düşkün, acımasız ve çaresiz İngilizce öğretmeni Morris Duckworth, Patricia Highsmith’in Ripley’ine benzetilmişti. Sevgili Mimi’nin devamı niteliğindeki bu romandaysa, Morris’in hırslarıyla kibrine eşlik eden “iyi” kalma arzusu, psikozları ve çırpınışları, onu soğuk Ripley&rsquo..»»
Willem Elsschot

Kanat Kitap

Takıntılı ve huzursuz kâtip Laarmans, aniden kendini iş hayatının içinde bulur: Huzur dolu çalışma ortamından sonra peynir tüccarlığı, riskler, düşünülmesi gereken pek çok şey... 1930'ların Anvers'ini, şehrin kriz içindeki orta sınıflarını eğlenerek anlatan Elsschot, Peynir'de sonradan çok işlenecek "k&u..»»
Vivet Kanetti

Kanat Kitap

Türk edebiyatının uçarı kalemi Vivet Kanetti, çok farklı mecralar için kaleme aldığı yazı ve denemelerini Deli Ruh’ta bir araya getirdi. Bu denemelerde, Zeki Müren’den Tanju Çolak’a, Yves Montand’dan Van Gogh’a, Fikret Mualla’ya, aşina olduğumuz pek çok sima var, onların yanı sıra çocuk iş&cced..»»
Mümtaz Mehmet Tütüncü

Kanat Kitap

Belgede yazılı olanlar nedir? O bir mesaj mıydı? Eğer bu belge bir mesaj ise, kim tarafından ve nereye ya da kime ulaştırılmak üzere yazılmıştı ve yerine ulaşsaydı harf ve kıyafet inkılapları neden ve nasıl engellenmiş olacaktı?... Belgenin içeriğine vakıf olan biri eğer o sabah orada olsaydı, tarihin akışını değiştirmek için yapabileceği şey ne idi? … mu..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.