Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kanat Kitap

Kanat Kitap

• Kanat Kitap Kitapları | • Kanat Kitap İletişim Bilgileri | • Kanat Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Kanat Kitap isimli yayınevine ait Toplam 70 kitap bulunuyor."Kanat Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Louis Couperus

Kanat Kitap

Gizli Güç De Stille Kracht Kanat Kitap»»
Y. Hakan Erdem

Kanat Kitap

Kitab-ı Duvduvani'nin yazarı Y. Hakan Erdem, Unomastica Alla Turca'da sadece Beyaz Türklerin değil, Aktürklerin, Köktürklerin, Kalın Oğuz elinin, Tengerelilerin, Selçukluların... büyük sırrını kaleme aldı... "İçimizdeki düşmanlar"ı ve "bizi yönetenler"i deşifre etmeye kendilerini adamış olan Unomastik Holding'in iki yöneticisine, Tengere Tardu Tigin'in serüvenlerini anlatır babacan bir albız: D..»»
Necati Tosuner

Kanat Kitap

Bir Almanya romanı. Yalnızca bu kadar değil. Osman ile Petra'nın aşkı da değil. Almanya'yı çarpıcı bir içtenlikle anlatıyor. Sancı.. Sancı... İnsanı da. "Necati Tosuner'in anlatısı Sancı.. Sancı...'da, genç bir kambur adam, Alman kentlerindeki Türk işçilerinin arasına, ilk cinsel ilişkisini bulabilmek için gider. Gerçekten de orada bulacaktır bu ilişkiyi. Bu duyarlı kitap, bir sakatın gözünden, in..»»
Alain Jaubert

Kanat Kitap

"Suda oynadık. Çok iyi bir yüzücü. Dalgaların içinden çıktığı zaman, siyah mayosu onu öyle sıkı sarıyordu ki, meme uçlarını, karnının alt kısmındaki kabarıklığı ve güzel yarığının başlangıcını fark ediyordum. Bu ayrıntılar beni tahrik ediyordu, biraz uçuyor ve geri kalan yerlerini hayal etmeye çalışıyordum. Sonra kumların üzerinde şakalaştık. Kâh yaramaz bir küçük kız, kâh çekici bir kadın, bir mu..»»
Türki El - Hamad

Kanat Kitap

Hişam el-Abir:Demmam’ın Adama semtinde yaşıyor.Lise son sınıf öğrencisi.Annesi ve babasının gözbebeği.Marx kadar Süpermen’e de düşkün...Nasır hakkındaysa kararsız.Henüz bakir, ama kadınlar hakkında bir teorisi var! Türki el-Hamad ironik ve sürükleyici üslubuyla Hişam’ın gözünden dünyayı aktarırken hem dönemin takviminden olaylara yer veriyor hem de büyümenin, kendi düşünce dünyasını oluşturmanı..»»
Philippe Forest

Kanat Kitap

Derleme

Kanat Kitap

“O gece gemiciler, sadece yıldızlara baktı. Ve her adam bir yıldız seçti kendine. Kaymaması için yürek örsüyle çaktılar gök boşluğuna, orada tutunsun diye, geride bekleyenlere umut versin diye.” “Sonra ben hep terliklerime baktım: Yaz boyu uymadığım bu çağrıyla uğraştım. Terliklerimde biraz cesaret olsaydı, kim bilir nerelerde olabileceğimi düşleyip üzüldüm.” “İçinizden sadece biri anlayabil..»»
Derleme

Kanat Kitap

"Ne bilsin postacılar, bu e-mail çağında hala çantalarında sevda mektuplarını taşıdıklarını." "Bir ad takıyorum onlara: Ruhumun arşivi! Bu arşive, senin mektuplarını da tek tek arşivliyrum. Orada kalacaklar, ben yaşadıkça.. Her ne kadar hayatım bir pamuk ipliğine bağlı olsa da..." "Cezaevi bana hiçbir dünyada karşılaşmayacağını bir üniversite oldu. Hayatı, doğayı, bireyi, dünyayı, evreni en ..»»
Derleme

Kanat Kitap

Doğrusu karikatür "haydi" deyip başlanacak bir şey değil. Birçok yörede, şenliklerde çocuklarla, gençlerle çizim çalışmaları yaparken gözlemlediğim budur. Harika resim yapanlar iş karikatüre gelince duraksıyorlar. Acayip bir şey bu. İyi bir karikatür gibi şaşırtıcı. Sanırım bir sorumluluk duyuyor insanlar. Karikatürün başka bir şey olduğunu düşünüyorlar.»»
Tamer Erdoğan

Kanat Kitap

''Bir sabah Mütareke haberi, İstanbul ufuklarında top gibi patladı. (...) O gün mütereddit eller evvela, birkaç bayrak astı. Öğleye doğru Beyoğlu, baştan başa gelin gibi donandı." "Sokaklar o kadar sessiz; herkesin yüzünde kendini ta içine çekmiş öyle somurtkan, öyle ketum bir şey var ki! Halk o kadar harpten bıkmıştı. Niçin şimdi sevinmi yor? Harpte akan beyhude kanları mı, yoksa Mütare kenin ..»»
Gülnur Acar-Savran

Kanat Kitap

Kitabın ana yazılarının ilk üçü, kamusal/özel, eşitlik/farklılık, evrensel/yerel, üretim/yeniden üretim, değişim değeri/kullanım değeri türünden ikiliklerin aşılması, ötesine geçilmesi perspektifini dile getiriyor. Bu ilk bakışta yapıbozumuyla akrabalığı olan bir yaklaşım gibi görünse de aradaki fark çok önemli: Sözünü ettiğim hegemonik paradigmada söz konusu ikilikler Aydınlanma düşüncesinin özgü..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.