Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere mahsustur. ALPHONSE DE LAMARTİN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİM
Tek Bir Güne Sığmayan Tüm Öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun...Kitap Ara:
Kitap Kişi
Kamer Yayınları

Kamer Yayınları

• Kamer Yayınları Kitapları | • Kamer Yayınları İletişim Bilgileri | • Kamer Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kamer Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 58 kitap bulunuyor."Kamer Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Akif Bektaş

Kamer Yayınları

‘‘Ben hayatımı koydum ortaya. Devlete karşı mücadele edenlerle savaştım. Bazılarına yanlış gibi gelebilir yaptıklarım, ama bence doğruydu. Kimliğim belli, yerimi bilen bilir. Devlet isterse her yerde çıkar hesabımı veririm. Ama gerçekten bir neticesi olacaksa. Ortalıkta gürültü koparmak için çıkmam. Kim olduğumu bilenler var, ne yaptığımı bilenler var. Hüdanabit değilim...´´   ..»»
Fuat Duymaz

Kamer Yayınları

‘Türk Beyler Türk adını bıraktı. Çin’deki beyler Çin adı alarak Çin Kağanı’na bağlandı’ -Bilge Kağan- ‘Şimden gerü hiç gimesne, kapıda, Divan’da, Meclis’te, seyranda, Türk dilinden özge söz söylemesinler’ Karamanoğlu Mehmet Bey ’ Okullarda Türk çocuklarına… alışılmamış Arapça, Farsça sözcükler yerine, halk dilinde yaşayan Türkçe öğretilsin…’ -II. Abdülhamit- ‘Ülkesinin yüksek bağımsızlığını ..»»
Ömer Seyfettin

Kamer Yayınları

Ben Gönen’de doğdum. Yirmi yıldır görmediğim bu kasaba, düşümde artık bir serap gibiydi. Birçok yeri unutulan, eski, uzak bir rüya gibi oldu. O zaman genç bir yüzbaşı olan babamla her zaman önünden geçtiğimiz Çarşı Camii’ni, karşısındaki küçük, harap şadırvanı, içinde binlerce kereste tomruğu yüzen nehirciği, bazen yıkanmaya gittiğimiz sıcak sulu hamamın derin havuzunu şimdi hatırl..»»
Metin Erendor

Kamer Yayınları

  İran Türkleri Orta Asya’dan göç eden Oğuzlardır. Bu Türk boyları İslâm ülkelerine yayılmış, kurduğu devlet ve beyliklerle bu ülkelerin kaderini çizmiş ve tarihinde çok belirgin bir rol oynamıştır.  Türklerin İran’daki varlıkları miladi başlarına kadar uzanmaktadır. İslam'dan önce Türklerin İran'a girişleri ilk defa M.S. 310 ile 374 yılları arasında Hunlar döneminde ol..»»
Ziya Gökalp

Kamer Yayınları

Türkçülükle Turancılığın farklarını anlamak için, Türk ve Turan topluluklarının sınırlarını belirlemek gerekir. Türk, bir milletin adıdır. Millet, kendisine özel bir kültüre sahip olan topluluk demektir. O halde, Türk’ün yalnız bir dili, bir tek kültürü olabilir. Oysa ki Türk’ün bazı kolları Anadolu Türklerinden ayrı bir dil, ayrı bir kültür yapmağa çalışıyorlar. Mesela..»»
Metin Erendor

Kamer Yayınları

Türk ordusu kurduğu yeni Türkiye Cumhuriyeti’nin milli birliğine önemli katkı sağlarken çağdaşlaşma yönünde de modern Türkiye’nin lokomotifi olmuştur. Türk ordusu tarihi bir süreklilik ve çağdaşlaşma gücünü temsil eder. Türkiye’de bütün devrimler ordu aracılığıyla yapılmıştır. Toplumsal gelişmeleri Batı’ya göre geri kalırken ordu ve çevresindeki bürokrat katmanlar toplum..»»
Dilşad Hatun

Kamer Yayınları

“Bir toplum, bir millet erkek ve kadın denilen iki cins insandan meydana gelir. Mümkün müdür ki, bir toplumun yarısı topraklara zincirlere bağlı kaldıkça diğer kısmı göklere yükselebilsin.” M. Kemal Atatürk Dilşat, onurlu bir milletin ferdi olmanın gururunu bize yeniden hatırlatan, bir ferdin insanların saygınlığının nasıl kazanılabileceğini gösteren bir eser. Ne mutlu..»»
Ziya Gökalp

Kamer Yayınları

Türklerin vatanı ne Türkiye ne de Türkistan’dır. Bu coğrafya Türkler için dar ve sınırlı bir alandır. Türklerin vatanı büyük ve ebedî bir ülke olan Turan’dır. Ömer Seyfettin bunu Kızıl Elma hikâyesinde “padişahın atının gidebildiği her yer” olarak belirler. Ziya Gökalp bu bakımdan somut bir vatan coğrafyası yerine soyut bir Turan’dan söz eder. Bunun için Türklerin yurdu ..»»
Laslo Havas

Kamer Yayınları

Suikast     »»
Ahmet Eğilmez

Kamer Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Türk Milletinin millî yazısına Göktürk, Köktürk veya Orkun, Orhun yazısı deniyor. Bunun sebebi, Türk yazısını en geniş ölçüde tanıtan 8. Yüzyıl Göktürk çağlarından kalma bu yazı ile yazılmış taş yazıtların, Orkun Irmağı çevresinde bulunmasıdır. Ancak; daha sonra Kem (Yenisey-Yeniçay) Irmağı’nın üst bölgelerinde 6. ve 7. yüzyıllarda Kırgızlar’dan ka..»»
Halil İbrahim Yıldırım

Kamer Yayınları

Arka Kapak Yazısı   -Haydi Mehmetler, tren hareket ediyor… O an kalabalıklar arasında bir kopma oldu. Küme küme insanlar istasyona doğru yürümeye başladı. Vedalaşma bitmişti. Davullar hep birlikte Gençler dönüp dönüp el sallıyorlardı. Bütün genç Mehmetler trene bindi. Büyük izdiham oldu. O ses yine duyuldu: -Aşağıda kimse kalmasın! Tren hareket ediyor! Meydandaki kala..»»
Ahmet Memişoğlu

Kamer Yayınları

Tapınak Şövalyeleri     »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.