Susmak, insanı elevermeyen sadık bir dosttur. KONFİÇYUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Kabalcı Yayınları

Kabalcı Yayınları

• Kabalcı Yayınları Kitapları | • Kabalcı Yayınları İletişim Bilgileri | • Kabalcı Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Kabalcı Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 174 kitap bulunuyor."Kabalcı Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ciltli

Kabalcı Yayınları

Pagan bir baba ve Hıristiyan bir annenin oğlu olan, hıristiyanlık öncesi yaşamında Maniciliğin, Platon`un, Cicero`nun, Şüphecilerin öğretilerini de takip eden Augustinus (MS 354-430) Hıristiyanlık anlayışının gelişiminde rol oynayan en önemli figürlerden biridir. Kilise Babalarından biri olarak kabul edilen ve azizlik mertebesine yükseltilen Augustinus`un en önemli eserleri İtiraflar ve Tanrının K..»»
Aurelius Augustinus

Kabalcı Yayınları

Pagan bir baba ve Hıristiyan bir annenin oğlu olan, hıristiyanlık öncesi yaşamında Maniciliğin, Platon`un, Cicero`nun, Şüphecilerin öğretilerini de takip eden Augustinus (MS 354-430) Hıristiyanlık anlayışının gelişiminde rol oynayan en önemli figürlerinden biridir. Kilise Babalarından biri olarak kabul edilen ve azizlik mertebesine yükseltilen Augustinus`un en önemli eserleri İtiraflar ve Tanrının..»»
Cem Dilçin

Kabalcı Yayınları

Tanzimat sonrasından günümüze ulaşan dönemde divan şiiri ve şairleri üzerine araştırmalar genellikle edebiyat tarihi, biyografi ve edebî eserlere yönelik çalışmalara dayanmaktadır... Ancak bu çalışmalar arasında divan şiirinin dönemler açısından taşıdığı stilistik özellikleri ve şairlerin bu koşullara bağlı olarak geliştirdikleri üslûpları üzerine doğrudan yapılmış yeterli nitelikte inceleme sayıs..»»
Michel Ragon

Kabalcı Yayınları

On üç yıllık bir çalışmanın ürünü olan Modern Mimarlık ve Şehircilik Tarihi tarih, teknoloji, sosyoloji ve estetik gibi alanların iç içe girdiği çetrefil bir konuda, yaklaşık iki asırlık bir zaman dilimini kuşatan başarılı bir sentez sunuyor. Yazar Michel Ragon, sanayi devrimi öncesinde bir düzenleme sanatı olan şehirciliğin geçirdiği dönüşümleri, şehirli işçi sınıfının doğuşu ve konut sorunlarını..»»
Vadullah Taş

Kabalcı Yayınları

Türk Müziğinin güçlü sesi ve büyük saz ustası Orhan Gencebay aynı zamanda bir sinema oyuncusudur. Gencebay`ın başrolünü oynadığı otuz bir filmin hikâyesini, bu filmlerle ilgili eleştirileri ve filmlerde büyük ustaya eşlik eden ünlü isimlerin kısa ve öz biçimde hayat hikâyelerini bulabileceğiniz bu eser, Gencebay`ın sevenlerinin yanı sıra genel olarak Yeşilçam sinemasına gönül veren tüm sinemasever..»»
Geçmiş ve Şimdi, Doğu ve Batı

Kabalcı Yayınları

Miladi takvime göre 30 Eylül 1207 tarihinde doğan Mevlânâ`yı 800 yıl sonrasında bile dünyanın en önemli ve etkili kültür simgelerinden biri haline, dünya tarihinde eşine rastlanamayan bir hoşgörü ve evrensellik anıtı haline getiren şey neydi? Kim olursan ol, hangi dilde konuşursan konuş, ama "dilsizlerin dilini öğren" diyen bir şairin, yedi yüzyılı aşkın bir zaman boyunca Bosna`dan Hindistan`a kad..»»
Ekrem Demirli

Kabalcı Yayınları

Bu gelenek üzerinde söylenmesi gereken ve kendilerine gösterilen ilgide ihmal edilen bir yön, geleneğin teorik kaynaklarıdır. Başka bir ifadeyle bu geleneğin nasıl bir teorik zeminde ele alınması gerektiği sorunu, çağımızdaki araştırmaların en büyük sorunudur. İbnü’l-Arabî ve takipçileri, İslam düşüncesinin takipçileridir ve bu düşünce göz ardı edilerek onların düşüncelerinin anlaşılması hiçbir şe..»»
Fatih Usluer

Kabalcı Yayınları

Fazlullah tarafından XIV. yüzyıl İran’ında kurulmuş, izleri XVII. yüzyıla kadar Anadolu ve Balkanlar’da takip edilebilen mistik ve felsefi bir akım olan Hurufiliğin tüm felsefesi harfler üzerine kurulmuştur. Bu açıdan bakıldığında Hurufilik İslam dünyasında, hatta dünya kültür tarihinde ayrıcalıklı ve eşsiz bir konumdadır. Harfler Allah’ın ezeli ve ebedi kelamı olarak Ondan ayrılamaz. Hurufi..»»
Oktay Mete

Kabalcı Yayınları

Bitkiler binlerce yıldır hastalıkların tedavisinde çeşitli biçimlerde kullanılmaktadır. Kaynatılmış nane-limonun mideyi rahatlattığı, enginarın karaciğeri güçlendirdiği gibi kulaktan dolma bilgilerimizin kaynağı bu süreçte tekrarlanmış uygulamaların tecrübesidir. Ancak bu bilgilerde eksik kalan noktalar vardır ki, bitkilerin yararlı olabilmesini sağlayan da aslında bu küçük ayrıntılardır. Bitkiler..»»
Nimet Yıldırım

Kabalcı Yayınları

Fars coğrafyasına ve kültürüne damgasını vuran en önemli olgular, İslamiyete değin yüzyıllar boyunca bölgeyi etkilemiş olan Zerdüşt, Zerdüştlüğün kutsal kitabı Avesta ve ateş kültüdür. Fars mitolojisinin kökleri, Karadeniz`den Hindistan`a dek yayılan o geniş topraklarda yaşayıp birbirleriyle ilişki kurmuş bütün halkların inanç ve ibadetlerini yansıtır. İran geleneklerini, dinsel ve tarihsel riv..»»

Vehbi

Kabalcı Yayınları

Sûrnâme Osmanlı dönemi Türk edebiyatında sünnet, evlenme ve tahta çıkma münasebetleriyle yapılan şenlikleri anlatan eserlere verilen ortak addır. Bu eserlerin önemi, yazıldıkları zamanı bütün yönleriyle yansıtmaları, bu yüzden de araştırmalar için zengin kaynaklar olmalarıdır. Bilinen surnâmeler içinde en genişi, en şöhretlisi ve Türk kültür tarihi açısından en önemlisi Vehbî`ninkidir...

Bi..»»

Özdemir Nutku

Kabalcı Yayınları

William Shakespeare tüm zamanların en büyük tiyatro yazarı olarak kabul edilir. Hamlet, Kral Lear, Othello ve Macbeth gibi büyük trajedilerden başka Bir Yaz Gecesi, Hırçın Kız ve Size Nasıl Geliyorsa gibi komedilerin yaratıcısı olan bu büyük yazarın dili bugün modern okuyucu için anlaşılmaz ya da yanlış anlaşılabilecek deyimler, Elizabeth dönemi İngilizcesindeki lehçe ve argo kullanımlar ve o d..»»

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.