Hiç unutulmayacak yüz anne yüzüdür.-- Hz. Muhammed [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İthaki Yayınları

İthaki Yayınları

• İthaki Yayınları Kitapları | • İthaki Yayınları İletişim Bilgileri | • İthaki Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İthaki Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 1053 kitap bulunuyor."İthaki Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ray Bradbury

İthaki Yayınları

Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu. -Margaret Atwood Öyle bir eser ki, hakkında ne söylesem eksik kalır. -Neil Gaiman Hugo En İyi Roman Ödülü Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü Ray Bradbury sadece bilimkurgunun değil fantastik edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun iyi edebiyat da ..»»
Ersin Ergün

İthaki Yayınları

“içimde yağmur çiseliyordu henüz yazılmamış saman sarısına yazsaydım saçları üzüm karası yazsaydım esmer asisi aşkın en güzel şiirimi yazılmamış bırakıp gittin”     “Beni Tarihle Yargıla” adlı şiiri Ahmet Kaya, “Kaybana Geceler” şiiri Onur Akın, “Gülyangını Ömrümüz”, “Fikri Sönmez’e Ağıt”, “Kanat Çırp” şiirleri Mehmet Gümüş ve “Didar Şensoy’a Ağıt” Sevinç Eratalay t..»»
Lev Tolstoy

İthaki Yayınları

“Tolstoy dünyanın en iyi nesir yazarlarından biri. Anna Karenina da yazılmış en büyük aşk hikâyelerinden.” -VLADIMIR NABOKOV   Anna Karenina’nın isteyebileceği her şeyi vardır. Güzel, popüler ve zengindir. Bunların yanı sıra iyi bir eşe ve çocuğa sahiptir. Fakat hiçbiri Anna Karenina’nın mutsuz hissetmesini, evliliğinden soğumasını engellemez. Her şey zengin bir ordu ..»»
Michael Moorcock

İthaki Yayınları

“Wells’in hiçbir zaman hayal edemeyeceği Zaman Makinesi’nin ta kendisi.” –Brian Aldiss   Nebula En İyi Kısa Roman Ödülü   “KORKU OLMADAN DİN HAYATTA KALAMAZ.”   Tolkien sonrası fantastik edebiyatın öncü ve en önemli yazarlarından olan Michael Moorcock yalnızca yarattığı efsanevi karakteri Elric’le değil, Yeni Dalga akımının yükselmesine sebep olan editörlüğüyle de ..»»
Nihan Kaya

İthaki Yayınları

Matemli bir evde bir çift kahve fincanı kırılır ve biri genç, biri yaşlı iki kadının zihninde iki farklı geçmiş canlanır. Şaibeli bir şekilde hayatını kaybeden Reha'nın nişanlısı Revnâ, yetiştirme yurdunda büyümüştür ve üç yaşında yaşadığı korkunç deneyimi geçmişinden kaçarak unutmaya çabalıyor, yüzleşemediklerinin bedelini nöbet geçirerek ödüyordur. Oğlu Reha’yı ansızın..»»
Mümtaz Arıkan

İthaki Yayınları

İnsanlık tarihi cinayetle başlar; Mümtaz Arıkan bu bilgiden yola çıkarak yedi senesini dünya tarihinin seyrini etkileyen cinayetleri araştırarak, resimleyerek, öyküleyerek geçirdi. Faili meçhullerden seri katillere, kan donduran sadistliklerden nefret cinayetlerine uzanan bu cinayet takvimi gazeteci ve çizer Mümtaz Arıkan’ın bilgisayar kullanmadan, tamamen elde hazırladı..»»
Jaroslav Kalfar

İthaki Yayınları

Arthur C. Clarke Ödülü Adayı Kirkus “Yılın En İyi 10 İlk Romanı”ndan biri “Arthur C. Clarke’ın 2001’i ile bir Milan Kundera romanının birleşimi gibi olan, Philip K. Dick’inkilere benzer bir evrende geçen ve Kafka’nın Dönüşüm’üne selam vermekten geri durmayan, tuhaf biçimde ikna edici ve inanılmaz çekici bir roman.” - Library Journal (Starred Review) -  “Bradbury, Lem ..»»
James Montague

İthaki Yayınları

Bir endüstri olarak futbolu inceleyen benzersiz bir çalışma. “Futbol dünyasının patronları kimler? Piyasada harcanan müthiş paraların kaynağı nereden geliyor? Bu paraları harcayanlar futbolu ne olarak kullanıyorlar?” gibi soruların yanıtı her zaman merak konusu olmuştur. Oyunun Efendileri'nde James Montague bu soruların cevaplarını bulmak için daha önce kimsenin cesare..»»
Stephen Graham Jones

İthaki Yayınları

Bram Stoker En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı Shirley Jackson En İyi Korku Romanı Ödülü Adayı “Stephen Graham Jones’un edebiyatçılığı en az bu kitap içerisindeki canavarlar kadar güçlü.” - Josh Malerman -  “Melezler ağzımı açık bıraktı. Hatta nefesimi kesti. Son derece zeki, özgün, heyecan verici, korkutucu ve bir o kadar da insani.” - Paul Tremblay -  “Çavdar Tarlas..»»
Bülent Ayyıldız

İthaki Yayınları

Zamanı düz bir çizgi gibi düşünmeyi bırakmalısın. Hayır, o ilerlemiyor. Tam tersine, bizi hapseden bir zindandan ibaret. Geçmiş, gelecek ve şimdi aynı anda buradalar. Vakit, bir kavanozdaki balığın içinde dönüp durduğu sudan ibaret. Balık istediği yöne doğru gidebilir: İlerlediğini zanneder, sonsuzlukta kaybolmaktan korkar; fakat görebileceği en son nokta kavanozun cam d..»»
James Tiptree Jr

İthaki Yayınları

“Tiptree, yazıda ve üslupta ‘erkek’ ile ‘kadın’ın ne olduğunu belirleyen sınırları yerle bir etti.” - Ursula K. Le Guin -  Hugo En İyi Kısa Roman Ödülü Alice B. Sheldon 1967 yılında James Tiptree Jr. adıyla bilimkurgu yazmaya başladığında kimse onun aslında bir kadın olduğunu bilmiyordu. Bu durum ortaya çıktığında ise insanlar ne şaşkınlıklarını gizleyebilmiş ne de ya..»»
Kolektif

İthaki Yayınları

Bu kitap, çağdaş dilbilim kuramlarını güncel kaynaklar ışığında ayrıntılı bir şekilde tanıtmakta ve analiz etmektedir.  Ülkemizdeki dilbilim araştırmalarına yeni bir soluk katacak nitelikteki bu çalışma hem dilin kendisini hem de ideolojiyi ve söylemi anlamada bir araç olarak dili incelemeye yönelik bakış açılarının bilimsel düzlemde ele alınışının önünü açmak amacıyla;..»»