Sevilmeden sevmekten daha feci bir şey yoktur. TURGENYEV [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Islık Yayınları

Islık Yayınları

• Islık Yayınları Kitapları | • Islık Yayınları İletişim Bilgileri | • Islık Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Islık Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 39 kitap bulunuyor."Islık Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sohrap Sepehri

Islık Yayınları

Geçmek gerek, Rüzgâr sesi geliyor, geçmek gerek. Ve ben yolcuyum, ey daimî rüzgârlar! Götürün beni yaprakların oluşum enginliğine Kavuşturun beni suların tuzlu çocukluğuna Ve ayakkabılarımı üzüm bedeninin gelişimine dek Doldurun tevazûnun güzellik kımıltısıyla Dakikalarımı tekrar eden güvercinlere dek Zirveye çıkarın içgüdünün beyaz gökyüzünde Ve varlığımın gerçekleşmesi..»»
Refik Durbaş

Islık Yayınları

Denizin üstü gemi dümeninde dolunay geminin altı deniz ambarı dolu mülteci   Ay çalındı geceden Denizin üstü karanlık beşi bebek, yetmiş çocuk karanlığın altı dehliz arkadaşları bir kara balık   Ay çalındı gemiden   Denizin üstü soğuk sınırı dikenli tel denizin altı oyuk alın yazıları ecel       »»
Kolektif

Islık Yayınları

Arka Kapak Yazısı   Yapıtlarını tarifleyen “Pliontanizm” (örgücülük / dokumacılık) tarzının öncüsü ve Ukrayna avangartları için olduğu kadar, halkınca da bir “kültür ikonu”. Marchuk, ortaya çıkarttığı üslûbu “Pliontanizm”i, biraz da şaka yollu olarak kendisi isimlendirmiş. İlk kişisel sergisini 1979'da Moskova'da, Malaya Gruzinskaya Caddesi'nde açan, 2006'da Roma Akad..»»
Honore De Balzac

Islık Yayınları

“(…)Honoré De Balzac, olağanüstü gözlem yeteneği ve insan doğasını derinden kavrayışıyla, klasik roman türünün tartışmasız en önemli ustalarından biri olarak kabul edilir.”-Marcel Proust- “(…)Bildiğimiz XIX. Yüzyıl, büyük ölçüde bir Balzac İcadıdır.”-Oscar Wilde- “(…)Siz Honoré de Balzac, Bağrınızdan yarattığınız bütün karekterlerden daha kahraman, daha sade, daha roma..»»
Guillaume Apollinaire

Islık Yayınları

« Seine akıyor Mirabeau Köprüsünün altından Ve şu bizim aşkımız Olur mu durasın şimdi anımsamadan Sevincin geldiğini ancak acının ardından Çalsana saat insene ey gece Günler geçiyor bense hep aynı yerde Yüz yüze duralım böyle elin elimde kalsın Ve aksın dursun Sonsuz bakışlar dalgalar yorgun argın Köprüsü altından kollarımızın Çalsana saat insene ey gec..»»
Bekir Balkız

Islık Yayınları

Bu derlemede okuyucular birbirinden farklı Durkheim portreleriyle karşılaşacaklar. Örneğin: Hazır cevaplarla yetinmeyen ve sürekli arayış içinde olan bir düşünür ve sosyal bilimci Durkheim portresiyle… Felsefeye yönelik ciddi eleştirilerine rağmen kendi bilim ve sosyoloji anlayışını çağının en güçlü felsefî fikirleriyle diyalog ve tartışma içinde oluşturmaya çalı..»»
John C. Burnham

Islık Yayınları

Richard Whatmore

Islık Yayınları

Islık Yayınları olarak “Entelektüel Tarih Nedir?” başlıklı bu kitabı okurun beğenisine sunuyoruz. Entelektüel Tarihin doğuşu ve gelişimini okurken “Makyavelli, Hobbes, Locke, Adam Smith, Bentham, Spinoza, Kant ve Rousseau gibi çok bilinen isimlerin aslında ne dedikleri ve bunların günümüzde nasıl yanlış anlaşıldıklarını keşfetmek”, okur için çok zevkli bir deneyim olacak..»»
Gerard Delanty

Islık Yayınları

“Bu kitabın genel fikri kesinlikle olağanüstüdür ve editörler metinleri sosyolojideki disipliner ve disiplinler-ötesi gelişmeler bağlamında ustaca sıralamışlardır. Bu çalışma alana bir katkı olduğu kadar temel bileşenleri bakımından da kapsamlı ve güvenilir bir kılavuzdur”. William Outhwaite (Sosyoloji Profesörü, School of European Studies, Sussex Üniversitesi) “Tarihse..»»
Peter Burke

Islık Yayınları

20. Yüzyılda tarih araştırmalarında ortaya çıkan en önemli hareketlerden biri üstüne yazılan bu kitap, Annales Okulu’nun serüvenini, okula adını veren derginin kuruluşundan bugüne dek geçirdiği evreleri, hareketi yakından tanıyan ünlü tarihçi Peter Burke’ün yetkin kalemiyle okuyucuya sunuyor. Lucien Febvre’den Marc Bloch’a, Fernand Braudel’den Philip Ariés’e yirminci y..»»
Emily Bronte

Islık Yayınları

“(…) Bir erkekten daha güçlü, bir çocuktan daha saf, hiç kimseye benzemeyen kendine has bir yaradılıştaydı.” Kız kardeşi Charlotte'un gözünde Emily Bronte. Tek romanı Uğultulu Tepeler, 1848 yılında otuz yaşında ölmeden bir yıl önce yayınlandı. O da İngiliz dilinde yazılan en müthiş ve de eşi benzeri olmayan kendine has bir eserdir. Catherene Earnshaw'un, kara yağız Heat..»»
Komisyon

Islık Yayınları

Bu albümün birden çok özelliği var. Birincisi Şeker Ahmet Paşa’dan günümüze Türk resim tarihinin önemli adlarının ürünlerini bu albümde eksiksiz göreceğiz. Ikincisi Türk resim tarihini ana hatlarıyla bu albümde öğreneceğiz. Albümdeki ressamlar, sonsuzluğa uğurlandılar, eserleriyle yaşıyorlar.   Çağımız bilim çağıdır. Öğretici olmayan çalışmalar eksik bir hüviyet taşırl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.