İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İskenderiye Yayınları

İskenderiye Yayınları

• İskenderiye Yayınları Kitapları | • İskenderiye Yayınları İletişim Bilgileri | • İskenderiye Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İskenderiye Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 145 kitap bulunuyor."İskenderiye Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
İsa Altun

İskenderiye Yayınları

“İsa Altun madde bağımlılığı gibi önemli bir konuda aileleri ibretlik hikâyelerle uyarıyor.”- Pircan Barut Emre (Cumhuriyet Savcısı)“Eseri bir nefeste okudum.”- Mehmet Aydos (Cumhuriyet Savcısı)“Her evde bulunması gereken bir kılavuz.”- Mustafa Mutlu (Vatan Gazetesi)“Ama ne kitap! Bir solukta okuyorum, aklım daha da karışıyor.”- Hasan Sarıçiçek (Türkiye Gazetesi)“Anne ve babalar lütfen bu kitabı b..»»
Ayla Çağlayan

İskenderiye Yayınları

Ateist bir piyanist, muhafazakâr bir bürokrat, tutsak bir köpek…Aşk ve özgürlük arayışımıza dair tutkularımızdan yola çıkan harikulade bir kurgu.Her şey daha kötü olmadan hemen önceki zamanda geçen bir Türkiye romanı.Çatırdayan fay hatlarımız üzerinde George Orwell’in Hayvan Çiftliği’ne selam duran bir anlatı.»»
Tunahan Atalay

İskenderiye Yayınları

Masa lambam, karanlık odamın kuytu köşelerini büyük bir azimle aydınlatırken, hüzün çökmüş gecede kendine bir yer bulup vakti gelince usulca kaybolan sigara dumanına fısıldadıklarımı iki kapak arasına  sığdırdım. Bu aralığa; kelepçe vurulamayacak kadar temiz fikirlerimi, erken yiten tebessümlere karşın insan ruhuna büyük bir inatla tutunmuş hüzünleri, kaldırımların soğuk yüzünü,  esnaf lokantal..»»
Osman Şahin

İskenderiye Yayınları

“Yeni bir telepat buldum size diyorum!”Karşıdaki boğuk ses öfkeliydi: “Ben sana kaç kere dedim be kadın evinden beni arama diye!”“Şimdi boş ver onu. Başka hattan arıyorum. Beni iyi dinle. Bu seferki çok daha güçlü.”“Emin misin?”“Hem de hiç olmadığım kadar. Aradığımız adam elimizin altındaymış da haberimiz yokmuş! Nick’e müjdeyi verebilirsin. EEG verileri şu an elimde. Güven bana.”“Kimmiş bu adam?”..»»
Ersel Serdarlı

İskenderiye Yayınları

Caner Malkaralı

İskenderiye Yayınları

"Soyluymuş, soyu batsın. Şirret karı... Saraylıymış. İşte böyle yıkılır sarayın başına, fitne kumkuması. Oku oğul oku... Yalan. Noldu okudu da oğulların? Mektepsize iş yokmuş. Sen nesin ya kadın? Soylu oldum diyorsun okuman yok yazman yok. Elif deyince bakarsın suratıma. Soylusun... Soylusun ha! Soylu dediğin ne yapar? Bütün gün oturur mu? Eline bir kürek almamış, başını taş duvarlardan dışarı çık..»»
Bünyamin Aygün

İskenderiye Yayınları

Kültür ve Bereketin Harmanlandığı Vadi Bir yola çıktım, sonu olmayan bir yola… İstedim ki önce memleketime olan borcumu hafifleteyim. “Gümüşhane” adlı özgün fotoğraf kitabını yayımlayınca işim bitti sanmıştım. Anadolu’da birçok ilin sahip olamadığı bir fotoğraf kitabını, kendi ilçem için hazırlamış olmak ayrı bir keyifti. Kelkit’in 21. yüzyılına bir albümle ışık tutmak benim için çok önemliydi...»»
Bünyamin Kartal

İskenderiye Yayınları

"Şimdi Mevsim Sen" imgelerle dolu yepyeni bir şiir dünyası... İnsanı zaman zaman farklı diyarlara götüren şiirleriyle yarınlar için, imge için büyük bir umuttur Bünyamin Kartal ve onun şiiri." - Aziz Öfgeli "Bünyamin Kartal’ın bu ilk kitabıyla, çıkacak diğer kitaplarına hazırlanıyoruz bir nevi. Şiir anlayışlarının çoğaldığı, hızla değişim gösterdiği bir zamanda sanatseverimiz çoğunluğu tek p..»»
Erkan Tahhuşoğlu

İskenderiye Yayınları

Kendini unutmuş bir göç idi babamızve unutulmuş kervansaraylarda atıldı ilk tohumumuz Peki ya kendini nasıl bulurkendi menziline yabancı yolve kim çoğaltabiliriçinde doğmadığı bir kavmiAh! Yitirilmiş DoğuAh! Sormadan edemediğimizazap sorumuz...  »»
Kemalettin Çalık

İskenderiye Yayınları

´Özgün´ sıfatının olur olmaz promosyonlarda kullanılması elimizi çekmemize sebep olmasın; (Arda) Kemalettin Çalık Türkiye edebiyatının hayli özgün bir ismi. Uzun yıllardır emek veren ayrıksı bir yazar. Çalık, hiçbir zaman tipik bir çizgi izlemedi. Hazır kariyer patikalarından gitmedi, çeşitli edebiyat otoritelerine kendini teslim etmedi. Çok erken bir dönemde görünürlük kazandı, genç yaşta önemli ..»»
Kemalettin Çalık

İskenderiye Yayınları

Yüzbaşılar, yüzbaşılar;Tabur tabur karşılar.Yağmur yağar gündeşin,Yatan şehitleri karşılar. İbrişimin kozaları,Battın Avşar kazaları,Sarıkamış'ta kırıldı,Onca gülün tazeleri... "Sadece bir fikir olarak söylemek istediğim bir şey var; benim hayatımın bir döneminden yola çıkarak aklıma geldi. Aslında bir insanı çok seversiniz... Sevgi, saygı paylaşım vardır ama buna rağmen karşınızdaki insan s..»»
Erdal Arslan

İskenderiye Yayınları

Kastamonulu araştırmacı - yazar Erdal Arslan' ın 2005 yılında yazmış olduğu Kastamonu hikayeleri kitabının ikinci baskısı yapıldı. İçinde Kastamonu' ya ait tarihi kaynaklarda geçen bilgilerden yola çıkılarak ele alınan 13 hikaye bulunan kitapta, Şerife Bacı' dan, Yunus Mürebbi' ye; Saat kulesi' nden Hz. Pir Külliyesi konaklarına varana kadar Kastamonu' nun tarihi ve kültürel dokusu hikayelerle ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.