Geceler sonsuz değildir. ALBERT CAMUS [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnsan Yayınları

İnsan Yayınları

• İnsan Yayınları Kitapları | • İnsan Yayınları İletişim Bilgileri | • İnsan Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İnsan Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 632 kitap bulunuyor."İnsan Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Reşat Öngören

İnsan Yayınları

Kitabın konusu teşkil eden Zeynilik, 4. yüzyılda ortaya çıkışının ardından halkla birlikte aydınların da dikkatini çekmeyi başarmış bir tarikattir. Herat şehrinden Horosan, Anadolu, Rumeli, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Hindistan'a yayılan bu ekole Horosan'da Ali Şir Nevai, Mısır'da İbnü'l hümam, Abdülvahhab Şarani, Kuşasi, Kurani, Anadolu'da Molla Fenari, Sinan Paşa, Molla Lütfi, Zenbilli Ali Efendi ..»»
Martin Lings

İnsan Yayınları

“Her insan ruhu, Mutlak ve Aşkın Olan’ın duygusuyla; yaratılmış evrenin hem başlangıcı ve hem de sonu olan ve de ondan sonsuzca aşkın olan En Yüce Kudret’in duygusuyla boyanmıştır. Bu duygu, insanın kendi dünyasının düzlemi üzerinde ve ötesinde var olan şeyi algılama aracı olan akl-ı selîm (intellect) melekesine aittir. Her ne kadar Hubût/Düşüş’le birlikte, “akl-ı selîm”in tam kudreti kaybolmuşsa ..»»
Christophe Andruzac

İnsan Yayınları

René Guénon din ve kutsal bağlamında yaptığı çalışmaları ve bu alanda sunduğu özgün perspektifi ile son yüzyılın düşünce tarihinde kalıcı etkileri olan bir düşünürdür. Onun metafizik, doğu, batı, temaşa, simgeselin işlevi, bâtınî gelenek gibi terimler etrafındaki görüşleri çeşitli tartışmaları da başlatmıştır. Bu kitap, bazı Guénoncu terimlerin okurca algılanmasının önündeki zorlukların farkında o..»»
Kerim Hakiki

İnsan Yayınları

Bu eser, mutluluk, deryasının teşnelerini ve marifet yolunun aşıklarını "Manevi İlerlemenin Merhaleleri" ile içli dışlı yapmak amacıyla ayetlerden, hadislerden ve ariflerin sözlerinden oluşturulan bir seçki olup Fars edebiyatının nazım e nesir incisiyle süslenmiş ve manevi inceliklerle donatılmıştır. "Manevi İlerlemenin Merhaleleri"; her bir merhalenin ayrı ayrı ele alınmasıyla dört kitaptan ol..»»
Hüseyin Yılmaz

İnsan Yayınları

İnsanı, her vesileyle kainatı ve ondaki varlıklar konusunda duyarlı kılmaya çalışan Kur’an, varlıkların yaratılışındaki eşsiz ilim, hikmet ve sanatı araştırmaya davet etmektedir. Kur’an’da birçok ayet, bilgi ile cehalet arasındaki kapatılamaz uçurumu insanoğlunun hakiki anlamda kavrayabilmesine dönük vurgulara sahiptir. Kur’an’da bilgi ile ilgili kavramlar nelerdir, Kur’an düşünme, kavrama, yoruml..»»
Kamil Güneş

İnsan Yayınları

İslam düşünce okulları, deyim yerindeyse bir açıdan, nass ile akıl arasındaki ilişkiye verdikleri anlamlara ve bu iki otorite arasındaki hiyerarşinin nasıl kurulması gerektiği hususundaki yaklaşımlara göre şekillenmişlerdir. Nassların, İslam düşünce okullarının ihtilaflarında farklı farklı anlaşılması, bu okulların merkeze aldıkları ana düşüncelerle doğrudan ilişkilidir. Halku'l-Kur'an konus..»»
Graham Dunstan Martin

İnsan Yayınları

Hamdi Onay

İnsan Yayınları

Veli Ulutürk

İnsan Yayınları

Muhammed Mescid-i Camii

İnsan Yayınları

Yeni bir siyasal İslâm dalgası, İslâm ülkelerini ve Müslümanların yaşadıkları bölgeleri kuşattığı son otuz yıl boyunca hem Şî’îleri, hem de Sünnîleri etkisi altına almıştır. Söz konusu dönemde, özellikle İran’da İslâmcılık dalgasının zirveye ulaştığı İslâm Devrimi’nin başarısından sonra, birbirine yakın olan bu iki mezhebin yeni akıma tepki gösterecekleri sanılıyordu. Ancak duygu fırtınaları durma..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.