Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İnkılap Kitabevi

İnkılap Kitabevi

• İnkılap Kitabevi Kitapları | • İnkılap Kitabevi İletişim Bilgileri | • İnkılap Kitabevi Hakkında Bilgi
Sitemizde İnkılap Kitabevi isimli yayınevine ait Toplam 1940 kitap bulunuyor."İnkılap Kitabevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sinan Meydan

İnkılap Kitabevi

İnsan Unutur Tarih Hatırlatır Bugün bize Atatürk’ü ve ‘’yakın tarihi’’  unutturmak isteyenler, ‘’ulus bilincimizi’’ oluşturan  ‘’milli hafızamızı’’ silmek istiyorlar. ‘’Siyasal hafızamızı’’ kurgusal bir tarihle  yeniden biçimlendirmeye çalışıyorlar.    İşte bu kitabı, unutturulmak istenen  ‘’yakın tarihimizi’’ hatırlatarak ‘’milli hafızamızı’’  tazelemek için yazdım.   Hafızanı s..»»
Güray Gürsel

İnkılap Kitabevi

Bu kitabın yazarı, ilişkiler hakkında iyi bir  şey duymak istiyorsanız kitabı tekrar rafa  koyup arkadaşınıza kahve falı baktırmanızı öneriyor. Fakat eğer gerçekleri duymaktan korkmuyorsanız bu kitap bir nebze de olsa size yardımcı olabilir. Merak ettiğiniz her şeye bir cevap verdiğimi iddia etmemekle birlikte asla kabullenemediğimiz, etrafımızdaki insanların da üzülmeyelim diye asla söyleyeme..»»
Kolektif

İnkılap Kitabevi

Elinizdeki kitap son dönemde kamu kurumlarındaki usulsüzlük iddialarıyla ilgili olarak yazılmış en kapsamlı çalışma. Tek cümleyle özetlenecek olursa, bir Türkiye gerçeği!..     »»
Zeynep Turan

İnkılap Kitabevi

Astrolog Zeynep Turan, gezegenleri analiz etmeye devam ediyor. 2019 yılına dair merak ettiğiniz her şeyi bu kitapta kaleme alırken kişisel hayatların yanı sıra dünya gündemine de değiniyor. Kaderin yeniden yazıldığı, her şeyin sil baştan yaşanacağı bu yıl yol haritanızı yeniden çizmeye ne dersiniz? Burcunuza özel aylık yorumlar, tarihler ve şifreler ile her an sizin için bir yol ha..»»
Zeki Tez

İnkılap Kitabevi

Resim, tarih boyunca çeşitli yasaklara ve düşmanlıklara maruz kaldı. Mağara duvarlarına yapılan betimlemelerden grafik tasarıma uzanan geniş yelpazede minyatür, resim ve grafiğin ustaları; teknikleri, üslupları, konuları nedeniyle ciddi eleştirilerin hatta baskıların hedefi oldu.  Yüzyıllar boyunca dünyanın farklı coğrafyalarında birbirlerinden çok ayrı zorluklarla karş..»»
Mehmet Tanju Akad

İnkılap Kitabevi

“Osmanlılar tarih sahnesine çıkmadan çok önce Türkler denizlere ulaşmış ve denizciliğe başlamışlardı. Esasen bu, coğrafyanın emrettiği bir durumdu. Osmanlılar ciddi sıkıntılarla denizlerde güçlendikten sonra büyük donanmalar kurdular, bir ara Akdeniz’de üstünlük yarışına girişip, akabinde Hint Okyanusu’na çıktılar. Hiçbir zaman denize sırtlarını dönmediler. Deniz, her tü..»»
Mehmet Tanju Akad

İnkılap Kitabevi

“Savaşlar boşlukta gerçekleşmez. Bunların gerçekleştikleri dönemlerin üretimini, para sorunlarını, iklim değişikliklerini, doğal afetleri, yönetim krizlerini ve hasımların durumunu da incelemek gerekir. Kuru savaş tarihi bir şey kazandırmaz. Çok parlak bazı istisnalar haricinde ilginç de değildir. Zaten bunları her yerde bulabiliriz. Bizim için ilginç olan bunları genel ..»»
Pelin Batu

İnkılap Kitabevi

Önce ekmeği böldüler sonra yasalarını sıraladılar göze göz ve dişe diş basit bir matematiğe benziyordu dolayısıyla taşa kazıdılar. Ölçülemeyen şeyler için korku ve titremeyle dürtülmeleri icap ederdi o yüzden şimşek tanrının kılıcı olarak bilinegeldi.       »»
Pelin Batu

İnkılap Kitabevi

Kalbim zayıf değildir Ama Onu sık sık düşürürüm Ses de çıkarmaz   Düz şehirlerde Rüyalar hızlı akar     »»
Nurgül Soydaş

İnkılap Kitabevi

İletişim benim anladığım kadarıyla  kısaca derdini anlatabilme başarısıdır. Bu tek bir  bireyin başka bir bireyle ilişkisi olarak anılabileceği gibi,  bir bireyin kitlelerle ilişkisi olarak da anılabilir.  Kişinin kafasının içinde dönüp duran negatif veya pozitif  (ki kimseyi bu biçimiyle ilgilendirmemeli) fikirleri muhatabına veya muhataplarına ulaştırma becerisine..»»
Şenay Yangel

İnkılap Kitabevi

Erken yaşta astrolojiye olan ilgisi, geleneksel Osmanlı astrolojisi hakkında soydan gelen kayıt ve belgelerle bilgi sahibi olması ve bu alanın kendisi için aynı zamanda bir hobi olması; Şenay Yangel’i profesyonel anlamda bu konuda eğitime yönlendirdi. Bu aşamada bile astrolojiyi para kazanmak için kullanabilirdi. Ancak o, bunu yapmadı. Önce Batı, sonra Çin astrolojisi ve..»»
Gürkan Zengin

İnkılap Kitabevi

‘Şark Meselesi’ esasen bir Türk meselesiydi. Vaktiyle İngiliz başbakanının ifade ettiği gibi Türk’ün Avrupa kıyılarından sökülüp atılması, geldiği yere gönderilmesi, mümkünse tarih sahnesinden silinmesi meselesiydi.  O savaştan yenik çıkan bütün devletlere teslimiyet anlaşmaları imzalatılmış, biri hariç, hepsi uygulanmıştı. Hayata geçiremedikleri anlaşma Türkler için ön..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.