İnsan vardır ki söylediği sözlerle büyür, söz vardır ki, söyleyen insan yüzünden büyük görünür. Ismail Habip Sevük [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İkinci Adam Yayınları

İkinci Adam Yayınları

• İkinci Adam Yayınları Kitapları | • İkinci Adam Yayınları İletişim Bilgileri | • İkinci Adam Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde İkinci Adam Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 1184 kitap bulunuyor.
İkinci Adam Yayınları, dünyanın birçok ülkesinde özellikle de Amerika'da uygulanmakta olan, ülkemizde henüz yeni yeni uygulanmaya başlayan kişisel yayıncılık sistemini geliştirmek ve en yukarılara taşımak amacıyla kurulmuştur. Yayıncılık sektörünün içerisinde yer alan üç arkadaşın bütün bilgi, birikim ve enerjilerini birleştirerek oluşturduğu İkinci Adam Yayınları'nın öncelikli hedefi yeni yazarlar keşfetmek ve keşfettiği yazarları sektöre en doğru şekilde kazandırmak olacaktır. İkinci Adam Yayınları yıllardır yayıncılık sektöründe çalışmış ve çalışmakta olan son derece profesyonel, yetenekli bir ekibe sahiptir. Aylarca, yıllarca emek harcayan ve harcadığı bu emek sonucunda da binbir zorlukla kitabını tamamlayabilmiş olan tüm yazarların kitaplarını bir editörün beğenisine bırakmadan yayınlamayı hedefleyen İkinci Adam Yayınları, yazarlarının kusursuz, hatasız, güvenle ve gururla taşıyabilecekleri kitaplar ortaya çıkartır ve devamında da bu kitapların profesyonel yazarların kitaplarıyla aynı ortamlarda satılmasını sağlar.
Son Yayınlanan Kitapları
Ali Can Yeterel

İkinci Adam Yayınları

Yedi Renk Sen Benim, Güneşi Kandırıp da Gelen Günüm - Şimdi Kavuşma Vaktidir»»
Ali Rıza Şentuna

İkinci Adam Yayınları

Bu, inceldiği yerden atılmış sıradan bir kördüğüm. Kusura bakma, ben şairini sırtından vuran ne şiirler gördüm.»»
Endercan İdel

İkinci Adam Yayınları

“Şu an yaşamakta olduğunuz ülke, Orta Doğu’da ve Afrika’nın bir kısmında büyük bir projenin gerçekleşmesi için çalışıyor. O herkesin bildiği büyük proje değil ama. Büyük Orta Doğu Projesi’ni, diğerine paravan olsun diye ortaya attılar. Esas proje, doğrudan Orta Doğu’ya yerleşmek; yani tüm ülkeyi Orta Doğu’ya taşımak. Çılgın bir proje gibi görünmekle beraber sebepsiz değil. Dünya, yakın bi..»»
İhsan Ayoğlu

İkinci Adam Yayınları

Bu kitapta, Türkiye’de hiç bitmeyen Alevi mezaliminin gadrine uğrayan, Alevilere düşman gözüyle bakanlar çoğaldığında doğduğu toprakları terk etmek zorunda kalan soylu bir insanın isyan şiirleri vardır. İhsan Ayoğlu, çektiği yoksulluk ve kahra rağmen iyi insanlığından vazgeçirilememiş, 12 Eylül faşizminin topukları altında ezilmek bile onu daha hakça bir düzen aramaktan caydıramamıştır. İhsan Ayoğ..»»
Köksal Yüceler

İkinci Adam Yayınları

“Manifesto”, yalnızca bir şiir kitabı değil, aynı zamanda toplumumuzun yaşam gerçeklerinin her noktasına değinen, yön veren, gelecekte neler olması gerektiğini söyleyen bir sosyal ve siyasal analizdir. Bu kitaptaki şiirlerde Yazar, geçmişin, bugünün toplumsal olaylarını irdeliyor. Ülkede yaşanmış olumsuzlukları, ayrışmaları ve bununla beraber gelecek için henüz tükenmeyen umutlu beklentileri ok..»»
Mahmut Kara

İkinci Adam Yayınları

Konu olan yazmak değil, okumakmış.»»
Seçil Yücel

İkinci Adam Yayınları

Sonuçsuz baştan başlamaların hesabını kim verebilir Ortasından kesip atılmayan sonlandırmaların içinde İnkâr ettiği özverinin yaşattığı bir duyumda hissediş Nasıl gösterebilir sonsuz bir güveni hızla yok olurken Zamanın resminde değilken yörüngesinde güneş Sonuçsuz bir meydan okuyuş kucakladığımız şu evren Yine de buz kesiyor dünyaya aldırmayıp Sabırsız bir dönüşü emanet ederken.»»
Nuriye Erdoğan

İkinci Adam Yayınları

Delirme bir boşlukturBoşluk ki desemBaşı kesik bir sakinlikKâh bir küfrün koynundaKâh kırgınlığın üzerine el basa basaKâğıttan ay ve bir gölge akılla»»
Turgay Aksoy

İkinci Adam Yayınları

Hayat ve İş Arasında gidip geliyoruz. İki tarafın da kendine has özellikleri ve kuralları var. İşe fazlasıyla odaklandığımızda hayatımızdan ve ailemizden feragat etmemiz gerekiyor. Buradaki sorumluluklarımızı aksatabiliyoruz. Aynı şekilde işe yeterince konsantre olmayıp, iş hayatının gerektirdiği şekilde profesyonel davranmadığımızda problem yaşıyoruz. Her iki tarafın da dinamiklerini bilerek v..»»
Şifa Erdoğan

İkinci Adam Yayınları

Hava çok soğuk ve fırtınalıydı. Bildik yol, hüzünlü ve kederli bir manzara resmine çıkıyordu. Eskiden Varto’ya yaz aylarında giderdi. Şimdi ise durum farklıydı. Dayanılmaz bir hüzün içini kemiriyordu. Sanki bu seferki gidişi daha hüzünlü ve uzun süreli olabilirdi. Ama kadere boyun eğmeye niyeti de yoktu. Kendisini orda belki de acımasız bir mücadele bekliyordu ve Harun buna hazırdı. Hatta mücadele..»»
Suzan Akkaş

İkinci Adam Yayınları

Ümit ekmek gibi, su gibi ümidimizi hiçbir zaman kaybetmemeliyiz. Yarınlar bize güzellikler getirecek çünkü buna inanmıştık, yarınlar hadi getir bize güzellikleri! Yarınlar hep ümit vermeli, el ele kardeşçe sevmeliyiz birbirimizi, yardımlaşmalı, iyimser olmalıyız. Öylece yürürüz güzelliklere, böyle yeşerir filizler, böyle büyür kardeşlik çemberi...»»
Sylvie Roberge,Ninon Pelletier

İkinci Adam Yayınları

Feleğin Pembe Çemberleri; eşcinsellerin ötekileştirilmemesini talep eden bir roman, eşcinsel olmayanlardan empati kurmalarını talep eden… Bu coğrafyada eşcinsel olmanın sosyal hayatta ne gibi zorluklar yaşattığının; her ne kadar başkaları tarafından o çemberlere pembe renk uygun görülmüşse de, aslında pek de pembe bir süreçten geçilmediğinin anlatıldığı öyküler… Feleğin pembe çemberleri, Mor gülle..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.