Köleliğin en kötüsü, kendi nefsine köle olmaktır. (La Fontaine) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
İki Dünya Yayınevi

İki Dünya Yayınevi

• İki Dünya Yayınevi Kitapları | • İki Dünya Yayınevi İletişim Bilgileri | • İki Dünya Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde İki Dünya Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."İki Dünya Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Tahsin Akçay

İki Dünya Yayınevi

Yer Mekke... Yer Medine... Haneleri, hanedanları güle boyanan beldeler. Hissediyorsun değil mi kalemim bu eşsiz kokuyu? Hayatımız boyunca görmüş müydük böylesine mütebessim, böylesine pak simaları? Ömrünü Nebiler Nebisi(sav)’ne adayan Hz. Ebû Bekir(r.a.) değil miydi? Bedeni, kuvveti, canı, malı ve dostluğuyla Nebiler Nebisi(sav)’ne siper olan, dünya malı adına neyi varsa bir an bile düşünmeden S..»»
Tahsin Akçay

İki Dünya Yayınevi

Kalem buluşamadı saatlerce kâğıtla... Sizi anlatmaya cesaret edemedi kalem. Ben kimim de Sevgililer Sevilisini anlatabilirim, ne kadar bilirim de yazarım diye düşündü. Sonra gücü yettiğince bildiklerini anlatmak istedi, kâğıda Nebiler Nebisi (sav)'nin sevgisini haykırmak istedi. İlham perileri yoktu belki ama ilham meleklerini bekledi... Melekler kaleme cesaret verdi. Kalem Besmele ile başladı..»»
Tekin Kılınç

İki Dünya Yayınevi

Peygamber Efendimiz (S.A.V) her yönüyle mükemmel, örnek ve önder bir insandı. Edep ve ahlak bakımından insanların en güzel olanıydı. Peygamber Efendimiz (S.A.V) ***Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim*** buyurmuştur.Yüce Allah (cc) Kur'an-ı Kerim'de Peygamber Efendimiz (sav) hakkında: ***Ve sen elbette yüksek bir ahlaka sahipsin*** buyurarak Efendimiz (sav)'in çok yüksek bir ahlak sahibi o..»»
Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır

İki Dünya Yayınevi

Hatice Kübra Ergin

İki Dünya Yayınevi

İslam'a göre hangi burç hangi burçla daha iyi anlaşır? İslam'a göre astrolojik tahlilin kuralları nelerdir? İslam'ın astroloji algısı neyi kapsar? İslam simgeciliği ve gizli ilimlere bakış nasıldır? Hikmet anlayışıyla incelenen astroloji ile neleri idrak edebilirsiniz? Doğu ve Batı'nın kaderciliğe bakışı arasındaki fark nedir? Burçların faziletleri, kusurları, imtihanlar..»»
Banu Kopuz

İki Dünya Yayınevi

***Allah Dostları***, İslam dininin ihsan kısmıyla ilgili ilimleri ve halleri hedefe aldı. İhsanı bizzat Hz. Muhammed tarif etmiş ve dinin vazgeçilmez bir parçası olduğunu belirtmiştir. Hadis-i şerifteki ihsan hali kalbin ihya edilmesi, gafletten uyanması ve manevi kirlerden arınıp Yüce Allah'ı müşahede edecek bir temizliğe ulaşmasıdır. Evliyaların ihsan ilmi ve edebi, İslam tari..»»
Mustafa Öztürk

İki Dünya Yayınevi

Başörtüsü etrafında yaşanan yasaklamalar ve tartışmalar, tarihi süreç içinde ele alındığında çok gerilere gitmemiz gerekiyor. Cumhuriyet'le birlikte, modernleşme çabaları içerisinde 1940'larda karşı olunan çarşaf, benimsetilmeye çalışılan ise pardösü ve başörtüsüydü. 1980'lere gelindiğinde ise başörtülülerin sayısından rahatsızlık duyulmaya başlanınca, alternatif olarak ***türban***..»»
Sait Çamlıca

İki Dünya Yayınevi

Bir gün dünyaya ait Büyük bir derdin olursa Rabb'ine dönüp, ***Benim büyük bir derdim var!*** deme, derdine dönüp ***Benim büyük bir Rabb'im var!*** de. (Tanıtım Bülteninden) »»
Ahmet Gürbüz

İki Dünya Yayınevi

Her şey Mekke'nin Hira Mağarası'nda Cebrail'in ***OKU*** emriyle başlamış ve eski insanlığın bu dünya ile sınırlı bakışı unutulmuş, yeni inanç ikliminde ebediyet çizgisine yeniden kavuşarak ötelere uzanmıştır. Kurumuş ağaçlar yeniden yeşerdi, çöller lebbeyk nidaları ile çınlarken bu çağrıya gönül vermiş heyecanlı kalpler hep birlikte, toptan ***La ilahe ilah Muhammedun Rasulullah**..»»
Ahmet Gürbüz

İki Dünya Yayınevi

İlk ve son nefesinde aynı kelimeyi tekrarlamıştı; ümmetim, ümmetim! Hayatını bu kelimeyle sürdürmüş olan Efendimizin (s.a.v.) ümmetine derin bir sevgisi vardı şüphesiz. Kendisi ümmeti tarafından her türlü eza ve cefaya maruz bırakılmasına rağmen, onların üzerine herhangi bir felaket gelmemesi için Rabbine sadece ***Onlar bilmiyorlar, bilseler yapmazlardı.*** diyerek niyazda buluna..»»
Ömer İskender TulukHalil İbrahim Düzenli

İki Dünya Yayınevi

Übey bin Ka'b anlatıyor: ***Hz. Peygambere, Ya Resulullah!*** dedim. ***Ben sana çok salâvat-ı şerife getiriyorum. Acaba ne kadar salâvat-ı şerife getirmem gerekir?*** - Dilediğin kadar. - Dualarımın dörtte birini salâvat-ı şerife'ye ayırsam uygun olur mu? - Dilediğin kadarını ayır. Ama daha fazla zaman ayırırsan senin için iyi olur. - Öyleyse duamın yarısını salâvat-ı ..»»
Tekin Kılıç

İki Dünya Yayınevi

Allah'ü Teâlâ Kur'an-ı Kerim'de Müslümanların dünya ve ahirette mutlu bir hayat sürmeleri için her türlü öğüt, uyarı ve nasihatlerde bulunmuş, kısaca Allah'ın rızasını kazanmak için nasıl davranması, nasıl bir hayat çizgisinde yürümesi gerektiğini bildirmiştir. ***İnmemiştir hele Kur'an bunu hakkıyla bilin Ne mezarda okunmak ne de fal bakmak için*** Kur'an, Mehmet Akif'in ifade..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.