Sevgi her zaman karşılık görür, kin de.. DOSTOYEVSKİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
HYB Yayıncılık

HYB Yayıncılık

• HYB Yayıncılık Kitapları | • HYB Yayıncılık İletişim Bilgileri | • HYB Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde HYB Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 96 kitap bulunuyor."HYB Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu

HYB Yayıncılık

İsteklendirici (motivasyonel) görüşme yöntemi, değişme ya da davranış ve tutumunu değiştirme ile ilgili olarak kullanılan dile odaklanan bir görüşme yöntemidir. Özellikle, bir uzmanın, kendisinden yardım isteyen kişiyle yapacağı görüşmede, değişmeyle ilgili olarak, nasıl daha etkili bir dil kullanılabileceği üzerinde durur. Diğer bir deyişle, isteklendirici görüşme yönte..»»
Charles V. Ford

HYB Yayıncılık

Bu kitapta, mecbur kaldığı için yalan söyleyenlerin yanı sıra günlük yaşamlarını yalan silsilesiyle idame ettirenlere de değinilmektedir. Kimler yalan söyler? Kim söylemez ki? Çocuklar, politikacılar, reklâmcılar, pazarlamacılar, meslektaşlarımız, iş arkadaşlarımız, hepsi yalan söyler. Akrabalarımız da yalan söyler. Biz de onlara yalan sö..»»
Linda De Villers

HYB Yayıncılık

Seksten, ilişkinizden ve iletişiminizden daha fazla haz almanıza yardımcı olacak yöntemlerle tanışacaksınız. Birlikteliğinizden ne bekliyorsunuz? Yaratıcılık ve çeşitlilik mi? Cesaret gerektiren bir cinsellik mi? Hepsini cinsel hayatınıza renk katacak yöntemler adlı bu kitapta bulabilirsiniz.»»
Elaine K. McEwan

HYB Yayıncılık

Arkadaşlık kurmakta zorluk çeken bir çocuğa sahip olmak gerçekten üzücüdür. Ne yapabilirsiniz? Onunla birlikte okula gidip, arkadaşlarını enselerinden tutup onunla oynamaya zorlayamayacağınıza göre! Aynı zamanda bir ebeveyn olan eğitimci Elaine McEvan'ın daha parlak bir fikri var. O, bu konuya, aşağıdaki noktalara değinerek çözüm g..»»
Kenneth Wenning

HYB Yayıncılık

Çocuğunuzla Uzlaşabilme anababalara ve terapistlere, dikbaşlı, asi ve saldırgan çocuklar İçin evde kapsamlı bir davranış iyileştirme programı Öneriyor. Kenneth Wenning, çocuklarda yaygın olan asi ve saldırgan davranışlara karşı uyumlu davranışları desteklemek için çeşitli özgün teknikler sunuyor. Bu kitap, çocuklarda hızlı davranış..»»

HYB Yayıncılık

Evle İlgili Sorumlulukları Yerine Getirme Eyvah! Ödev Yapma Zamanı Sabah Koşuşturmasını Nasıl Azaltabilirsiniz Kardeş Kavgaları ile Başedebilme Çocuğunuzun Doğru Davranışlar Geliştirebilmesi İçin Ne Yapmalı Çocuğunuzun Ders Çalışması Gerekiyor! Çocuğunuz Kitap Okumayı Sevmiyorsa Televizyon Bağımlısı Çocuklar Çocuğunuz Ar..»»
Kolektif

HYB Yayıncılık

"Maddesel değerlerin doyum ve mutluluk getirdiğine inandırılmış olduğumuz bir gerçektir. Ancak, Tadı Damağınızda Kalacak Öyküler dikkatlerimizi daha gerçek ve doyurucu bir yöne, insanlara yardım etmemiz gerekliliğine çekiyor. Bettie Youngs, benim kendi kendime keşfettiğim bir noktaya parmak basıyor. Verici olmak fedakarlık değildir, kişiye gerçek bir..»»
Mark Victor Hansen

HYB Yayıncılık

İnsanların istediklerini elde edememelerinin en önemli nedeni nedir, biliyor musunuz? Bir odaklarının olmamasıdır. İstedikleri şeyler üzerine odaklanan insanlar amaçlarına ulaşırlar. Oysa odaklanma becerisini geliştiremeyenler için hayat sonu gelmeyen bir mücadeledir. Bu kitapta, dünyanın en başarılı insanlarının kullandıkları özel odaklanma stratejilerini..»»
Judith S. Beck

HYB Yayıncılık

Diğer diyet kitaplarından farklı olarak bu kitap algı ile ilgili tedavi yöntemini savunmaktadır. Yani tıpkı bir bilgisayar kullanmayı öğrenebilmek gibi zayıflama konusunda da zihnimizi kontrol edebileceğimizi kanıtlamaktadır. Diğer kitaplardan farklı olarak bu tedavi yöntemi ile nasıl yeme alışkanlığınızı değiştirebilirsiniz ve devamlı kilo vermeyi sağlayabilirsiniz, bunu &ou..»»
Kolektif

HYB Yayıncılık

Bu terapist ve hasta el kitapları, erişkin dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu (DEHB) tedavisine yöneliktir. Bu bozukluk erişkinlerin yüzde bir ile beşini etkilemektedir ancak tanınmamakta ve tedavi edilmemektedir. Karakteristik olan aşırı hareketlilik, dürtüsellik ve dikkati odaklama güçlüğü belirtilerinin gözlendiği DEHB, erişkin dönemde d..»»
Kolektif

HYB Yayıncılık

Bu bozukluk erişkinlerin yüzde bir ile beşini etkilemektedir ancak tanınmamakta ve tedavi edilmemektedir. Karakteristik olan aşırı hareketlilik, dürtüsellik ve dikkati odaklama güçlüğü belirtilerinin gözlendiği DEHB, erişkin dönemde de, çocukluk döneminde olduğu kadar yıkıcı olabilir. Yıllarca süren araştırmalardan sonra ve ulusal ruh..»»
Selçuk Aslan

HYB Yayıncılık

Uykusuzluk, çoğumuzun yaşamında bir dönem yaşadığımız ve geride kalmış bir sorundur. Buna karşın uykusuzluk bazı kişilerde kronikleşmektedir. Nasıl uyku sorunu bu kadar artmakta ve kronikleşmektedir? Uykusuzluk sorunu üzerine odaklanmak, uykusuzluk korkusunu yoğun biçimde yaşamak, uyku sorununu azaltmamakta, tam tersine artırmaktadır. İyi uyumak yada uykusuzlukla baş etmek için yapılan çabalar bi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.