Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayy Kitap

Hayy Kitap

• Hayy Kitap Kitapları | • Hayy Kitap İletişim Bilgileri | • Hayy Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayy Kitap isimli yayınevine ait Toplam 399 kitap bulunuyor."Hayy Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sait Edip Akdağ

Hayy Kitap

İyiliklere ivedilik gerek… Sıradan bir yemek kaşığı, ama sapı bir metre uzunluğunda. Konuklar eğer çorbayı içebilirlerse ardından enfes yemekler servis edilecek ama içemezlerse hiçbir yemek servis edilmeyecek. Çorbayı içmeleri için verilen kaşık, ‘sevgi kaşığı’. Konukların karınları aç. Çorba nefis! Ardından gelecek yemekleri hayal etmek bile güç. Fakat çorbayı nasıl içecekler? Çorbayı içmeye g..»»
Hayati Sır

Hayy Kitap

Şu an elinize aldığınız bu kitap! Sadece bugüne ait bir kitap değildir... Geçmiş, şimdi ve gelecek... Zamanı! Mikro ve makro-âlemleri! Yapay ve doğal hayatı! Din ve bilimi! şeytanın iç sesini! Ve işte hepsini birden... Ruh diliyle! Kalbin o en eski bilgisi üzerinden... Tevhidî bakışla bütünleyerek... Tarih boyunca faaliyet gösteren küresel şirk-etlerin bugün insanlığı getirdikleri bu ‘dijitalçağ’d..»»
Murat Ali Ersan

Hayy Kitap

Ümitlerin bittiği yerde aşk başlar…“Ben bir seramik çamuru değilim, dönüp duran ahşap levhanın üzerinde duygularıma şekil vermeniz mümkün değil. Ben bireyim ve hayallerim var. Hayallerime müdahale ettiğiniz her an kimliğime olan inancımı yitirmeye başlarım.” Murat Ali Ersan yeni romanı Mahallenin En Güzel Kızı’nda, insanın iç dünyasıyla hesaplaşması sonunda, başka hikâyelerde bulduğu yeni yolla..»»
Ahsen İlhan

Hayy Kitap

Mânâya Vuslat Bu kitapta bir muhabbete davetlisiniz… Anlam arayışında her şeyi yeniden anlamlandıracağınız bir yolculuk bu… Kalbe dokunan, samimi bir el uzatış ile bir çağrı yapıyor yazar… Varoluşun özüne dönüyor ve bizi hakikate yaklaştıran o kederli ve uzun yolun sırlı güzelliklerine kapı aralıyor… İşte bu yolculuk insanın en keskin duygusu Yalnızlık ile başlıyor… Bir ‘tek’ vardır sahibi....»»
Seher Tanıdık

Hayy Kitap

İlk günden beri virüsle aynı soğutucuda bekleyen aşı...Ve insanlığı kurtarmak için bekleyen aşk! İnsanlık bir kere daha korkunç bir salgınla sınanıyordu. Yeni bir salgındı. Gezegenimizin gördüğü son pandemi. Felaket tellallarının, fütüristlerin veya kalbi açık iyi adamların, hatta bizzat o laboratuvarların sahiplerinin dediği gün gelmişti: Maskeli bir katil, hazırladığı virüslerden şimdilik ..»»
Nurhan İncir

Hayy Kitap

Eylül göğünün maviliğinde sevdim seni... Bir baba gibi ev geçindiriyordu, anne gibi evin her işine bakıyordu, bir çocuk gibi okula gidiyordu. Neden hepsi aynı anda? Çünkü ona sunulan hayat buydu. Annesiz babasız bırakılıp her şeyi onun üstleneceği bir hayat. Vücudu yorgundu hayata sarılmaktan. Yine de, âşıktı, hayatın en büyük nimeti bu değil miydi? Ölüm ayırana kadar birlikte..»»
Selim Şeker,Murat Balanlı,Selen Can,Belkıs Meltem Özen,Mahir Işıkay

Hayy Kitap

İşte Aklınızdaki Tüm Soruların Yanıtları Altını çizerek söyleyelim bu “aşı karşıtı” bir kitap değildir! Ama büyük ihtimalle belli çevrelerce bu şekilde yaftalanacaktır. Çünkü “pandemi” kelimesinin telaffuz edildiği ilk günden beri, ana akım medyada bizleri “aydınlatan” uzmanlar ısrarla aşı olmamız gerektiği, herkesin aşı olması gerektiği, acilen aşı olmamız gerektiği, gerekirse 1 doz, 2 doz, 3 ..»»
Özgün Ozan Karadağ

Hayy Kitap

Bu kitabın sayfalarında çağın önde gelen ve en çok okunan kalemlerinden Halil Cibran’ın yaşam öyküsünü; dokunaklı, özgün üslubunun inceliklerini, eserlerindeki en çarpıcı kesitleri bulacaksınız. İstek duymak yaşamın yarısıdır, kayıtsızlık ise ölümün... Karanlığa gömüldüğünüzde şöyle söyleyin:Bu karanlık, henüz doğmamış bir şafaktır. Dünyadaki en güzel üç kadın:Annem, gölgesi ve aynadaki y..»»
George Orwell

Hayy Kitap

George Orwell’den distopya türünün en çarpıcı örneği “Büyük Birader Sakin, Ciddi Ve Koruyucu Gözlerle Onu Izliyordu: Peki Ya Bu Siyah Bıyıkların Altında Nasıl Bir Gülümseyiş Gizliydi? O Kurşun Gibi Ağır Sözler Yankılandı Zihninde:Savaş BariştirÖzgürlük KölelİktİrCehalet Güçtür” Yirminci Yüzyıl Edebiyatının En Büyük Isimlerinden Biri Olan George Orwell’in Zamanın Ötesinde Olan Kült Kitabı 198..»»
George Orwell

Hayy Kitap

“Bütün hayvanlar eşittir ama bazı hayvanlar daha eşittir” Yirminci yüzyıl edebiyatının en önemli isimlerinden biri olan George Orwell, kinayeli anlatımı ile Hayvan Çiftliği adlı eserinde yergi türünün dünyadaki en etkili örneklerinden birini vermiştir. 1940’lardaki reel sosyalizmin eleştirisi olan bu kitapta Orwell hayvanlar üzerinden yaptığı kurgu ile sisteme olan eleştirilerini yöneltmiştir. ..»»
Yavuz Dizdar

Hayy Kitap

Covid-19 Pandemisi ve Aşıların Kısa Bir Özeti “Elinizde konuyu sıcak tutacak bir medya varsa, toplum zaten sorunu içselleştirmeye hazırdır, gerçekten bir şey olması gerekmez.” Artık televizyonlara çıkıp demeç vermiyor çünkü meselenin arka planının çok daha farklı olduğunu ve bunu medya üzerinden anlatmanın imkânsız olduğunu salgın söyleminin en başında anlamış. Yavuz Dizdar, bu kitapta konuş..»»
Tayfun Ersöz,İclal Saraçoğlu,Bilge Şener,Ayşegül Köroğlu,Funda N. Yalçın,L. Ömür Demirezer

Hayy Kitap

A’dan Z’ye Tıbbi Yağlar ve Aromatik Sular 6 Profesörden 262 Tıbbi Yağ, Yağlı Ürün ve 42 Aromatik Su ile İlgili Merak Ettiğiniz Her Şey Tıbbi bitkiler ve bu bitkilerden elde edilen ürünler (tıbbi yağlar, reçineler, balsamlar, yağ taşıyan bitkilerden hareketle hazırlanan aromatik sular, maseratlar ve anflorajlar) ile yapılan uygulamalar, insanlığın oluşturduğu bilinen en eski tedavi yöntemleri..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.