Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayat Yayınları

Hayat Yayınları

• Hayat Yayınları Kitapları | • Hayat Yayınları İletişim Bilgileri | • Hayat Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayat Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 355 kitap bulunuyor.
"KİTAP HAYATTIR" 1997 yılının Ekim ayında yayın hayatına başlayan yayınevimiz, Yayın sektöründeki yeniliklerin takipçisi ve iyi bir uygulayıcısı olmak, En değerli hazinemiz olan bilginin dağıtımında ve paylaşımında "kitap" aracını kullanmak, Evrenin merkezi olan insana en iyi hizmeti en güzel şekilde vermek, insanlığın, insanlik onuruna yaraşır bir hayat sürmesi için uyum ve uzlaşma ortamının oluşumuna katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.
Son Yayınlanan Kitapları
Murat Akan

Hayat Yayınları

Murat Akan HAYAT YAYINLARI Elinizdeki bu kitap, Türk/İslam coğrafyası üzerinde iki asırdan beri yürütülen küresel operasyonları belgeleri ve örnekleriyle deşifre ediyor. Kitap, Tanzimat'tan günümüze kadar yaşanan önemli siyasi olayların fotoğraf karelerini birleştirerek gizlenen'bütünü'gözler önüne sererken; birbirinden bağımsızmış gibi görünen tarihî olayların, aslında birbirleriyle ne kadar ..»»
Arthur K. Robertson

Hayat Yayınları

Dinleme, bir yöneticinin sahip olabileceği en önemli becerilerden biri olmasına rağmen, en çok ihmal edilenlerden biridir de. Etkili Dinleme adlı bu kitap, her gün karşılaşabileceğiniz durumlara uygulayabileceğiniz ve etkili dinleme kabiliyetinizi artıracak teknikler sunuyor sizlere. Kötü dinleme alışkanlıklarının bir listesini ve onları daha iyileriyle düze..»»
Sıtkı Aslanhan

Hayat Yayınları

Yavru deve annesine sormuş: "Anne, bizim niye hörgücümüz var?" "Yavrum!" demiş anne, "Çöl sıcağında susuzluğa dayanalım diye." "Peki anne," demiş, "bizim toynaklarımız niye bu kadar geniş?" "Yavrum!" demiş, "Çölde ayaklarımız kuma batmasın diye." "Anne bizim boynumuz niye bu kadar..»»
Hüseyin Öztürk

Hayat Yayınları

Yıllardır öğrencilerin karşılaştığı öğrenme problemleri ve alternatif öğrenme yolları üzerinde çalışıyorum; bir uzman olarak onlara yardımcı oluyorum. Meslek hayatımda hemen bütün öğrencilerin istediği şey; daha kolay ve kalıcı öğrenmek...»»
Zülfikar Özkan

Hayat Yayınları

Günümüz dünyasında beden dili ve iletişim becerilerinin önemi her geçen gün biraz daha artıyor. Günlük yaşamdan iş dünyasına kadar her yerde, beden dilimiz, en etkili prezantasyon aracımız haline geldi. Kazanmanın yolu doğru görüntüden geçtiğine göre, sahip olduğumuz bu gücün farkına varıp onu doğru ku..»»
Sırrı Er

Hayat Yayınları

Dış görünüşü güzel, hareketleri zarif olan bir kişi, kulağı tırmalayan ses tonu, kaba ve sert konuşma biçimi nedeniyle insana itici gelebilir. Gerçekten de kimi insanın dili “yılan gibi sokar”, Kimisiyse tatlı diliyle yılanı deliğinden çıkarır.” Kimisinin konuşması öyle tatlı ve çekicidir ki, “ağzı..»»
Necdet Karasevda

Hayat Yayınları

Araba kullanmayı, yüzmeyi, bisiklete binmeyi, resim yapmayı, bağlama çalmayı, ayakkabı boyamayı, sinema filmi çekmeyi annesinin karnında öğrenen biri var mı? Ya da doğuştan kasap olarak, piyanist olarak doğan biri? Elbette bu soruların cevabı hep olumsuz olacaktır. Çünkü hiç kimse anasının karnında badana yapmayı, topa röveşata vurmayı, y..»»
Robert B. Nelson

Hayat Yayınları

Yetki Verme, bir yöneticinin sahip olabileceği en değerli yeteneklerinden birisidir. Bu, yöneticinin iş yükünü azaltır, çalışanların yetenek, bilgi, iş tatmini ve iş düzeni konularında sorumluluk duygularını geliştirir. Görevlendirme (yetki verme); çalışanlarınızı, sizin sorumluluklarınızı üstlenmeye hazırlar ve aynı zamanda, kurum i&cc..»»
Ahmet Akgündüz

Hayat Yayınları

Bu kitapta;Tarih boyunca kadı meselesine insanlığın yaklaşımı ve İslam Hukuku’nda kadının statüsü Eski toplumlarda ve hukuk sistemlerinde kölelik ve cariyelik kurumu ve İslam’ın konuyla ilgili getirdiği yenilikler ve ilga ettiği hükümler İslam’da ve Osmanlı’da harem ve cariye kavramları ve islam Hukuku’nda bunların hukuki statüleri Osmanl..»»
Hasan Güneş

Hayat Yayınları

Artık Çocuklarınıza Karşı Bakış Açınız Değişecek Anne babalar ve eğitimciler... Çocukların 0-7 yaş döneminde eğitimlerinin %90'ını tamamladığını biliyor muydunuz? Bu gerçeği göz önünde bulundurarak hazırladığımız eserde çocukların hayatını yakından etkileyen dört sürece değindik: 1. Aile 2. Oyun 3. Uyku 4. Zekâ. 0-7 yaş aralığında olan; Çocuğunuzla ilgili aile içinde üzerinize düşen görevleri..»»
Fatma Taş

Hayat Yayınları

Daha iyi bir eş, anne ya da baba olmanın yolları... Evliler, evlenmeyi düşünenler, evlenmeyi erteleyenler. Zihninizdeki soru(n)lar sizi rahat bırakmıyor mu? Bekârlar; Evleneceğiniz kişiyi seçerken tereddütte mi kalıyorsunuz? Evlenmeden önce sormak istediklerinizi zihninizde netleştiremiyor musunuz? Evliliğe yükleyeceğiniz anlamın ne olduğunu tam olarak kestiremiyor musunuz? Evlilik ve yuva ..»»
Sedat Çat

Hayat Yayınları

Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.