Düşünmek kolaydır, yapmak zordur. Dünyada en güç olanşey de düşünüleni yapmaktır. (Goethe) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hayal Yayınları

Hayal Yayınları

• Hayal Yayınları Kitapları | • Hayal Yayınları İletişim Bilgileri | • Hayal Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Hayal Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 33 kitap bulunuyor.
Yaşamda bir armağandı “hayal”. ‘Hayalimiz hayaliniz olsun’ diyerek tarafsız bir anlayışla, kararlı adımlarla 2003 yılında yola çıktık. Yolumuz uzun, yükümüz ağırdı. Amacımız, daha çok sayıda insanı kültür-sanat-edebiyat ile buluşturma yolunda az da olsa bir katkıda bulunabilmekti. Üç ayda bir yayınlanan “Hayal Kültür Sanat Edebiyat Dergisi” yayınevimizde hayat buldu. Dergi, dosya içeriğiyle şiir üzerine eğilirken dergi belgeliği köşesiyle de edebiyat dünyasının nabzını tuttu. Umarız dergiciliğe yönelik hayallere de yeni ufuklar açtı. 2004 yılında kitap basımına başlayan Hayal Yayıncılık bugüne kadar şiirden romana, edebiyattan felsefeye uzanan bir yelpazede pek çok kitap yayımladı. Hayal Yayıncılık okurlarına yeni projeleriyle ulaştı ve ulaşmaya devam edecek. Birçok insanın hayaline dokunan Hayal Yayıncılık 2007 yılında telif ajansını kurdu. Yayınevi Türk şair ve yazarların da desteğiyle Türk sanat, kültür ve edebiyatını yurt dışında hak ettiği yere getirme çabasındadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Baki Evkaralı

Hayal Yayınları

Sen çoktan öldürmüşsün beni… Neydi ruhunu benden esirgemekteki bahanen? Eski aşklarından farklı olan ya da eksik kalan yanım, sana sadık olup da seni yirmi birinci yüzyılın Mecnun’u gibi bir sevdayla sevmem miydi? Sen sevdikten sonra unutmalara alışmışsın sevgili… Eski sevdiklerini ruhunda saklayıp taşıyacak kadar sadık ama sana kendini her şeyiyle adayan bir adamı, senin gözlerinde kendini bulduğ..»»
Adonis

Hayal Yayınları

21. yy'da Arap ve Afrika coğrafyasının bazı bölgelerinde şeriat, örf ve âdetlere ters düşen, özgürlük yanlısı kadınlar işledikleri "günahlar" bahanesiyle recmediliyorlar. Oysa onlar, onlarsız yeryüzünde doğanın dengesinin asla sağlanamayacağı kahramanlar... İşte bu şiirler, başta kadın sorunlarının ön planda tutulduğu ve kadı..»»
Metin Fındıkçı

Hayal Yayınları

Arap şiiri, dişi bir şiirdir diyorlar, doğru: Hemen hemen Arapların her ülkesinde birçok kadın sair bulunmaktadır. Bunu Cahiliye döneminden ve Arap divan şirinden gelme güçlü bir geleneğe bağlamak mümkün.   Arap kadını; 'madem günlük hayat şartlarında erkek egemenliği hâkim, ben de şiir ve edebiyat gibi hayatın ba..»»
Mahmud Derviş

Hayal Yayınları

Derviş bu kitabı; geçirdiği kalp ameliyatından sonra, hastanenin o beyaz duvarları, beyaz çarşafları içinde yazıyor. Onu kuşatan ölüm duvarına, bedenin duvarına, kalbin duvarına, hastane duvarına, rivayeti ve raviyi utandıran duvara, dilin duvarına, bu beyaz duvar içinden yükselen ilaha yazıyor ve "Bu senin adındır." diye başlıyor. Ne ya..»»
Bertolt Brecht

Hayal Yayınları

Yirminci yüzyılın ilk yarısını kapsayan, yaşamı boyunca dönemine ve gelecek kuşaklara yazın ve tiyatro kuramı bağlamında önemli eserler bırakmış, savaş karşıtı söylemleriyle bilinen, 'epik tiyatro'nun kurucusu ve aynı zamanda büyük Alman şairlerinden Bertolt Brecht, öyküleriyle de öne çıkan 'aydın' bir edebiyat adamıdır. Kuramcılı..»»
Özlem Türker Eruygur

Hayal Yayınları

Aşk, sadece üç harfte gizli koca bir büyü... Şarkılarda, şiirlerde, hikayelerde, bestelerde, güftelerde... Aşk aslında her yerde! Bense bu koca büyüye karşı koyamayanlardan ve onun Tanrı’nın evrene en büyük armağanı olduğuna inanlardanım. Tabiri caizse iflah olmaz bir aşksever, aşka âşık, ona tutsak, gönüllü bir aşk müridiyim. Onu beklerken gördüm ki, sadece aşk gelsin beni bulsun diye istem..»»
Engin Turgut

Hayal Yayınları

Engin Turgut'un pek çok resim ve şiir yazısını, birkaç tane de mektubunu okudum. Aralarında bana da gönderilmiş mektuplar, yazılar vardı. Çoğunun 'kişiye özel' olmasına rağmen, tümünü bana yazılmış gibi okudum. İyi şiir gibi, iyi yazının da böyle bir başarısı var. Ne için, neye dair, kim hakkında yazılmış ve hangimize gönderilmiş olursa olsun, bizim için yazılmış gibi okuruz. Bunda elbette Engin T..»»
Ottoman

Hayal Yayınları

Stephan Brooks bir sabah uyandığında kapısının kırılmış ve evinin alabildiğine dağıtılmış olduğunu görür. Kulaklarında çınlayan bir fahişenin çığlığı hariç, dün ne olduğuna dair hiçbir şey hatırlamamaktadır. Ama Stephan'ın aklında dün ne olduğu sorusundan çok daha mühim bir soru vardır: "Acaba burada çay kaşığı var mı?" O andan itibaren talihsizlik peşini bırakmaz. Saatler içerisinde başına gelmey..»»
Muammer Can

Hayal Yayınları

Üzüm ve buğdaydan öğrendim bilgeliği; Şarap olmak üzümün ezilmeye isyanıdır Ekmek olmak buğdayın direnci... »»
Betül Kanbolat

Hayal Yayınları

Janbaras bu kitapta resimleri aracılığıyla yaşıtlarına hayat, mutluluk ve hayal kurmak üzerine basit mesajlar yolluyor. Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Dr. Demet Demir ?Bu kitabın anne babalara ilham kaynağı olacağını düşünüyorum? diyerek yetişkinlerin de dikkatini bu farklı proje-kitapa yönlendiriyor. Kitabın çizeri Janbaras Utku üç yaşında resim çizmeye başladı. Çizimlerindeki ayrıntılar ..»»
Betül Kanbolat

Hayal Yayınları

"İçine çeken kurgusu ile çocuklar için gelişimsel mesajlar veren ve temel değerlere vurgu yapan çok keyifli bir hikaye." -Fatma Tosuntaş Karakuş-Uzman Psikolojik Danışman / Aile Terapisti "Evrensel değerlerin çocuklara çok güzel bir dille anlatıldığı; anne babaların çocuklarına okumaktan çocukların da dinlemekten hoşlanacakları harika bir masal." -Pınar Kobaş-Uzman Psikolojik Danışmanı / Dikkat..»»
Onur Bozkurt

Hayal Yayınları

gözlerinle kansız bir cinayet işleyebilirsin biliyorsun dudakların mühürlüyken küfür edebilirsin dokunmadan dağlayabilir bir kanadı kibirli saçların veya tırnakların yataktan çıkmadan gidebilirsin kış gibi yavaş veya ansızın kokunu kirpiğine saklayabilirsin ne uzak ne yakın nefesinle kasım'a çevirebilirsin nisan'ı ve yanındayken bile terk edebilirsin insanı »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.