İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Hatiboğlu Yayınları

Hatiboğlu Yayınları

• Hatiboğlu Yayınları Kitapları | • Hatiboğlu Yayınları İletişim Bilgileri | • Hatiboğlu Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Hatiboğlu Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 48 kitap bulunuyor."Hatiboğlu Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Selim Hovardaoğlu

Hatiboğlu Yayınları

Araştırma teknikleri konusunda pek çok kaynak bulmak mümkündür. Bazı kaynaklar genel nitelikteki konuları tartışmayı hedeflemiştir. Bazı kaynaklar ise daha özel amaçlar çerçevesinde yazılmıştır. Söz gelimi, temelde sosyal psikoloji, öğrenme psikolojisi gibi alanların konularına özgü araştırma teknikleri kitapları bulunmakt..»»
Mehmet Tomanbay

Hatiboğlu Yayınları

Dış ticaret mevzuatıyla ilgil ibilglierin uzun süreli olabilmesi için, dış ticaret rejimimizde söz konusu olan ve kısa sürelerde değişikliğe uğraması düşünülmeyen ana ilkeler analtılmaya çalışılmış ve okuyucuya dış ticaret rejimimiz hakkında temel bilgilerin verilmesi amaçlanmıştır.  »»
Sebahat Ekinci

Hatiboğlu Yayınları

Sağlık Yüksekokulları ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokul ları Türk eğitim-ö'ğretim sisteminde yeni yüksekokullardır. Bu okullar henüz kurumsallaşma süreçlerini tamamlamadılar. Süreç içinde iki okul da sistem İçinde yerlerini alacaklar ve kurumsallaşacaklardır.Bir okulun kurumsallaşması için en başta İki etmen gerekl..»»
Ayşe Baysal

Hatiboğlu Yayınları

Bu kitapta farklı yeme alışkanlığı olan insanların beğenerek hazırlayıp yiyebileceği, damak tadı yanında sağlıklı beslenme kurallarını da gözönünde tutarak standartlaştırılmış yemeklerimizden örnekler yer almaktadır.»»
Ayhan Temiz

Hatiboğlu Yayınları

... Kitabımızın yeni baskısına, birinci baskıda eksikliği duyulan bir "Dizin" bölümü eklenmiştir. Bu baskıda ayrıca bazı küçük ek bilgilere de yer verilmiş ve yazım hataları giderilmeye çalışılmıştır. Dizin bölümünün kitaptaki belirli konuları daha bir kolay bulunur ve takip edilir hale getireceği umulmaktadır. Bu yeni baskının k..»»
Terry Mallory

Hatiboğlu Yayınları

Okulöncesi eğitimcileri ve ana-baba için yazılmış bir elkitabıdır. ABD'de basıldığı ilk dört günde binlerce satmıştır. Dr. Maria Montessori, okulöncesi eğitimde büyük devrim yapmış bilgindir.»»
Türkan Kutluay Merdol

Hatiboğlu Yayınları

Toplu beslenme yapılan kurumlarda yemek servisinin temel amaçlarından biri ve en önemlisi, yemeğin tüketiciye sağlığı bozucu etmenlerden uzak bir biçimde sunulmasıdır. Bunun gerçekleştirilebilmesi için, besinin satın alma aşamasından servisine kadar geçen süre içinde dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlar üzerinde çalışanlar, kısa adı HACCP olarak bilinen bir sistem geliştirmişlerdir..»»
Gülden Köksal

Hatiboğlu Yayınları

Yetersiz beslenme çocuklarda büyüme ve gelişme geriliğine, kalıcı beyin hasarına, birçok enfeksiyon hastalığına neden olmaktadır. Tüm doğan bebeklerin emzirilmelerini sağlamak, büyümelerini izlemek, gerekli ek besine zamanında başlanarak sağlıklı olmalarına yardımcı olmak, tüm sağlık çalışanlarının temel görevleri arasındadır. Deng..»»
Kadir Sümbüloğlu

Hatiboğlu Yayınları

İstatistik eğitiminde asıl amaç, öğrencilere istatistiksel yöntemleri doğru seçmelerini ve sonuçları doğru yorumlamalarını öğretmek ve bu yönde beceri kazanmalarını sağlamak olmalıdır. Başka bir deyişle, hangi yöntemin hangi problemlere uygulanabileceğini, hangi durumlarda uygulanabileceğini ve sonuçların nasıl yorumlanacağını öğretmek hesaplama işlemlerini öğretmekten daha yararlıdır. »»
Türkan Kutluay Merdol

Hatiboğlu Yayınları

Bu kitapta, sağlığın temelini oluşturan yeterli ve dengeli beslenme konusunda okul öncesi dönem çocuklarına temel bilgilerin ve uygun beslenme alışkanlıklarının kazandırılması amaçlanmaktadır. »»
Ayşe Baysal

Hatiboğlu Yayınları

Beslenme insanın yaşamsal gereksinmelerinin başında gelir. Beslenme sadece karın doyurmak anlamına gelmediği gibi, canın her istediğini tıkınırcasına yeme içme de değildir. Bu nedenle sağlıklı beslenme kavramı günümüz insanının ilgi odağı haline gelmiştir. Konuya ilgi arttıkça zaman zaman bilimsel eserlerden de uzaklaşılmaktadır. İnsanlar sürekli arayış içindedirler. Bu da doğaldır. İnsanın yaşa..»»
Rüştü Şahin

Hatiboğlu Yayınları

Hayvan davranışlarını konu edinen ilk Türkçe kitap olması nedeniyle,neden öncelikle bir "Genel Davranış Biyolojisi" betiği değil de,özel olarak Hayvanların Sosyal Davranışlarını konu edinen bir betik yazılmıştır,sorusu usa gelebilir. Biyoloji, kuramı kolay olmayan bir bilim dalıdır. Bu nedenledir ki, daha kolay anlaşılır olmasından dolayı, ilk önce Sosyal Davranışlar ele alınmış ve bu yolla hem ö..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.