Cahil cesur olur. Hz. Muhammed (S.a.v) [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gülhane Yayınları

Gülhane Yayınları

• Gülhane Yayınları Kitapları | • Gülhane Yayınları İletişim Bilgileri | • Gülhane Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gülhane Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 25 kitap bulunuyor."Gülhane Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Cahit Eriş

Gülhane Yayınları

İki cihanın mutluluk ve selâmetini içeren İslam, hiçbir zaman ölmeyecek gerçeğin ilâhi ve yüce beyanlarla ifadelendirilmiş şeklidir. Yüce Allah'ın bizlere lütfu, ihsanı ve insanoğlunun da kendi idrak gayretiyle şüphesiz erişilebilecek en büyük ve şerefli nokta ilâhi Rahmete ulaşmaktır. Bu yol ve düşünced..»»
Ahmet Akay Azak

Gülhane Yayınları

"Bilgi çağında yaşadığımız bu yüzyılda, bilhassa yazılı bilgi birikiminin günden güne arttığı günümüzde, "Anlayarak Hızlı Okuma Teknikleri" eğitimini öğrenmek bir gereklilik halini almıştır. Bu teknik sayesinde, hem okuma hızımı, hem de beraberinde anlama seviyemi gözle görülür şekilde arttırdım. Herkese tavsiye ederim." -Mehmet Hüsrev ,Türk Standartları Enstitüsü, Marmara Bölge Koordinatörü- "Bu..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Allah'ım mal verdiğin zaman saadetimizi, Kuvvet verdiğin zaman aklımızı, İktidar verdiğin zaman basiretimizi, Bela verdiğin zaman imanımızı, Nimet verdiğin zaman şükrümüzü ve mertliğimizi, Güzellik verdiğin zaman iffetimizi, Zorluk verdiğin zaman sabrımızı, Bizden alma Ya Rabbi! Kur'an'ı nefsimize, nesillerimize sevdir. Günlerimizi ve gecelerimizi Kur'an ile ziynetlendir. Bizleri, K..»»
Mehmet Erdoğan

Gülhane Yayınları

Yapmam gereken en hikmetli şeyin, belli bir hayat yaşayan insanlara, kendi hayatlarının içinden seslenmekti, onların algı ve idrak düzeylerine seslenmekti, akıllarını ihmal etmeden daha çok kalplerine, gönüllerine hitap etmekti... Bu iş ilimle olmuyordu, ilimsiz de. İlme, hikmeti eş etmek gerekiyordu. Bazen düşündürmek, bazen eğlendirmek, bazen güldürmek, bazen duygulandırmak, bazen ağlatmak laz..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Efendimiz: "Sizden biri konuştuğu zaman ya güzel konuşsun ya da sussun" buyurmuştur. Dil bir toplumun aynasıdır. Kullanılan dilin güzel ve kaliteli olması çevresine pek çok güzellikler kazandırır. Okurken, giyinirken, yerken, yaşarken kaliteyi esas alan toplum ve bireyler konuşurlarken de kaliteyi özlü konuşmayı, hikmetli ifadeler kullanmayı alışkanlık edinmelidir. 'Nice ömürler vardır ki zam..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Kalite ihtiyaçları belirleme ve daha iyi sonuçlara ve başarılara ulaşabilme çabasıdır. Kalite verimlilik, esneklik ve etkili olmaktır Kalite kullanıma uygunluktur Kalite bir yaşam tarzı ve hayat felsefesidir Kalite saygı ve nezakettir Eğitim de kalite yolculuğu, okullardaki çalışmaların daha nitelikli, saygın ve görünür özellikler taşımasında gösterilen çabadır. Hayatın tüm alanlarında oldu..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Öğrenci merkezli eğitimde her öğrencinin farklılığı eşit olmayabiilir. Yeteneklerin keşfedilerek farklılık doğrultusunda rehberlik öngörülmelidir. Thomas Jefferson: "Eşit olmayan insanlara eşit davranmaktan daha büyük eşitsizlik olamaz". Bu bilinçle hareket ederek her öğrencinin zeka farklılıkları göz önünde tutularak bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişimlerini tamamlamada rehberlik etmek, beceri..»»
Kerim Aytekin

Gülhane Yayınları

Son senelerde faaliyetlerini arttıran Hristiyan misyonerler, ülkemizde insanlarımızı etkilemeye ve dinlerini değiştirip hristiyan olmaya davet etmektedirler. Özellikle de dini bilgileri çok zayıf, manevi bakımdan donanımlı olmayan gençleri hedef almakta, onları hristiyan yapmak için gayret göstermektedirler. Alemlerin rabbi Allah Teala tarafından yürürlükten kaldırılan ve asliyetini tamamen yiti..»»
Yusuf Kamer

Gülhane Yayınları

Efendimiz (s.a.v.) doğar doğmaz birtakım harikalar belirmiştir. Kavim ve kabilesi arasında bereket vücûda gelmiştir. Müşriklerin Kabe'ye koydukları putlar yüzüstü düşmüştür. Ateşe tapanların yıllarca yanan ateşleri sönmüştür. Bazılarınca bu esnada çok garip rüyalar görülmüştür. Efendimiz (s.a.v.)'in dededen oğula geçen nuru doğduğu günde, Zatına geçmiş parlamaya başlamıştır mübarek yüz..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Bir toplumun geleceğinin aydınlığı ve mutluluğu, eğitime ve öğretmene verdiği değerler ile ölçülür. Gülümseyen Eğitimciler, toplumun yarınını, düşünce ve duygusunu hazırlamada önemli kişilerdir. Çocukların ve gençlerin ruhsal yapısının mimarıdır. İdeal insanı yetiştiren, bilgiyi ahlak ile donatan gerçeğin ta kendisidir. Gülümseyen Eğitimciler, bilgiye susamış beyinlerin beslenmesinde verimli yağ..»»
Ahmet Çağlayan

Gülhane Yayınları

Bir hayli ter döktüğümü belirtmekte yarra var; Oğlum Metin ile birlikte, internette çok gezindim. Azımsanmayacak düzeyde kitap karıştırdım. Çok sayıda derin nefesler alarak rahatlamaya çalıştım. Kızım Amine'nin getirdiği demli ve güzel çayları içmeye devam ettim. Bazen soğuktan titreyip üşüdüm, ama sevgili yeğenim minik Zehra'yı öptükçe ısındım. Bazen de yazarken sıcaktan bunaldım. Evimiz..»»
Mehmet Erdoğan

Gülhane Yayınları

Seninle yüzyüze ilişki kuramamanın eksikliğini hissettiğim için, yazıyı elçi olarak kullandım. Seni, kendim gibi bildiğim için böyle bir hitap tarzını seçtim. Öykülerin büyüsünü kim inkar edebilir. Alıp götürüyor insanı kendi ortamına, bazen asırlar öncesine, bazen tahayyül aleminde geleceğe. Ve yerinde bir söz her şeyi o kadar güzel açıklıyor ki. (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.