Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

• Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. Kitapları | • Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. İletişim Bilgileri | • Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. Hakkında Bilgi
Sitemizde Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş. isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş." hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Muhammed Ali Bağır

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

İslamiyet'in yaşandığı coğrafyada doğup büyüyen, hem Arapça hem de İbraniceyi günlük hayatında ve ilmî çalışmalarında anadili olarak kullanabilen Sa'id bin Yusuf el-Feyyûmî (daha bilinen ismiyle Saadia Gaon), Ortaçağ İslam dünyasında yaşamış en önemli Yahudi alimlerden biridir. Çok farklı alanlarda kaleme aldığı onlarca eseriyle hem kendi döneminde dinî ve edebî ilimlerde otorite kabul edilmiş, Ya..»»
Naim A. Güleryüz

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

***Evliya Çelebi'nin ***Her tarafında gülistanın, bülbülün süslediği baharistan olan… büyük ve güzel şehir*** olarak tanımladığı, Mordehay ben Eliezer Comtino'nun ***Akıllı ve bilge kişiler şehri*** olarak tanıttığı, Prof. Süheyl Ünver'in ***Her yer biter, Edirne bitmez*** dediği Serhat kentimiz Edirne, dünüyle bugünüyle adeta bir açık hava müzesidir. Bir zamanlar Balkanlardaki Yahudi yaşamının..»»
Laurent Mignon

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Yahudi edebiyatı ve düşüncesi, her zaman her tür sınırı sorgulamak zorunda olmuştur. Hüzünlü Özgürlük'teki yazılar, bu sorgulamaya çeşitli açılardan katkıda bulunmuş bazı edebiyatçıları, düşünürleri ve din adamlarını tanıtıp irdeliyor. Bu kitap, okurları Philadelphia'dan Tel Aviv'e ve Lüksemburg'dan İstanbul'a sürükleyip onları Samuel Hirsch, Moyşe Nadir, Marc H. Ellis, Yona Wallach, Mahir Ruso..»»
Yohan Perez

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

16 Ekim 1946. Nürnberg Mahkemesi sonucunda Nazi önde gelenlerinden Julius Streicher idam sehpasına çıkıyor ve asılmadan önce şöyle bağırıyor: ***Yahudiler memnun olacak! Purim 1946!*** Dünya şaşkınlık içinde. Streicher ne demek istedi? Streicher'in iki bin yıllık dinî bir metin olan Ester'in Kitabı'nda, sözü edilen olayları anan bir bayrama atıfta bulunduğu gayet açık… Bu tarihî olay, Ester..»»
Michael Levine

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Michael Levin tarafından sıcak bir sohbet tarzında yazılmış olan 'Yahudi Ruhaniliği ve Mistisizmi'adlı kitap; tek tanrılı dinlerin en eskisi olan Yahudilikteki, Talmud ve Kabala gibi metinlerde yer alan kavramlara daha kolay ulaşımı sağlayacak; Yahudiliğin ruhani yönünün tam olarak nasıl ortaya çıktığı hakkında yol gösterecek. Michael Levin'nin, bu kapsamlı çalışmasında: - Yahudi ..»»
Reuven Firestone

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

''İbrahim'in / Avraam'ın Çocukları, Yahudiler ve Araplar arasında diyaloğa ilişkin gereksinim duyulan yeni yolu aydınlatıyor... Kitaplar, karşılıklı saygı, anlayış ve barış için gerekli araçlardır.'' -Kardinal William H. Keeler, Balimore Başpiskoposu- ''Duran ve Firestone, Müslüman ve Yahudileri trajik çatışmalarımızı bir kenara bırakmayı, akıl ve itidali fanatizme ve partizanlığa..»»
Penina Adelman

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Yahudilikte Ergenliğe Geçerken' sadece gençlerin değil; hayata hazırlanırken onların yanında olan ebeveynlerinin, öğretmenlerinin (büyüklerinin) okuması gereken rehber niteliğinde bir kitaptır. Kitaptan bazı ana başlıklar: - Arkadaş Olmak (İyi İnsan Olmak, Arkadaşlarla Yaşanan Sorunlar...) - Evlat Olmak (Günümüzde Anne ve Babalar, Saygımı Nasıl Gösteririm...) - Yemek Yemek (Yi..»»
Maggie Anton

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Yıl 1068. İleride Raşi olarak bilinecek olan Salomon ben Isaac, ailesinin bağcılık ve şarapçılık işini devralmak üzere Almanya'daki eğitimini bırakarak Fransa'nın Troyes şehrindeki evine geri döner. Seçtiği yol, Yahudi âleminin üzerinde çok derin izler bırakacaktır. Talmud (yazıya geçirilmiş sözlü Tevrat) yorumları yazan ilk din âlimi olan Salomon, ayrıca yaşadığı toplumun şiddetle ka..»»
Türk-Seferad Sinagog İlahileri

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Sanatçılar; David Behar, Hazan Isak Maçoro, Hazan David Sevi İlahiler (CD'ler + DVD) Notalar + tarihçe + açıklamalar (Kitap) Kutu içinde 1 kitap + 4CD ve 1 DVD kartelası Hard cover (içinde 4CD+1DVD Osmanlı İmparatorluğu'nun Edirne şehrinde doğan ve Yahudi mistik müziğinin bir örneği olan Maftirim repertuarı, kulaktan kulağa ve ustadan çırağa öğretilerek sonraki kuşaklara aktarı..»»
Hatice Doğan

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

.... Musa bin Meymun (Maymonides veya Rambam) Yahudi geleneğinde örnek şahsiyetlerden biridir. O, Yahudi tarihinde ismi Musa peygamberin ismiyle anılan, eserleri dini literatürde kutsal kitap külliyatının hemen ardında yer alan ve etkisi açısından dinin, gerek teorik gerekse pratik alanlarında söz sahibi olmuş bir isimdir. Rambam, bu seviyeyi kazanırken Yahudi teolojisi, felsefesi,..»»
İrvin Mandel

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Mozotros Ailesi VI, çizer İrvin Mandel'in 2007 - 2010 yılları arasında Şalom Gazetesi'nde yayınlanan karikatür bantlarından derlenmiştir. Önceki senelerde yayınlanmış olan Mozotros (Bizimkiler) Ailesi serisinin 6.sı olan bu kitabında da, Mandel, Türk Yahudilerin günlük yaşamlarını kendine özgü üslubu ve mizah anlayışıyla karikatür severlere sunuyor. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Kolektif

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

150 yıldır eğitim için savaşan bir kurum Günümüzde halen geniş toplum tarafından pek fazla tanınmayan AIU, 1860 yılında Adophe Cremieux, Charles Netter, Narcisse Leven gibi güçlü aydın Yahudilerin öncülüğünde, doğuda yaşayan eğitimsiz Yahudileri ve hatta Yahudi olmayanları batı modernistesini tanımaları için hayata geçirilen bir kurumdur. Yahudi geleneğiyle Fransız İhtilali'nin etk..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.