Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gölgeler Kitap

Gölgeler Kitap

• Gölgeler Kitap Kitapları | • Gölgeler Kitap İletişim Bilgileri | • Gölgeler Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Gölgeler Kitap isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Gölgeler Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ülfet Taylı

Gölgeler Kitap

Mimar Sinan, Osmanlılardan günümüze kalan en görkemli eserlerin yaratıcılarındandır. 16. yüzyılda yapmış olduğu Süleymaniye, Selimiye gibi anıtsal camiler, köprü, su kemeri, çeşme gibi mimari eserler bu büyük imparatorluğun zenginliğini ve yükselişini yansıtır. Uzun yaşadığı için Koca Sinan lakabıyla da anılan Sinan’ın &cce..»»
Ülfet Taylı

Gölgeler Kitap

Anadolu Selçuklu Devleti, Türklerin Anadolu’ya girişinden kısa bir süre sonra kuruldu. Bizans’ın zayıf düştüğü bir dönemde bu bölgeye yerleşmeleri, devlet kurmaları, ardından da yerlerini Osmanlılara bırakmaları Anadolu tarihinin 250 yıllık bir dilimini oluşturuyor. Bu kitap tarihin bu özel dönemine merak duymanızı sağlamak amacıyla h..»»
Saime Taş

Gölgeler Kitap

Bu kitap, Anadolu kültürünün biçimlenmesine katkıda bulunan 7 tarihi portreyi içeriyor: Yunus Emre, Mevlânâ, Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat, Evliya Çelebi, Ali Kuşçu ve Mimar Sinan. Sadece çocukların ve öğrencilerin değil, 7’den 70’e her yaştan okuyucunun ilgisini çekecek yaşam öyküleri, b..»»
Ülfet Taylı

Gölgeler Kitap

Behzat Taş

Gölgeler Kitap

Çizgilerle Anadolu’nun Antik Kahramanları Antikçağdan Mitolojik ve Tarihi 25 Portre Antikçağın önemli özelliklerinden biri mitoslarla, efsanelerle iç içe geçmiş olması. Toplumsal olayların yazılı hale getirilmediği dönemlerde geniş bir sözlü gelenek bulunuyordu. Homeros gibi ozanlar, tarihsel olayları meraklı..»»
Osman Necmi Gürmen

Gölgeler Kitap

As the midfiwe announces the birth of a girl at the home of a government minister, a bomb exploding at the Istanbul mosque where the Sultan is attending the congregational prayer resounds over the Bosphorus. Râna will grow up amidst the frenzied politics of the fall of the Ottoman Empire and the rise of the Turkish Republic. (Tanıtım Bülteninden) »»
Behzat Taş

Gölgeler Kitap

Antikçağın önemli özelliklerinden biri mitoslarla, efsanelerle iç içe geçmiş olması. Toplumsal olayların yazılı hale getirilmediği dönemlerde geniş bir sözlü gelenek bulunuyordu. Homeros gibi ozanlar, tarihsel olayları meraklı kitlelere kent meydanlarında anlatırlardı. Destanlar daha sonra kaleme alındı. Yazılı kaynaklar ortaya çıktı. Antik kentlerde yapılan arkeolojik kazılar ise geçmiş uygarlıkl..»»
Ülfet Taylı

Gölgeler Kitap

Bu kitap, Osman Gazi'nin kurduğu küçük beylikten Cumhuriyet'e uzanan altı yüzyıllık yolculuğu ele alıyor. Kuruluş ve yükseliş dönemlerinin ardından bir cihan imparatorluğuna dönüşen Osmanlı, doğu ve batı kültürlerinin kesişme noktasında, üç kıtaya yayılmıştı. Bu büyük devletin ve toplumun siyasi ve kültürel mirası, ilk kez her yaştan çocuklara yönelik olarak, çizgilerle anlatıldı. Çizgilerle Os..»»
Saime Taş

Gölgeler Kitap

Bu kitap, Anadolu kültürünün biçimlenmesine katkıda bulunan 7 tarihi portreyi içeriyor: Yunus Emre, Mevlânâ, Nasrettin Hoca, Karagöz-Hacivat, Evliya Çelebi, Ali Kuşçu ve Mimar Sinan. Sadece çocukların ve öğrencilerin değil, 7'den 70'e her yaştan okuyucunun ilgisini çekecek yaşam öyküleri, bu tarihi kişilerin dönemin özellikleriyle birlikte, bu kez çizgilerde dile geliyor. (Tanıtım Bülteninden..»»
Osman Necmi Gürmen

Gölgeler Kitap

Osman Necmi Gürmen nous entraîne dans le sillage de Barberousse, Dragout et autres corsaires qui parcourent la Mer Blanche au temps de Soliman le Magnifique. De l'Andalousie A Chypre, d'Alger A Constantinople, de la Provence A la Libye, ce roman historique, fonde sur une documentation precise, allie violence et amour, action et reflexion, esprit de rebellion et service de l'Etat. Ne en Calab..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.