İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gita Yayınları

Gita Yayınları

• Gita Yayınları Kitapları | • Gita Yayınları İletişim Bilgileri | • Gita Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gita Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 128 kitap bulunuyor.
2004 yılında La Sultane Mahperi isimli romanla edebiyat dünyasına giren GiTa Yayınları, 2005 yılında bu romanı Türk okurlarla buluşturdu. Edebi ve felsefi değere sahip birçok eser kimi zaman yayınevine ulaşmadan kimi zaman ise yayımlandıktan sonra kaybolup gitmektedir. Yayınevi olarak seçicilikten ödün vermeden yazar-yayınevi-eser-okur buluşmasını optimum derecede yakalamak niyetindeyiz. Bunun yanı sıra, yayın felsefemize uyan yabancı eserlerin Türkçe’ye kazandırılması da vizyonumuzun bir başka boyutunu oluşturmaktadır. Özellikle, ticari anlamda geniş yankı uyandırmamış, ancak edebi, felsefi ve tarihi tartışmaların odağı olmuş yazar ve eserleri yayın yelpazemize katmak düşüncesindeyiz. Türkiye’yi tanıyan ve yazan yabancı yazarların eserlerini her iki dilde okuyucuyla buluşturmak GiTa Yayınları olarak titizlikle üstünde duracağımız bir başka çalışma alanı olacaktır. Dünyanın ilginç köşelerini tanıtacağımız rehber kitaplar serisi yayınevimizin ürünleri arasında olacaktır.
Son Yayınlanan Kitapları
Claude Anet

Gita Yayınları

Juene provincial ardent, avide des plaisirs de la chair, Philippe, le narrateur, nous livre le recit de son apprentissage amoureux. Abandonnant peu a peu les illusions romantiques, il decouvre, au fil de ses conquetes, les joies du libertinage. Jusqu'a ce que son parcours ne le conduise a Istanbul... De quelle experience inedite le yali isole au bout de la rive asiatique du Bosphore deviendr..»»
Nursen Karas

Gita Yayınları

Leyla Yıldırım

Gita Yayınları

Gisele

Gita Yayınları

La Trilogie d'İstanbul Gita Yayınları»»
Bülent Demirdurak

Gita Yayınları

Yuvarlak Dünyanın Köşesi (4 Kitap Kutulu) Gita Yayınları»»
Gisele

Gita Yayınları

İstanbul Üçlemesi "Gisele" (3 Kitap Takım) Gita Yayınları»»
Gisele

Gita Yayınları

Gisele

Gita Yayınları

Arsen Ceyhan

Gita Yayınları

Quand il s’agit de rechercher la verite, peu importent les consequences, il faut pouvoir s’exprimer et débattre sans tabou. Certains s’offusqueront de cet essai sous pretexte qu’il apporte de l’eau au moulin des adversaires de la cause armenienne. Au contraire, nous pensons que ce sont les ideologues du concept de genocide qui nourrissent l’hostilite entre Turcs et Armeniens a laquelle nous assist..»»
Gisele

Gita Yayınları

Murat Kefeli

Gita Yayınları

Gerçek bir yaşam… Gerçek bir mücadele öyküsü… Dramatik anlatımdan uzak otobiyografik bir hikâye… Önce kulaklarım gitti. "Gitmesi için bir sebep yok, sen duymak istemiyorsun," dediler. Sonra aldatıldım… Bu sefer bacaklarım gitti. "Aldatıldığını kabullenirsen hepsi düzelir," dediler. Kabullendim… Ayağa kalkıp yürümeyi başardım ama kulaklarım geride kaldı. Tekrar âşık oldum. Bir ..»»
İsa Küçük

Gita Yayınları

“Beş bin yıldır dolaşırım” dedi “bu topraklarda” “Benim kahramanlarım” dedi “insanlardır” “Sıradan, seven, acıyan, üzülen, mutlu olan insanlar” Ve durdu, bir nefes aldı kirli havamızdan, devam etti konuşmasına “Anti kahramanlarım da” dedi. “Yalan söyleyenler, çıkarcılar, sözünde durmayanlar, ikiyüzlüler Kendinde olmayanları ‘var’ sananlardır” dedi. Barıştan yana bir insan»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.