Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gerçeğe Doğru Kitapları

Gerçeğe Doğru Kitapları

• Gerçeğe Doğru Kitapları Kitapları | • Gerçeğe Doğru Kitapları İletişim Bilgileri | • Gerçeğe Doğru Kitapları Hakkında Bilgi
Sitemizde Gerçeğe Doğru Kitapları isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Gerçeğe Doğru Kitapları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Pastör Richard Wurmbrand

Gerçeğe Doğru Kitapları

***Dünya sizden nefret ederse, sizden önce benden nefret etmiş olduğunu bilin... Ben sizi dünyadan seçtim. Bunun için dünya sizden nefret ediyor*** (İncil, Yuhanna 15:18-20). Pastör Richard Wurmbrand'ın çekmiş olduğu işkenceler, sıkıntılar yeni bir şey değildir. Sadık Hıristiyanlar yıllar önce de aynı zulümlerden, kıyımdan geçtiler. Hıristiyanların tarih boyunca malları talan edild..»»
Peter Pikkert

Gerçeğe Doğru Kitapları

The Impact of Western Culture on Christendom The Resurrection of Christianity as Counternculture Christianity has, by and large, reverted to what it was at its inception: a sect considered irrelevant or irritating by most of the world's cultural and political elite - yet the church is growing at a pace not seen since the 1st century. The Fall of Christendom and the Rise of the C..»»
Engin Duran

Gerçeğe Doğru Kitapları

Ben kimim? Nereden geldim? Nereye gideceğim? Hayatımın amacı nedir? Beni yaratan kimdir? O'nu nasıl tanıyabilirim? Tanrı'yla olan ilişkim nasıl olmalıdır? Bu ve bunun gibi birçok sorular cevaplanması gereken ve göz ardı edilemeyecek sorulardır. Çünkü bulacağımız cevaplar sadece bu dünyadaki yaşamımızı etkileyecek cevaplar değil, aynı zamanda bu yaşamın ötesini de etkileyecek cevaplar ..»»
A. Emanuel Aydın

Gerçeğe Doğru Kitapları

Tüm Hıristiyan dünyasının saygı ile andığı; rahiplerin babası, rahipliğin kurucularından biri olan Aziz Antonyus (251-356), zengin bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. 20 yaşlarındayken anne ve babasını kaybetti. 105 yaşlarında ebedi rahatlığa kavuşan Aziz Antonyus 85 yılını çölde inziva ve ibadetle geçirdi. Hıristiyanlık tarihinde inzivayı başlatan kişi olarak tarihe geçen, ruhba..»»
Kamil Musa

Gerçeğe Doğru Kitapları

... O zaman bütün bu gürültünün amacı nedir? ***Aman yasaklansın, gösterilmesin, bu bize hakarettir, bizi katil göstermektedir*** gibi sözlerin arkasında Hıristiyan inancını tam olarak anlamak istememe mi vardır? - Rev. Turgay Üçal - Filmin anti-semitizm içerdiği suçlaması duyduğum en saçma iddia. - Jim Caviezel - (Arka Kapak'tan) »»
Buruce A. Mcdowell

Gerçeğe Doğru Kitapları

Dr. Bruce Mcdowell bu eserinde, konu başlıklarıdan da anlaşılacağı gibi, Tanrı ile, çok değer verdiği insan arasındaki ilişkinin, evrensel nitelikteki gelişimini ele almıştır. Mcdowell, tüm yaradılışın sahibi olan Tanrı'nın kimliğini, Kutsal Kitap'taki ayetlerden bol miktarda örnekler vererek anlatmaktadır. (Arka Kapak'tan) »»
Sonya Antil

Gerçeğe Doğru Kitapları

Sonya Antil evli ve üç çocuk annesi bir ev hanımı. Yaşantısı, inanç ve duygularuyla bizden biri. ama çoğumuzdan farklı olarak duygu ve düşüncelerini, Tanrısıyla geçirdiği samimi anları ve paylaşımları yazıya dökmüş. (Arka Kapak'tan) »»
Sarkis Paşaoğlu

Gerçeğe Doğru Kitapları

Ben kimim? Nereden gelip, nereye gidiyorum? Yaşamımın amacı nedir? Tanrı var mıdır? Melek, şeytan ve cinler var mıdır? Ölüm sonrası durum nedir? Gelecekte neler olacak? Dünyanın sonu nasıl olacak? Kurtulmak nedir ve nasıl kurtulabiliriz? (Arka Kapak'tan) »»
Sarkis Paşaoğlu

Gerçeğe Doğru Kitapları

***Bir misal bin sözden etkilidir!*** Ne kadar doğru bir sözdür bu. Çoğu kez işitmiş olduğumuz konuşmaları unuturuz ama misaller düşüncelerimizde yer yapar. Efendimiz ve en büyül öğretmenimiz olan İsa Mesih de öğrettiği ruhsal gerçekleri daima misallerle süslerdi. (Arka Kapak'tan) »»
Ulf Ekman

Gerçeğe Doğru Kitapları

İman Tanrı'dandır ve Tanrı size bir iman ölçüsü verdi. Bu iman yaşamınızda olağanüstü bir güçtür ve kuşku, inançsızlık,günha ayartma, hastalık yoksulluk ve hayal kırıklığı gibi her insanın mücadele ettiği şeyleri yenme kapasitesine sahiptir. (Arka Kapak'tan) »»
Pierre Piccard

Gerçeğe Doğru Kitapları

Filozof Sokrates her konuyu soru sorma süzgeçinden geçirip gerçeği aramıştı. Soru sormaktan vazgeçmeyip ölüm cezasına çarptırıldı. Siz hiç soru soruyor musunuz? Yoksa alabilceğiniz yanıttan korkarak ya da millet sizi aptal düşünmesin diye sorularınızdan vaz mı geçiyoesunuz? (Arka Kapak'tan) »»
Richard L. Pratt Jr.

Gerçeğe Doğru Kitapları

Kutsal Kitap farklı çağlarda farklı kişiler tarafından kaleme alınmış, hatta farklı yerlere, zaman zaman da farklı toplumlara doğrudan hitap etmiştir. Ama Kutsal Kitap'ı iki kapak arasında toplayan o muhteşem konu bütünlüğüdür. Bu da Tanrı'nın yarattığı insanını yalnız bırakmamasından, tarihin içine girmesinde, kısacası Tanrı esininin bu kitabı oluştumasınından kaynaklanmaktadır. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.