İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Gendaş Kültür

Gendaş Kültür

• Gendaş Kültür Kitapları | • Gendaş Kültür İletişim Bilgileri | • Gendaş Kültür Hakkında Bilgi
Sitemizde Gendaş Kültür isimli yayınevine ait Toplam 174 kitap bulunuyor."Gendaş Kültür" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Metin Kaçan

Gendaş Kültür

"Metin Kaçan 'Ağır Roman'da kendi fantezisinin mitolojik ve masalsı olanaklarına başvurarak yeni bir evren yaratıyor. Bir büyük kent 'cangıl'ıdır bu evren. Bir kültür metropolünde yaşamalarına karşılık, o kültür iletişim kuramayan, sistemdeki çürümüşlüğün ürünü bir toplum kesimindeki in..»»
Metin Kaçan

Gendaş Kültür

Harman Kaplan fantastik bir edebiyat yapıtı. Metin Kaçan'ın bu 40 "kısa öykü"sü günümüz yaşamının kaosuna en uygun anlatım biçimleriyle örülü. Yazar, yaşananların, edebiyatçıların kurgusal yeteneklerini zorladığının bilincinde olarak, dramatik yapılar yerine, bize son derece tuhaf gelebilecek canlı eğretilemeler..»»
Helen Fielding

Gendaş Kültür

"Bridget Jones'un Günlüğü" bekar bir kızın optimist ama çelişkilerle dolu kişiliğini güçlendirme çabasının eğlenceli hikayesini anlatıyor. Otuz'lu yaşlar sendromunu yaşayan Bridget; bekarlığın keyfini doyasıya yaşamak isterken bir taraftan da yaşlanıp yalnız ölmekten korkmakta. Feminizme gönül vermi..»»

Gendaş Kültür

Ben zeki şiire hep kaygıyla bakmışımdır. Alper'in şiiri de aslında fazlasıyla zeki buluşlardan hareket ediyor. Günümüzde yazan kimi şairler şiirin yalnızca bir zeka ürünü olduğunu sanıyorlar. Hatta Orhan Veli şiirinin, Cemal Süreya şiirinin böyle şiirler olduğunu düşünüyorlar. Alper'de ise bu iki şairden de esintiler var, ama C..»»
Günter Grass

Gendaş Kültür

Bir dilek gerçekleşiyor; Nuh'un gemisinde farelerle yer yok; insandan yalnız çöp kalıyor gerie; bir gemi sık sık isim değştiriyor; dinozorların soyu tükeniyor; eski bir tanış çıkageliyor; bir kart, Polonya gezisine çağırıyor; dik yürüme egzersizleri yapılıyor ve örgü şişleri harıl harıl şakırdayıp duruyor. Noel armağanı olarak bi..»»
Jonathan Swift

Gendaş Kültür

Gülliver Devler ve Cüceler Ülkesinden sonra Atlar Ülkesi'nde...Gülliver 350 tonluk dev bir ticaret gemisinin kaptanı olarak yeni bir maceraya atılır. Ancak tayfaların çoğu korsan çıkar. Gülliver, isyan çıkaran korsanlar tarafından esir alınıp ıssız bir adaya bırakılır.Bu ada Atlar Ülkesi'dir. Tuhaf bir dille konuşan bu akıllı ..»»
Kolektif

Gendaş Kültür

Uzun zaman önceydi; bir köyde üç erkek kardeş yaşardı. Akıllı ve kurnazdı yaşlısı ve ortancası, genç olanın ise aklı kıttı ve adı, "Budala" idi. Ağabeyleri çalışıp dururdu. Budala ise gün boyunca ocağın üstünde yan gelip yatardı ve burnunun dikine giderdi. Bir keresinde ağabeyleri pazara gitmek istedi. "İyice dinle bizi, Budala"..»»
Atilla Keskin

Gendaş Kültür

"Yaklaşık iki senedir, gece gündüz sohbet ettiğim, yemekte, rüyalarımda, oturup kalkarken, çalışırken, hatta tuvaletteyken bile beni yalnız bırakmayan dostlarım vardı. Acıları paylaştık onlarla, sevinçleri, düşleri, düşkırıklıklarını, umutları, sevgileri, ihaneti... Ayrılıklar her zaman kötüdür bilirim. Şimdi yapayalnız, yine kalabalıkları..»»
Nikolay Vasilyeviç Gogol

Gendaş Kültür

25 Mart'ta beklenmedik bir şey oldu St. Petersburg'da. Berber Ivan Jakovleviç uyanır uyanmaz fırından yeni çıkmış ekmek kokusu aldı. Yatağına oturdu, karısının fırından yeni çıkardığı ekmekleri gördü. "Praskovja Ossipovna, bugün kahve istemiyorum," dedi. "Onun yerine sıcak ekmek ve soğan yiyeceğim." Sofraya oturdu, iki soğanı kesip..»»
Vladimir Mayakovski

Gendaş Kültür

Cadde acıyı susarak sürüklüyordu. Bir çığlık dikilmiş duruyordu yatakta. Dikenleşti, gırtlakta enine takılıp durdu Tombul taksiler ve kemikleri çıkmış atlarıyla arabalar. Sinem tüm yaya yolu oldu. Veremden daha yassı. Kent karanlıkta kapattı yolu.»»
Uwe Timm

Gendaş Kültür

Altı asır önce bir korsan Elbe yakınlarındaki bir adaya tüm hazinesini gömer. Dilbilgisi dersinden sınıfta kalan Benno; tarih, özellikle de coğrafya dersinde oldukça başarılıdır ve bu hazineyi araştırmaya başlar. Birkaç ipucu yakaladıktan sonra Jutta, George ve Jan'a hazineden bahsedip onlardan yardım ister. Bu dört kafadar eski bir yelkenliyi..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.