Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fesatoder Yayınları

Fesatoder Yayınları

• Fesatoder Yayınları Kitapları | • Fesatoder Yayınları İletişim Bilgileri | • Fesatoder Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Fesatoder Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 12 kitap bulunuyor."Fesatoder Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Fesatoder Yayınları

Arka Kapak Yazısı     Fatmagül Berktay l Dinsel ideoloji, toplumsal cinsiyet ve islam motifli muhafazakârlaşma Amina Wadud l Vatandaşlık ve inanç Çağlayan Kovanlıkaya l Kadının özgürleşmesi mücadelesinde bedenin ört(ün)me paradoksu Ziba Mir Hosseini l Adalet, eşitlik ve müslüman aile hukuku: yeni fikirler, yeni beklentiler Amal Grami l İslami feminizm: yeni bir f..»»
Kolektif

Fesatoder Yayınları

Henry A. Giroux / Demokrasinin krizi, hortlayan otoriterlik ve yükseköğretimin geleceği Jacques Derrida / Mochlos ya da fakültelerin çatışması Jürgen Habermas / Üniversite ideası – öğrenme süreçleri Ronald Barnett / Ekolojik üniversitenin gelişi Sanem Güvenç Salgırlı / Maskeli filozof, spesifik entelektüel ve politikanın kırılgan fay hatları Erdoğan Yıldırım / Pos..»»
Ursula K. Le Guin

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı "Cinsiyetçilik" adını taşıyor. Kitapta, Sema Ülper Oktar "Üretken Emek ve Sermaye Karşısında Kadın", Arslan Topakkaya "Bireyselleştirme ve Cinsiyetler Arası İlişkilerin Değişimi", Barış Bağcı "Otto Weininger ve Bilimsel Cinsiyetçiliğn İmkansızlığı" John Zerzan Ataerkillik, Uygarlı..»»
Sinan Özbek

Fesatoder Yayınları

Kurtul Gülenç /Büyüsü bozulan dünyada sanat ve teori Özcan Yılmaz Sütçü / Yeni kapitalist dünyada yazarın/sanatçının bir portresi Peter Uwe Hohendahl / Lukács ve Adorno'da roman kuramı ve gerçekçilik kavramı H. İrem Eker / Sanata marksist bir yaklaşım olarak Bertolt Brecht tiyatrosu George Friedman / Estetiğe karşı eskatoloji: weberci rasyonalitenin marksist eleştirisi Meti..»»
Sinan Özbek

Fesatoder Yayınları

Seçkin Sertdemir / Miguel Abensour'da anarşik demokrasi fikri Carl Levy / Gramsci'nin kültürel ve politik kaynakları: hapishane yazılarında anarşizm Melike Durmaz / Bir bilim anarşisti olarak Paul K. Feyerabend ve Feyerabend için Aristotelesçi sağduyunun bilimdeki önemi Gregor Kritidis / ***Gözyaşları bir gün öcünü alır*** yunanistan'daki anarşizminin rönesansı üzerine Kemal Bak..»»
Paul Le Blanc

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***Rosa Luxemburg*** adını taşıyor. Kitapta, Sinan Özbek*** Rosa Luxemburg ve ***Ulusların Kendi Kaderini Tayin Hakkı***, Michael R. Kratke ***Rosa Luxemburg'un Emperyalizm Çözümlemesi ve Politik Ekonomi Eleştirisine Katkısı***, HelmutDahmer***Rosa Luxemburg ve Troçki'nin Rus devrimi Üzerine Düşünceleri***, Engin Delice***Rosa Luxemburg'da Kuram ve Gerçeklik Arasındaki ..»»
Denizciler Dayanışma Derneği Yayını

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***Dayanışma*** adını taşıyor. Kitapta, Sinan Özbek ***4,25,500: daha fazla komin daha fazla tekel*** Yasin Ceylan, ***Dayanışmanın İdeal Değeri*** Alex Demirovic ***Özgürlük, Eşitlik, Dayanışma*** Erol Kuyurtar ***Dayanışmanın Kapsamına Hayvanları Dahil Etmek*** Zerrin Kurtoğlu *** Siyasal Bir Kapasite Olarak Asabiye (Dayanışma) Doğan Barış Kılınç ***Görünüşte Bir Dayan..»»
Çiğdem Yazıcı

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***Beden*** adını taşıyor. Dergide; Bedenictus Spinoza'da Olumlayıcı Bir Güç Olarak Beden Düşüncesi -Mehmet Şiray- Yeni Bir Özne Anlayışının İmkânı Olarak Beden -Kaan Özkan - D.Smith - Algının Bedeni Merleau - Ponty ve Husserl- ***Bir Beden Ne Yapabilir*** Sorusu Üzerine -Özge Ejder- Sorunsallaşan Bedenler -Judith Butler- Sokrates'ten Hegel'e..»»
Tanzer Yakar

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***İnanç*** adını taşıyor. Kitapta, Sezgi Durgun*** Gaila'dan Google Earth'a***, Georg Simmel ***Köprü ve Kapı***,Elif Ergün ***Foucault Düşüncesinde Mekan'ın Politikası***, Paul Virilio ***Apaçık Kent***, Tanzer Yakar ***Başka Mekanlar***, Melike Durmaz ***Koinonia kavramı ve Politik Eylemin Doğası***, Çetin Türkyılmaz*** Badiou'da Sonsuzluk ve Hakikat*** konulularını e..»»
Sema Ülper Oktar

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***Cinsiyetçilik*** adını taşıyor. Kitapta, ***Üretken Emek ve Sermaye Karşısında Kadın*** -Sema Ülper Oktar- ***Bireyselleştirme ve Cinsiyetler Arası İlişkilerin Değişimi*** -Arslan Topakkaya- ***Otto Weininger ve Bilimsel Cinsiyetçiliğn İmkansızlığı*** -Barış Bağcı- ***Ataerkillik, Uygarlık ve Toplumsal Cinsiyetin Kökenleri -John Zer..»»
Kolektif

Fesatoder Yayınları

Felsefe Logos'un bu sayısı ***Spinoza*** adını taşıyor. Kitapta, Sapkın ve Yasaklı -Yirmiyahu Yove- ***Spinoza'nın Bir Bedeni Vardı*** -Reyda Ergün- ***Hobbes ve Spinoza: Siyasetin Yerini Belirlemeye dair İki Girişim*** -Savaş Ergül- ***Carl Schmitt Baruch Spinoza'ya Karşı ya da Siyasal Teolojinin Sonu Üzerine*** -Manfred Walther- ***Din ve Devlet Benecdic..»»
Kolektif

Fesatoder Yayınları

Felsefelogos'un bu sayısı ***Gramsci*** adını taşıyor. Kitapta, ***Devrimler, Edilgin ve Sürekli*** -Peter Thomas- ***Gramsci ve Madunların Dini: Güney Asya'daki Dalitler (Dokunulmazlar) hakkında bir örnek çalışma*** -Cosimo Zene- ***Gramsci'nin Manevra ve Mevzi Savaşı Teorisini Türkiye'ye Uygulama Denemeleri*** -Sinan Özbek- ***Hegemonya ve İktidarın Analizi*** -Al..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.