Öldükten sonra yaşamak isterseniz, kalıcı bir eser bırakınız. HZ.ALİ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Ferfir Yayıncılık

Ferfir Yayıncılık

• Ferfir Yayıncılık Kitapları | • Ferfir Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Ferfir Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Ferfir Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 36 kitap bulunuyor."Ferfir Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Sadi Şirazi

Ferfir Yayıncılık

Bostan ve Gülistan, Doğu edebiyatının ve medeniyetinin temel klasiklerinden biridir. İyi bir insan olabilmenin temel niteliklerini asırlardır insanlara hatırlatan bu eser, her dönemde başucu kitabı olmuştur. Çocukların seviyesine göre hazırlanan bu seçki, eserin en can alıcı noktalarına değinerek öğrencilere geniş bir ufuk açıyor. Bu kitapta ilköğretim..»»
Zafer Tarman

Ferfir Yayıncılık

Çanakkale bir millete karşı değil, birleşik güçlere karşı tek başına milletimizin verdiği kahramanlık savaşının ve ölüm kalım mücadelesinin adıdır. Deneyimli komutanlardan çiçeği burnunda askerlere kadar herkesin şehitlik rütbesine ulaşmak için sırasını beklediği yerin adıdır Çanakkale… Çanakkale türküsü..»»
Vesile Albayrak Sak

Ferfir Yayıncılık

Narin Yıldız

Ferfir Yayıncılık

"Lilith, ressamların eserlerinde güzelliğini motif olarak kullandığı, edebiyatçıların ise dizelerinde kadınsılığın gücünü gözler önüne sermek için ilham aldığı efsanevi bir kadındır. Alımlı duruşu, uzun kızıl saçları, kadınsı giysileriyle erkekler üzerinde cazibesini kullanarak gücünü ispatlamaya çalışan gö..»»
Haydar Ergülen

Ferfir Yayıncılık

"Sonradan görme: Nisanla ilgisi yok bu kavramın, benimle ilgisi var. Bir 10 yıl var ki, kendimi böyle görmekte bir sakınca görmüyorum. Görmüyorum çünkü birkaç kez daha yazdım, nisan iki kere bahar benim için, biri sinemada, biri iki film arasında. Nasıl bahar olmaz? Eski, yeni, ihtiyar, genç, kadın, erkek, uslu, deli, da..»»
Sadık Yalsızuçanlar

Ferfir Yayıncılık

“Ayrılık yaklaşıyor her gün biraz daha Güzelim dünya elveda, Ve merhaba kainat...”   “İrfan, düşüncenin bütün kutuplarını kucaklayan bir kelime. İrfan kemaleaçılan kapı, amelle taçlanan ilim.”   "Akıl kelime anlamı itibariyle de bağ demektir, düğüm... Kalp ise sınırsızdır, h..»»
Canan Güngör Uçaroğlu

Ferfir Yayıncılık

Terör saldırısıyla tüm hayatı değişen küçük bir kız... Yuvaya bırakılan bir evlat... Umutsuzluk, gözyaşı ve anne özlemiyle geçen yıllar... Yetiştirme yurdunda büyüyen Lamia'nın kaderi sizi de derinden sarsacak. "Kendini gördü kızının gözlerinde Elif. Kendi gençliği, o taze güzelliği vardı kızında, şimdi. B&uu..»»
Şeref Yılmaz

Ferfir Yayıncılık

Bir dilin zengin ve işlek olmasının yanı sıra, etki gücüne de sahip olması, o dili konuşan bireylerin sayısıyla doğru orantılıdır. Bir dili ne kadar çok insan konuşuyorsa, o dil o kadar işlek, o kadar etkilidir. Konuşulmayan diller, ilâhi kitapların dilleri bile olsa, ölmeye mahkûmdur. Sınırlı sayıda insan tarafından konuşulan İbranice ve Latince, bunun en a&ccedi..»»
H. İhsan Sönmez

Ferfir Yayıncılık

Aşk; çağırınca kişiyi, dilek kuyusundan çekilir sular Çaput sözler yaralara sarılır. Öyle ki mavi sessiz Çağlarını gözler çocuk Akşamlara devrilir kısmet ağacı Sabahlarım buz çağının rüya ormanlarında»»
Şeref Yılmaz

Ferfir Yayıncılık

Usta denemeci Şeref Yılmaz, bir yandan çağımızda bireyin yalnızlığına, dağınıklığına, parçalanmışlığına dikkat çekerken bir yandan da “inanç, umut, sevgi, aşk” deyip çıkış yolu gösteriyor. “Modern çağda, kalabalıklar içinde gittikçe yalnızlaşan bireyin, kırılan umudu, dağılan psikolojisi, nasıl ve nelerle düzelecek..»»
Mehmed Arif

Ferfir Yayıncılık

hani çobanıydım simsiyah saçlarının hani umursamazdık ya ellerimizden kayarken hayat bana mısın demezdik papatya tarlalarını yalayan rüzgara inat bir anlık hevesti kursağımızda zaman kırlaşan saçlarımız kaldı geriye bizden bir de kırışık çehremiz geçerken serden güzelliğimiz neler kaçırmışız meğer habersiz»»
Berat Demirci

Ferfir Yayıncılık

Serçe Saati, Berat Demirci’nin dördüncü deneme kitabı… İlk kitabı olan Turna ve Gayda’nın, bilinçli ve entelektüel okur tarafından keşfinden sonra Berat Demirci, bir fenomen haline geldi. Onun kitabını yakınlarda edinemediği için kilometrelerce mesafeyi kat eden insanlar bunun açık bir göstergesidir. Üniversitelerin yüksek lisans ve doktora bölümlerinde, Berat Demirci’nin..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.