Söylediklerinizi duyurmak için kimseyi kolundan tutmayınız ; Zira insanlar sizi dinlemeye arzulu değillerse, onları tutacak yerde çenenizi tutmanız daha hayırlıdır.-- Chesterfield [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fenomen Yayıncılık

Fenomen Yayıncılık

• Fenomen Yayıncılık Kitapları | • Fenomen Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Fenomen Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Fenomen Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 160 kitap bulunuyor."Fenomen Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Yusuf Ziya Sümbüllü

Fenomen Yayıncılık

Geçmisten günümüze tüm birimleri ile hayatta kalmayı başaran türlerden biri olan masal, sözlü halk kültürü içerisindeki varlığını ve önemini güncel yapısal formatlar ve motiflere bürünerek sürdürmeye devam etmektedir. Bilindiği üzere, sözlü kültür ürünleri, ait olduğu toplumun hayata bakış açısını yansıtan, o toplumun içtimai yasalarını bünyesinde barındıran muhtevaları ile de oldukça önemli bi..»»
Selami Bakırcı

Fenomen Yayıncılık

Gerek sarf (kelime bilgisi) gerekse nahiv (cümle bilgisi) alanında Türkçe yazılmış pek çok Arapça gramer kitabı bulunmaktadır. Bu eserler, daha çok normatif (kuralcı) tarzda, yani Arap gramerinin belirli bir standarda kavuşmasından sonra oturmuş olan kuralları ve sistemi esas alarak hazırlanmıştır. Bunlardan bir kısmı yalnızca nahiv, bir kısmı yalnızca sarf, bir kısmı da hem sarf hem nahiv kura..»»
Erem Sarıkoca

Fenomen Yayıncılık

Günümüz dünyasında Demokrasi vazgeçilmez yönetim biçimi olma iddiasını sürdürmektedir. Özellikle soğuk savaşın sona ermesinden sonra liberal demokrasi, küreselleşme oluşumuyla birleşerek 'evrensel' bir ideal olarak toplumlara sunulmaya başlanmıştır. Çağdaş toplumlarda demokrasinin birincil koşulu ise adil ve özgür seçimlerle yönetilenlerin yöneticileri belirleme hakkına sahip olmalarıdır. Bu sürec..»»
Metin Akkuş

Fenomen Yayıncılık

Klasik Türk edebiyatının oluşması yüzyıllarla ifade edilebilecek bir dönemi kapsar. Böylesine geniş bir zaman diliminde yaşanmış bir edebi kültürün tanınması, o kültürün yansıdığı eserlerin tanınmasıyla mümkündür. Kültürel birikim zaman, mekan ve insanla adeta bütünleşmiştir. Öyle ise yüzlerce yıllık bir tarih, bu tarihin yaşandığı bir coğrafya ve bu toprağın kültürünü oluşturan insan, yani Osm..»»
Asuman Gökhan

Fenomen Yayıncılık

Farsça Okuma Ve Değerlendirme Fenomen Yayıncılık»»
H. Nevzat Yanık

Fenomen Yayıncılık

Arap şiirinin belli başlı konularından biri olan tasvirin diğer şiir konularına nazaran önemli bir aşırlığı olduğu kabul edilmektedir. Ancak cahiliye döneminden Abbasiler dönemine kadar geçen uzun süreye ait şiirleri incelediğimizde tasvirin, bağımsız şiirler halinde değil, çeşitli konularda söylenmiş olan kasidelerin içerisinde dolaylı olarak yapıldığını görürüz. Abbasiler döneminde ise, eskiden ..»»
Kenan Demirayak

Fenomen Yayıncılık

Denilebilir ki, Arap Edebiyatının geçirdiği devreler içinde, gerek Arap gerek müsteşrik araştırmacılar tarafından tanınmak ve ele alınmak açısından Osmanlı dönemi kadar şanssız bir dönem yoktur. Bu çalışmanın ilgili bölümünde de görüleceği üzere, birkaç insaflı araştırmacı dışında Arap edebiyatının Osmanlı dönemi hemen hemen yok denilecek durumdadır. Arap ülkelerinde bulunduğum zamanlarda görüştüğ..»»
Yıldız Akpolat

Fenomen Yayıncılık

Sosyoloji Tarihi II. Ders notları, 19. Yy’da sosyolojinin bilim olarak inşa sürecinden sonra; 20. Yy.’da sosyolojinin, işlevselci genel ontolojik yaklaşım ve pozitivist metodolojiyle, kendini nasıl biçimlendirdiği, tadil ettiği ile dönüştürdüğü temelinde bir anlayışla biçimlenmiştir. 19. Yy. Sosyolojisi Klasik ise 20Yy. Sosyolojisini, 80’lere kadar Modern olarak nitelendirebiliriz. Genel eğilim de..»»
Selami Ece

Fenomen Yayıncılık

Nimet Yıldırım

Fenomen Yayıncılık

Elinizdeki "Farsça Cümle Bilgisi" adlı eser kaleme alınırken üniversitelerimizin "Fars Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalları", Farsça'nın seçmeli ders olarak okutulduğu "Türk Dili ve Edebiyatı" ve "Tarih" bölümleriyle "İlahiyat Fakülteleri"nde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğrenim gören öğrenciler ile Farsçaya ilgi duyan çevrelerin bu alandaki ihtiyaçları göz önünde bulunduruldu. Bu k..»»
Ahad Emirçupani

Fenomen Yayıncılık

Bu kitapta, günümüz şartlarında giderek bilinmesi bir ihtiyaç haline gelen Farsçanın öğretilmesi amaçlanmıştır. Bu nedenle hem Fars Dili ve Edebiyatında öğrenim gören öğrenciler, hem de Farsça öğrenmek isteyen kişiler için bir kaynak kitap olarak düşünülmüştür. Kitapta; Fars alfabesi esas alınarak önce harfler tanıtılmış, daha sonra temel bazı yazma ve okuma kurallarına değinilerek günlük hayat..»»
Nurullah Yılmaz

Fenomen Yayıncılık

Son yıllarda KPDS'nin kapsam alanının genişlemesi, ÜDS ve diğer akademik alanlarda Arapça'nın geçerlilik kazanması yabancı dil olarak öneminin daha da artmasına yol açmıştır. Buna karşılık özellikle Lisans düzeyinde Arapça öğrenimi görmekte olan öğrencilerimizin Arapça bilgilerinin test tekniği düzeyinde ölçümü için gerekli olan kitap vd. materyal konusunda çeşitlilik ve alternatif oluşturmak amac..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.