Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Fenomen Yayıncılık

Fenomen Yayıncılık

• Fenomen Yayıncılık Kitapları | • Fenomen Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Fenomen Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Fenomen Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Fenomen Yayıncılık" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Merdan Güven

Fenomen Yayıncılık

Avrupa ülkelerine kıyasla bugüne kadar Türkiye sınırları içindeki Türk halk türküleri hakkında, çok yönlü tespitler yapabilmeye imkan tanıyacak düzeyde veri sağlayacak araştırma ve inceleme yapılmadığı bilinmektedir. Türk halk türküleri hakkında yapılmamış olan bu türlü çalışmaların eksikliği, bugün yapılmak istenen her yeni çalışma için önemli bir veri noksanlığı ve inceleme zorluğu meydana geti..»»
Funda Kara

Fenomen Yayıncılık

Farklı dilleri konuşan kavimlerin tarih boyunca birlikte yaşamaları, ticaret ilişkileri, birbirleriyle savaşmaları, göç etmeleri gibi sebepler; daha çok din etkisiyle gelişen tek dilli sözlüklerin yanında, iki dilli sözlüklerin de ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır. Buna ilave olarak bir toprak üzerindeki hâkim gücün etki alanını genişletmek ve pekiştirmek için de dili kullandığı görülmektedir...»»
Mustafa Kaya

Fenomen Yayıncılık

Rüyalar aleminin sırrını çözdükten sonra bir yerde bir rüya göreceksin ve tüm dünyan değişecek. Hayatında muhteşem bir değişim isteyenlere ithaf olunur. "...anladın mı Tekin? Sakın ha sakın unutma, bu sözleri çok iyi düşün. Anla Umre'nin içindeki sırrı. Müslümanlar, Umre'nin aslında ne olduğunu unuttular...»»
Ayşe Kelce

Fenomen Yayıncılık

Gizem, yıllardır monotonluğunu koruyan yaz tatillerine bir yenisinin daha ekleneceği düşüncesiyle Bodrum'a gelir. Ama genç kız bu sefer içinde bulunduğu kısır döngüyü kırmak niyetindedir. Bunu tek başına yapamayacağının da farkındadır. Gizem'in şansı, yan daireye taşınan yeni çocukla birlikte, hem de hiç beklemediği bir şekilde döne..»»
Hüseyin Baydemir

Fenomen Yayıncılık

Efsaneler Buhara, Fergana, Harezm, Hive, Semerkant, Taşkent... Bu isimler yan yana sıralandığında bilinçaltımızda doğrudan tarih çağrışımı yapar. Orta Asya bozkırlarının binlerce yıllık geçmişi sanki bu isimlerle özdeşleşmiş gibidir. Bu şehirler, Türk kültürünün beşiği sayılan tarihî mekânlardır ve hepsi Özbekistan sınırları içindedir. Mavi kubbeli tarihî eserleriyle ziyaretçilerini karşılar,..»»
Selami Bakırcı

Fenomen Yayıncılık

Gerek sarf (kelime bilgisi) gerekse nahiv (cümle bilgisi) alanında Türkçe yazılmış pek çok Arapça gramer kitabı bulunmaktadır. Bu eserler, daha çok normatif (kuralcı) tarzda, yani Arap gramerinin belirli bir standarda kavuşmasından sonra oturmuş olan kuralları ve sistemi esas alarak hazırlanmıştır. Bunlardan bir kısmı yalnızca nahiv, bir kısmı yalnızca sarf, bir kısmı da hem sarf hem nahiv kural..»»
Nevzat H. Yanık

Fenomen Yayıncılık

Arap şiirinin belli başlı konularından biri olan tasvirin diğer şiir konularına nazaran önemli bir ağırlığı olduğu kabul edilmektedir. Ancak cahiliye döneminden Abbasiler dönemine kadar geçen uzun süreye ait şiirleri incelediğimizde tasvirin, bağımsız şiirler halinde değil, çeşitli konularda söylenmiş olan kasidelerin içerisinde dolaylı olarak yapıldığını görürüz. Abbasiler döneminde ise, eskide..»»
Dilaver Düzgün

Fenomen Yayıncılık

Aşık tarzı şiir geleneği içinde yetişen, meslek muhitlerinde olduğu gibi geniş halk kitleleri arasında da yaygın bir şöhrete sahip bulunan Dertli'nin şiirlerine çeşitli el yazması eserlerde yer verilmiştir. Ayrıca divanının farklı taş baskı nüshaları da mevcuttur. Ancak yeterli bir kültürel birikime sahip olmayan müstensihlerin elinden çıkan cönklerde ve mecmualarda çeşitli sorunlarla karşılaşıl..»»
Yıldız Akpolat

Fenomen Yayıncılık

Araştırma Teknikleri 1-2 ders notları, alandan veri toplamak için geliştirilen tekniklerin dayandıkları ontolojiler ve epistemolojiler ile bağ kurularak öğrenciye aktarabilmek kaygısı ile hazırlanmıştır. Ders notları, ders anlatılırken içi hocası tarafından doldurulması gereken şemalardır. Ders notları hazırlanırken ilk kaynaklarım hocam Prof. Dr. Nilgün Çelebi'nin eserleri ve Yrd. Do. Dr. Elif ..»»
Savaş Eğilmez

Fenomen Yayıncılık

XIII. ve XIV. yüzyıllar, Asya'nın en önemli tarihi çağlarından birini teşkil eder. Bu dönemin etkisi, Asya sınırlarını aşmış ve çok daha uzaklara yayılmıştır. İki eski kıta, Asya ve Avrupa, birbirini tam anlamıyla tanıma fırsatını, bu yüzyıllarda bulmuşlardır. Bu periyodun en önemli aktörlerinden biri de Emir Timur idi. Avrasya'nın her köşesinde durmak bilmeyen bir fırtına gibi esen Timur, öl..»»
Ahmet Gökçimen

Fenomen Yayıncılık

Sade, yalın ve akıcı bir Türkmence ile eser kaleme alan Mahtumkulu çizgisinin modern Türkmen şiirinde iki önemli temsilcisi vardır. Biri Kerim Gurbannepesov, diğeriyse Türkmen şiirinin kuyumcusu unvanına sahip olan Gurbannazar Ezizov'dur. Bir kısım Türkmen araştırmacılar, bu üç ismi bir nevi Türkmen şiirinin birbirini tamamlayan iskeleti olarak görürler. Ezizov, ilk şiirlerini 1955'te bazı ga..»»
Yahya Yeşilyurt

Fenomen Yayıncılık

Yemen, tarihi olarak, çok renkli ve zengin bir geçmişe sahiptir. Bu tarihi arka plan, Yemen'in hem kültürel hem de coğrafi açıdan, her dönemde önemini artırmıştır. Özellikle de sömürge faaliyetlerinin arttığı bir dönemde stratejik önemi ortaya çıkmıştır. Yemen, İslamiyet'in o bölgede gelişmesinden sonra çeşitli devletlerin idaresine geçmiştir. Daha sonra da kademeli bir fetih hareketi ile Osm..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.