Aşk, insanı sürükleyip götüren eşi bulunmaz bir taşıt aracıdır. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Evreca Publishing

Evreca Publishing

• Evreca Publishing Kitapları | • Evreca Publishing İletişim Bilgileri | • Evreca Publishing Hakkında Bilgi
Sitemizde Evreca Publishing isimli yayınevine ait Toplam 15 kitap bulunuyor."Evreca Publishing" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Evreca Publishing

Bir gün arkadaşları tokalaşma anında Bekri Mustafa'ya, - Niçin bu kadar içiyorsun!... diye sorarlar. Bekri Mustafa ise bunlara gülerek, - Öldükten sonra kıyamete kadar bekleyeceğimi düşünerek şimdiden fazla içiyorum ki, sonradan aramayayım! Cevabını vermiş. Bir Bektaşi nasılsa Ramazan ayında bir gün oruç tutmuş. Bayramda bir toplulukta orada bulunanlardan birisi üzüntü ile, ..»»
Adil Serdar Saçan

Evreca Publishing

***...Korukut, Waşş Hinton adam benim İsrailoğulları ülkesine seyahat etmemi emrediyor. Ben ki bu yaşıma kadar her beyanatımda teb'ama İsrailoğulları'nın ne kadar hain ve İslam için ne büyük tehdit olduğunu söyledim. Her yerde aleyhlerine giydirdim, sövdüm. Şimdi nasıl o ülkeye giderim? Teb'ama ne derim?*** Korukut; ***Düşündüğünüz şeye bakın sultanım, siz ki halife olarak papaz cübbe..»»
Selim Yeniçeri

Evreca Publishing

Pelerinli yabancı ince uzun vücudunu bir yılan gibi kıvırarak birkaç adım daha ilerledi ve sonra olduğu yerde donup kaldı. Aradığı şeyi bulmuştu. Ondan gelen düşünce dalgalarını algılayabiliyordu. Acaba dileklerin gerçekleştiği doğru mu? diye düşünüyordu hedef kişi. Dileklerin gerçekleşip gerçekleşmemesinin hiçbir önemi yok, diye düşündü pelerinli yabancı. Önemli olan, misyonu..»»
Murat Malay

Evreca Publishing

***Onun yıllar yılı yüreğinden harç devşirmek sûretiyle hece tuğlalarıyla ördüğü edebiyat binası, belki Doğunun ruhları coşturup hissiyat kıvılcımlarını ateşleyici ve beşeri kendinden geçirerek Semaa kaldırıcı birçok şiir sarayına nispetle mütevazı bir ev; ancak Batının, en büyük kabiliyeti şehevi arzularını düşünce organına sürtmekle sûni kıvılcımlar çıkartmaktan ibaret, sayısız bodu..»»
Seran Demiral

Evreca Publishing

Ölüm korkusu, yaşantımız boyunca sinsice büyür içimizde ve artık modernleştikçe giderek uzaklaşıyoruz mezarlardan. Yaşayan Ölü Avcısı'nda mezarlar, yani kayıp bahçeler sakin, hareketsiz yerler değiller. Aksine kontrol altında tutulması gereken tehlikeli, ölümün gözle göründüğü, bütün duyularla hissedildiği mekanlar. Münzevi, naaşları son yolculuklarına tekrar tekrar yollamalı ve gör..»»
Turgay Arıcıoğlu

Evreca Publishing

Eski bir lokomotifin bize söyleyecekleri var. Gelin dinleyelim bize neler anlatacak. Bir derdi var ama nedir acaba? Atları sevenler! İbrahim ve küçük tayı burada. Unutkanlar! Unutkan Büşra ve başından geçenler sizi bekliyor. Gamze bebeklerini çok seviyor. Arkadaşı ile evcilik oynarken, onlara da yemek veriyor. Acaba Gamze iyi yemek yiyor mu? Hiç radyo programı nasıl yapılır merak ..»»
Turgay Arıcıoğlu

Evreca Publishing

Mikroplar çok tehlikelidir. Bizi hasta edebilirler. Gizlice girip mikropların toplantısına bir bakalım. Neler planlıyorlar öğrenelim. Böylece onlardan korunabiliriz. ***... Nedense, biraz sonra gözlerini hafif araladı. Bir de ne görsün? Örümcek kollarını ve ağzını açmış üzerine geliyor...*** Eyvah eyvah! Acaba ağustos böceğinin başına ne gelecek? ***...***Ben annemi ve babamı k..»»
Turgay Arıcıoğlu

Evreca Publishing

Hiç salyangoz gördünüz mü? Hani kabuğu var sırtında. Çok yavaş hareket ediyor. Geçtiği yerde yapışkan bir şey bırakıyor. Küçük sevimli boynuzları vardır. Mertcan da ilk defa bir salyangoz görünce, çok merak etmiş. Merakını gidermek için ne mi yapmış? Gelin öğrenelim. Kitabımıza soralım bakalım bize ne söyleyecek. Karıncalar çok çalışkandır. Kışı hazırlanmak için yemek toplarlar, ca..»»
Turgay Arıcıoğlu

Evreca Publishing

Avustralya'dan bir öykü, kitap sayfalarına girmiş bizi bekliyor. Avustralya çok uzaktır. Orada ilginç hayvanlar var. Kanguru da bunlardan biri. Kangurular zıp zıp zıplarlar. Yavrularını karınlarındaki keselerinde taşırlar. Yavru bir kangurunun macerası... Çağatay'ın pembe civcivi... Alper ve küçük ördeği... Akasya ağacının derdi zürafalar... Zeynep'in balıkları... Karıncalar... Biziml..»»
Ali Rıza Seyfi

Evreca Publishing

***Barbaros Hayrettin Paşa*** Akdeniz'in ve özellikle Kuzey Afrika'nın Osmanlı Devleti'ne bağlanmasında yeri doldurulmaz hizmetler vermiş olan Türk Korsanları ve denizcilerinin macera ve mücadelelerini, bitmez tükenmez enerjilerini anlatan bir eser. Osmanlı Deniz Kuvvetleri subaylarından Ali Rıza Seyfi bu kitapta, Kuzey Afrika kıyılarının antik çağdaki durumunu, Kartaca'nın gelişi..»»
Yunus Emre Altanay

Evreca Publishing

***Kadere inanır mısın?*** ***İnanmalı mıyım?*** ***Mecbur olduğun için değil ama bir şeye inanmak doğanızda var.*** ***Ne demek istiyorsun?*** ***İçeri girdiğinde bir ses duyacaksın. Bu, şu andan itibaren duyduğun son ses olacak.*** ***Neden?*** ***Çünkü ölüm sessizliktir.*** Hayalle gerçeklik arasında gidip gelen garip, ürkütücü bir dağ köyünde yolları kesişen üç kiş..»»
Mehmet N. Taşdelen

Evreca Publishing

Anasına bak kızını al Kenarına bak bezini al Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir Tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir Görmeliydiniz onu gençlik günlerinde Cami yıkılmış ama mihrabı yerinde Bütün sözlerin edepten yoksun Dilini eşek arısı soksun M.N. Taşdelen, eserinde Türk insanının zeka ve zarafetini ortaya çıkaran deyimler ve atasözlerinden alıntıların yanı sıra kend..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.