Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Etkin Kitaplar

Etkin Kitaplar

• Etkin Kitaplar Kitapları | • Etkin Kitaplar İletişim Bilgileri | • Etkin Kitaplar Hakkında Bilgi
Sitemizde Etkin Kitaplar isimli yayınevine ait Toplam 18 kitap bulunuyor."Etkin Kitaplar" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Caro Y. Rogriguez

Etkin Kitaplar

Masonlar, planlarının eksiksiz tatbik edilebilmesi için herşeyi yapar. Buna ilahi dinlerin ve meşru hükümetlerin yıkılması da dahildir. Adam öldürme, zehirleme, sahte şahitlikler ve mahkum ettirme gibi metotlara her zaman başvururlar..." (Eck.Ü.184) Bu eser; bilinmeyen, daha doğrusu gizli bir örgütün faaliyetlerini belgeler ışığında gün y&uu..»»
Henry Ford

Etkin Kitaplar

Ford Şirketlerinin kurucusu olan, Henry Ford, Meslek hayatının zirvesinde iken, Yahudiler tarafından kendisine komplo kurulur. Bu komplolara karşı, karşı atakta bulunan Bay Ford Yahudilik ve Yahudiler hakkında araştırmalar yaptırır. Topladığı bilgi ve belgeleri o dönemin yayın organı olan “The Dearborn Independent” de (Beynelmilel Yahudi)’yi tefrika etmeye başlar&hel..»»
Fatih Şahintürk

Etkin Kitaplar

İsimler, Olaylar, Fikirler... Osmanlı’nın son dönemi ve Cumhuriyet dönemi tarihi hakkında tüm bildiklerinizi unutun... - Dinlerarası Diyalogu, 60 sene önce başlatan Nakşî-Hâlidî Arûsî lider kimdi? - Nakşî-Halidi Küçük Hüseyin Efendi'nin şeyhi ve selefi Feyzullah Efendi, hangi siyasi olaya k..»»
Ernest Edmondson Ramsaur

Etkin Kitaplar

1908 ihtilalinin tüm boyutlarının objektif bir açıdan öğrenilmesi ve bu kitabın dikkatlice okunması her Türk için bulunmaz bir fırsattır. Yıkılmaya yüz tutmuş bir devleti 33 yıl boyunca ayakta tutmayı başaran Sultan II. Abdülhamid Han'ı, devirmeye azmetmiş olan Genç Türkler ve onlarla sıkı dayanışmaya giren azınlık unsurları (Yunan ..»»
Ebubekir Aytekin

Etkin Kitaplar

Yüzümüzü Batı'ya, sırtımızı İslam'a çevirdiğimizden beri her gün bir şeylerimizi kaybediyoruz. Ülkeyi yedi düvele karşı savaşarak kurtardığımızı iddia ederiz de şehitlerimizin kanlarını istismar edenleri alkışlamaktan geri durmayız. Hatta bir sürü sahte kahramanımız bile vardır. Kendi kendimize icat ettiğimiz bu sahte kahramanlar, düşmanın yapamadığının fazlasını içeriden yapmışlardır. 2. Cihan h..»»
Ernest Edmondson Ramsaur

Etkin Kitaplar

1908 ihtilalinin tüm boyutlarının objektif bir açıdan öğrenilmesi ve bu kitabın dikkatlice okunması her Türk için bulunmaz bir fırsattır. Yıkılmaya yüz tutmuş bir devleti 33 yıl boyunca ayakta tutmayı başaran Sultan II. Abdülhamid Han'ı, devirmeye azmetmiş olan Genç Türkler ve onlarla sıkı dayanışmaya giren azınlık unsurları (Yunan ve Bulgar komitecileri Ermeni taşnak partileri, Ar..»»
Taceddin Ural

Etkin Kitaplar

Bu eser; Ankara merkezli, yurt sathına yayılmalı bir hastalığın ve ***bürokrasi***nin röntgenini çekme çabasının ürünü. Avrupa'da, ***dük eskileri*** çok çok bir mirasyedi haleti ruhiyesinde, dededen kalma şatolarını turistlere gezdirerek para kazanıp, bulundukları toplumda hemen hemen sadece bu işlevleriyle yer alırken; ***bizim dükler*** ise hayatımızın her alanında varlar. Hem, mil..»»
Kolektif

Etkin Kitaplar

***Uzun sözü, maksadını anlatamayan söyler.*** -Mevlana- ***Eğer güneşi kaçırdım diye gözyaşı dökersen, yıldızları da kaçırırsın.*** -Anonim- ***Bilgi kuşkudan, iyilik açı çekmekten, kararlı olmak korkulardan kurtarır.*** -Konfiçyus- ***Herkes insanlığı değiştirmeyi düşünür de hiç kimse önce kendini değiştirmez.*** -Tolstoy- ***Ölümünüzden sonra da unutulmak istemiyors..»»
Victor E. Marsden

Etkin Kitaplar

Siyon Protokolleri'nde sembolik bir yılandan bahsedilir: ***Yılanın başı; Yahudilerin planlarını tertip edenlerdir. Gövdesi ise; diğer bütün Yahudilerdir. Protokollere göre; bu yılan, Kudüs'ten hareket ederek, dünyanın bütün şehirlerini ele geçirmek için dolaşır. Yılanın yeniden Kudüs'e dönmeden önce işgal ettiği son şehir İstanbul'dur. Her ne kadar Yahudiler protokollerin ger..»»
Mehmed Cemal

Etkin Kitaplar

Ne Mutlu? Bütün gücüyle ve her türlü imkanıyla, inandığı hak yoldu çalışarak manen ve madden kalkınmış ***Yeniden Büyük Türkiye***nin kurulmasında, insanlığın özlediği medeniyetin tesisinde ve bütün insanların refah, saadet ve selamete ulaşmasında yorulmadan hizmeti geçenlere Ne Mutlu!.. -Prof. Dr. Necmeddin Erbakan- (Arka Kapak) »»
Ahmet Çınar

Etkin Kitaplar

Dağıstan: Toplum iki milyon nüfusu bulmayan ve yaklaşık otuz farklı dilin konuşulduğu Kuzey Kafkasya'nın mağrur dağ ülkesi. Kendini kötü gözlerden saklarcasına, adeta bir başka alem arar gibi başını bulutlara gömmüş muhteşem dağlar. Bir başka alemin olmadığına inanası gelir insanın. Burasını dünyanın tahtı veya kalesi sanıyor insan. Dağlılar: Sadece 700 bin Dağlı yaşar dünyada. Dağ..»»
Mustafa Yahya Coşkun

Etkin Kitaplar

Tarihe eleştirel bir gözle bakılıp ders almak amaçlanmazsa; tarih tahrif edilmiş bir propaganda aleti olmaktan öteye gidemez. Herzl Siyonist kongrede: ***Ben İsrail'i kurdum. Sizler de elli sene sonra göreceksiniz.*** diyordu ve dediği gibi de oldu. F.D. Roosvelt ise: ***Siyasette hiçbir şey tesadüfi değildir. Bir şey vuku bulunuyorsa, o hadisenin bu şekilde zuhur edeceğinin öncede..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.