İntikam alıp da sonunda pişman olmaktansa, affedip de pişman olmak daha iyidir. CAFER B. MUHAMMED [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Etkileşim Yayınları

Etkileşim Yayınları

• Etkileşim Yayınları Kitapları | • Etkileşim Yayınları İletişim Bilgileri | • Etkileşim Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Etkileşim Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 49 kitap bulunuyor.
Etkileşim, Türkiye'nin entelektüel platformu olmak amacıyla yola çıktı, her geçen gün bu uğurda yeni mesafeler kat ediyor. Küresel vizyona sahip, aynı zamanda bizim değerlerimizin savunucusu ve tanıtıcısı olan bir yayınevi Etkileşim. Gelenek ile modernlik arasında iyiden iyiye bulanan sınırlarda gezinen ve ‘modernliğin krizi'nin cereyan ettiği bu karışık alanda yeni paradigmaların oluşum ve gelişimine müsait bir zemin sunan, günümüz küresel şartlarında söyleyecek sözü olan bir kesimin bu sözü sadece kendisine veya kendisine yakın kesimlere değil, en uzak kesimlere de ulaştırması, kritik bir görev olarak önümüzde durmaktadır. İşte Etkileşim Yayınları bu zorlu göreve taliptir. Yayınevimiz, Türk fikir ve kültür hayatını bölüp parçalayarak ve su geçirmez kompartımanlara ayırarak bir tür ‘aydınlar hapishanesi'ne dönüştürme yolundaki projenin de karşısına çıkmayı görev bilmektedir. Osmanlı'dan bu yana bir siyasi uzlaşma çizgisini üretmeyi başarmış bulunan Türk toplumunun bunu entelektüel düzeyde üretmesinin önünü açmak da Etkileşim Yayınları'nın öncelikli hedefleri arasındadır. Etkileşim, Türkiye'nin ufuklarına yeni açılımlar kazandırmak istiyor.
Son Yayınlanan Kitapları
Bülent Aras

Etkileşim Yayınları

Soğuk Savaş'ın sona ermesinden sonra, dünya sisteminin gündemini belirleyen en önemli gelişme kuşkusuz 11 Eylül'dür. O tarihten sonra ABD'nin teröre savaş açtığını ilan etmesi, Afganistan ve Irak'a saldırması, uluslarası politikaların dinamiklerini önemli ölçüde değiştirmiştir. Elinizdeki kitapta 11 Eylül'ün &..»»
Ahmet Yıldız

Etkileşim Yayınları

Modern zamanların egemen devlet modelini, ulus-devletler oluşturuyor. Fransız İhtilali’nden bugüne imparatorluklar yıkılıp yerlerine ulus-devletler kurulurken, farklı etnik kökenlere sahip, farklı diller konuşan, farklı dinlere veya mezheplere mensup farklı uluslardan insanların bir ‘ulus-devlet’ kalıbı içinde nasıl bir arada tutulacağı ise, hep bir sorun olageld..»»
Ian Markham

Etkileşim Yayınları

Elinizdeki kitap bir Hıristiyan ilahiyat profesörüne ait ve büyük Müslüman düşünür Bediüzzaman Said Nursî hakkında. Kitabın yazarı Ian S. Markham, seküler düşünce ve yaşayışın hâkim olduğu bir çağda Kur'ân ve fıtrat denkliği üzerine temellendirdiği tefekkürünün, bütün dü..»»
Alper Görmüş

Etkileşim Yayınları

Soyut gerçekleri, somut örnekler üzerinden daha iyi anlayan bir aklımız var. Yaşanan hayatlar ve yaşayan insanlar, bu yüzden ziyadesiyle öğretici bir yön taşıyor bizim için. Her insan, duruşları ve tercihleri ile bize bir 'hayat bilgisi' veriyor. Ve her hayat, doğruları ve yanlışları ile, bize bir yol haritası sunuyor. Usta gazeteci Alper Görm&uu..»»
İbrahim Özdemir

Etkileşim Yayınları

Amerikan değerlerinin tüm dünyaya empoze edilmesi anlamında olumsuz bir küreselleşmenin yerkürede hâkim hale getirildiği bir gerçektir. Bu hakim küreselleşme söylemi, İslamı ve müslümanları radikal, siyasi, şiddet yanlısı gibi kalıplar içerisine hapsetmeye ve olumsuz değer yargıları içeren etiketlerle nitelemeye meyillidir. Se&cced..»»
İbrahim M. Abu Rabi

Etkileşim Yayınları

Bediüzzaman Said Nursi hiç şüphesiz Türkye'de ve Dünyada ardından en çok bahsedilen metefekkir, âlim ve dini liderlerden birisidir. Başlatmış olduğu iman hareketi her geçen gün zenginleşerek devam etmektedir. Yakın zamanlara kadar entelektüel anlamda Bedizüzzaman'ın yalnızca mücadelesine ve liderliğine dikkat edilmekle birlikte, artık onun düşüncesinin ve entelektüel mirasının çeşitli boyutları üz..»»
Alper Görmüş

Etkileşim Yayınları

Türkiye'nin tehlikeli bir virajdan geçtiği 2007'nin fırtınalı günlerinde, bir bomba etkisi yaparak gündeme düşen bir haberdi Nokta'nın kapaktan verdiği "Darbe Günlükleri." Bu günlükler, içerdiği 'darbe notları'yla çok konuşuldu; ama binlerce sayfalık metin içinde TSK hakkında oluşturulan 'imaj'a karşılık 'hakikat'e ışık tutan daha geniş boyutu öne çıkmadı. Elinizdeki kitap, 'günlükler'in işte bu b..»»
Sadık Yalsızuçanlar

Etkileşim Yayınları

"Çünkü sen Süleyman'ı görmedin/Kuşların dilini nereden bileceksin?" diyen Sühreverdi'nin, "konuşan yalnız Hakikat'tir" diyen Bediüzzaman'ın, "ayrılığa ulaşsaydık, ona kendi acısını tattırırdık" diyen İbn Arabi'nin, "üzüm sarhoşluğu değil benim sarhoşlu-ğum/benim sarhoşluğumun sonu yok" diyen Mevlana'nın, "mantıku't-tayrın lugat-ı mutlakından söyleriz" diyen Niyazi Mısri'nin, "teknolojik burjuva uy..»»
Furkan Aydıner

Etkileşim Yayınları

Kainatın kim tarafından, nasıl ve niçin yaratıldığı en baştan beri insanların zihnini meşgul eden, varoluşla ilgili sorular. Herkesi ilgilendiren bu soruları son dönemde kendi kutsallarını oluşturan seküler bilim adamları cevaplıyor. Türkiyede de çok satan yazarlar listesinde görmeye alıştığımız bu bilim adamları eserleriyle, dini inançları sorgulayıp, açıkça ateizm propagandası yapıyor. Seküler B..»»
Caner Taslaman

Etkileşim Yayınları

Evren hakkındaki görüşümüz, evrenin bir parçası olan kendimiz hakkındaki görüşümüzü de belirleyicidir. Evreni ezelî bir varlık, evrenin içindeki canlıları ve biz insanları tesadüfen var olmuş olarak gören natüralist-ateist anlayışla; evreni Allah tarafından yaratılmış bir varlık olarak gören tektanrıcı anlayışın yol açacağı hayat görüşleri arasında derin bir uçurum vardır. Bu uçurum yaşama, ölüme,..»»
Mümtazer Türköne

Etkileşim Yayınları

Hiçbir ideoloji, hayatı milliyetçilik kadar etkileyip, içinde olmadı. Öyle ki, milliyetçiliğin harekete geçirdiği kitleler bir olay yüzünden kedere boğulurken başka bir grup sevinç içerisinde sokaklara dökülebiliyor. Peki, milliyetçilik ve hatta millet nedir? Nasıl ortaya çıkmıştır? Millet idraki, sonradan üretilen bir şey midir? Milliyetçilik, ırkçılık ve vatanseverlik arasında ne gibi farklar m..»»
Adem Güneş

Etkileşim Yayınları

Eş, eşi ya terapi eder ya da terapiye muhtaç eder. Günümüzde eşler birbirlerini varolduğu hali ile kabul etmedikleri içindir ki, evlilikler incitici bir mücadele alanına dönüşüyor. Kişiler birbirlerini değiştirmek, dönüştürmek ve başkalaştırmak için mücadeleye girerken, koca bir yaşam, yıpranmışlıklar içinde geçip gidiyor. Kimi zaman, kadın erkekleştikçe, erkek pasifleşiyor; erkek pasifleştikçe..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.