Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eşik Yayınları

Eşik Yayınları

• Eşik Yayınları Kitapları | • Eşik Yayınları İletişim Bilgileri | • Eşik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Eşik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Eşik Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Murat Çeri

Eşik Yayınları

Murat Çeri, Fuzûlî'den Yunus Emre'ye, Şeyh Gâlip'ten Ziya Paşa'ya şairlerin eşliğinde aşk ikliminde bir gezintiye çıkarıyor bizi. Aşk bir gönül işidir. Âşık da gönül işçisidir. Aşkını bir sanatçı gibi inci tanesi misali işler gönlüne. Bu gönül işini Murat Çeri de kelimelerle dokumuş. Kalbi Aşkla atan bir insanın; Allah'a, Resulullah'a, insanlara, tabiata dair hislerine şahitlik ediyoruz. M..»»
Ali Haydar Haksal

Eşik Yayınları

Rüya varlık içimde bir başka varlık onlar için. Ruh içinde ruh, ten içinde ten gibi. Can içinde taşınan bir başka can. Gece olur bir başka aleme geçilir, bir alemden bir başkasına. Bir tenden soyunup bir başka varlığa bürünülür. Orada çok hızlı bir hayat vardır. Şuur içinde bir şuurda gezinilir. Alemler ve zamanlar hızlı geçilir. Hayat kendi kendisini yorumlar. Usta öykücü Ali Haydar Haksal, ..»»
Sadık Şanlı

Eşik Yayınları

Sadık Şanlı'nın hikayelerinde kaybolan güzelliklere, yitip giden insan tiplerine, geri gelmeyecek günlere mersiyeler var. Ama yine bu hikayelerde, iyiliğin ve merhametin direnişine, ümidin yoldaşlığına, sevginin kudretine selam da var. Bu hikayelerde kâh ilk parasını kazanıp eve karpuz getiren bir yeniyetmeye, kâh patates yemeyi özlemiş yoksul kız çocuklarına, kâh sabahın altısında kırılmış ..»»
Osman Bayraktar

Eşik Yayınları

Yolda olmayı hep sevdim. Öyle çok özel, iyi tasarlanmış gezilere çıkmayı pek başaramadım ama ne zaman önüme seyahat gerektiren bir fırsat çıksa buna hiç hayır demedim. Her tür yolculuk güzeldir; çünkü yolda olmanın kendisi yeterince ferahlatıcıdır. İtiraf etmeliyim ki ben daha çok kentleri gezmeyi sevdim; insan emeğinin biçimlendirdiği yapıları görmeyi, o yapıların arkasındaki insan ilişki..»»
Faruk Gürbüz

Eşik Yayınları

Kaybolan değerlerimize dikkat çeken, modern çağın tahribatlarıyla yüzleşmeyi öneren, maneviyat ile kültür arasında irtibatlar kuran yazılardan oluşuyor Suskun Deniz. Yazar, akıcı bir üslup ve berrak bir lisanla düşünmeye ve örtülü olanı keşfetmeye çağırıyor. Edebiyatımızın yakın geçmişindeki deneme ustalarının dimağlarda bıraktığı tadı özleyenlere... (Tanıtım Bülteninden) »»
Muzaffer Taşyürek

Eşik Yayınları

Tarihi sadece siyasi ve askeri tarihten ibaret görmenin yanlışlığı ortadadır. Tarih, savaşların ve fetihlerin olduğu kadar, bu olayların arkasındaki insanın ve onun ruh dünyasının yaşadığı yerdir aynı zamanda, Muzaffer Taşyürek, tarihe bu dikkatle bakan ve tarihteki birçok önemli olayın arkasındaki manevi dinamikleri bulup çıkartan bir tarihçi. Elinizdeki kitapta da Kuran-ı Kerim ile tarih arası..»»
Muzaffer Taşyürek

Eşik Yayınları

Maveraünnehir'den, Viyana'ya; Cezayir'den, Kırım'a şefkat ve merhametle, hakkı ve adaleti tesis için zalimin hasmı, mazlumun hizmetkarı bir medeniyetin tarih aynasında iz bırakan önemli vakalarını ve son yüzyılını etkileyici, sıcak bir yaklaşımla inceleyen yazıların kıymeti bugünden geriye bakıldığında daha iyi anlaşılıyor. Gününü anlamlandırmanın mazi ile yüzleşmekten geçeceğini bilenler için M..»»
Emetullah Armstrong

Eşik Yayınları

Kitapta Avustralyalı bir bayanın İslamiyet ile müşerref olması ve Tasavvuf'a intisap etme süreci roman diliyle anlatılmaktadır. Müslüman olunca Emetullah ismini alan Jyly'nin nasıl ve niçin Müslüman olduğu ayrıntıları ile verilmektedir. Eşiyle birlikte sıkça yurtdışı gezilerine çıkan Jyly'nin, Kuzey Afrika ülkesi olan Tunus'a yaptığı bir geziyle hayatı değişir. Buradaki insanlarda gördüğü gü..»»
Serdar Tuncer

Eşik Yayınları

Bu kitapta, yüzyıllardır anlatılan, her anlatılışta yeniden canlanan ve bir hikmete, bir inceliğe can katan hikayelerimizden bir demet bulacaksınız. Bu hikayeler önemli. Çünkü vezir olmanın adam olmaya yetmediğini onlardan öğrendik. Kimsenin yaptığının yanına kar kalmayacağını, bir böceğin bile sebepsiz yaratılmadığını, her işte bir hayır olduğunu, sevmeyi, sevilmeyi, cömertliği, kahramanlığı..»»
Neslihan Beyhan

Eşik Yayınları

Çocukluğumuzdan itibaren yoğun bir eğitim hayatı geçiriyoruz. Sonra iş hayatının telaşı başlıyor. Bütün bunlar olup biterken kariyerimize verdiğimiz önemi manevi değerlerimize de vermeyi ihmal edebiliyor ve kuracağımız aileyi sahip olacağımız işten daha az önemseyebiliyoruz. Neslihan Beyhan'ın Semerkand Aile Dergisi'nde yayımlanan makalelerinden oluşan Muhabbet Olsun, evlilikle ilgili dikkat..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.