Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eşik Yayınları

Eşik Yayınları

• Eşik Yayınları Kitapları | • Eşik Yayınları İletişim Bilgileri | • Eşik Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Eşik Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 53 kitap bulunuyor."Eşik Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Elif Veske Çetintaş

Eşik Yayınları

Ulu bir çınarın ömrü verilseydi insanoğluna ya da narin bir kelebeğin, ne değişirdi hakikatte? Değil mi ki arzular ve emeller var, sonunda mutlak bir ölüm var... Mesele, ölmeden önce bulmak, düşmeden evvel olmakta değilse neyde ve nerededir? "Kalbe Düşen Sızı", Zülâl adındaki genç bir kızın nezdinde salt insanın hikayesi... Bir tırtıl misali "gaflet" kuyusundan "çırpınış"a, ağır ağır koza örercesi..»»
Ömer Can Coşkun

Eşik Yayınları

Adam dünyaya televizyon izlemek için gelmiş gibi, aynı noktaya bakmaktan kan çanağına dönmüş gözlerini ekrandan ayırmıyordu. Gözbebekleri, odaklanmayı sağlayan küçük kas hareketlerini yapmayı çoktan bırakmıştı. Kulakları ise boğuk, saniyelik, anlamsız sesleri isteksizce beyne gönderiyor fakat yağlı beyin bu sesleri anlamlı hale getirmeye uğraşmıyordu. Kanallar arasında dolaşırken televizyon yay..»»
Jale Nur Turgut

Eşik Yayınları

Yarı saydam bir zarfta sunulmuş bakışları, gözleri için geçmişin tozlu ve başlara ince bir ağ halinde iniveren örüğmceklerin yuva yaptığı kapıları aralar gibi çekingen, tutuktu. Tıpkı tarihin çürüttüğü kişiler gibi; solan bir mevsim görüntüsünün içinden geçiyordu. Kopkoyu bir dehlizde, boynuna dolanana tüm iplerden kurtulmanın yakıcı arzusuyla, ısrarcı başkaldırışları yokluyordu. Kayboluyordu şüph..»»
Kemalettin Çalık

Eşik Yayınları

Savaş öncesi 1910’ların İstanbul’u ve üç kafadar: Şair Cemali, Aşık Rafet, Tıbbiyeli Mustafa. Her şey, müstear isimlerle gazetelerde İttihat ve Terakki aleyhine yazılar kaleme alan Bedii Faik’in vapurda bir suikasta kurban gitmesiyle başladı. Bu, bazı şeylerin habercisiydi. Sonra İstanbul ahalisi bir gün, müvezzi çocuktan duydu haberi: "Yazıyor, yazıyor… Seferberliğin ilan edildiğini yazıyor…” Art..»»
Abdülkerim Kolat

Eşik Yayınları

Eşik Yayınları’ından çıkan Abdülkerim Kolat’ın bu ilk romanı daha önce yayımlanan öykü kitaplarının bir takipçisi sayılabilir. Yolun izini sürenler, kendi anlamına koşanlar, gerçek diye dinlediğimiz hikâyelerin ardında nelerin olup bittiğini fısıldayan insanlar… Rüyanın kâbus ile birleştiği yerde yeni bir macera başlıyor. Abdülkerim Kolat’ın kaleminden, Ben Kaybederken.»»
Ahmet Eren Sertbaş

Eşik Yayınları

“Midilli’den kalkan bu coşkulu rüzgârlar hangi büyük seferlere, savaşlara, denizlere, şehirlere uğruyordu? Hepsi birer emek harikası olan o gemiler acaba hangi iki kıta arasında hazineler taşıyorlardı?Onları görmeden mi bilmeden mi ölecekti bu ada da? Hayır… Asla… Bir borçadan Midilli’nin nasıl göründüğünü görmeden bilmeden asla olmazdı. Evet, o da duymuştu. Limanda anlatılıyordu Rodos şövalyeleri..»»
Hüseyn Kaya

Eşik Yayınları

Günler çırpınarak uzaklaşıyor yanımızdan; dakikalar, saatler çırpınarak dönüyor aynı dairenin içinde. Çırpınarak geçiyoruz dünyadan, ağa takılmış balık, uçmayı unutmuş kuş gibi. Ne kadar sessiz yürürsek yürüyelim yazgımızın üzerinde; düşüncelerimiz, nefes alış verişlerimiz bile bir çırpınış aslında. Ruhumuz, düştüğü andan beri yeryüzüne, ten evinde çırpınıyor ve çırpınarak atıyor kalbimiz de. Ç..»»
Hakan Bahçeci

Eşik Yayınları

Bugün artık öneminin yitirildiği usta ve çırak ilişkisinin anlatıldığı, zanaat öğrenmenin sanat icra etmekle eş olduğu kıymetli zamanları vurgulayan, demircilerin, bakırcıların ve cümle çarşı eşrafının gündelik hallerinin yanı sıra onların ürettiği değerleri de vurgulayan Demircinin Çırağı, bugün sosyal anlamda zanaatkârların, esnafın ve değer üretenlerin önemini gün yüzüne çıkartıyor. Hakan Bahçe..»»
Elif Veske Çetintaş

Eşik Yayınları

Yıllar önce, gönlüme tasavvuf yolunu sevdirmek için neler yazabilirim yahut neler yazılabilir diye bir soru düşmüştü. Zamanla bu soru bir niyete ve niyet de bir faaliyete dönüşüverdi. Netice olarak da elinizde eser vücut buldu. Roman kurgu olması hasebiyle niyetimi doğrudan gerçekleştirebileceğim bir alan değildi. Fakat okurun kendini içinde bulması ve benzeri hayatlara öykünmesi, benimsemesi a..»»
Cüneyt Dal

Eşik Yayınları

Cüneyt Dal, neredeyse her köşe başında hayatı doludizgin yaşamayı öğütleyenlerin karşısında durarak, sıradan insan hikâyelerine eğiliyor ve iyiden iyiye silinmeye yüz tutmuş insanların sesini dinlemenin, birbirimizi anlamamızda yardımcı olabilecek önemli bir anahtar olduğunu, kendisine has bir üslupla öyküleştiriyor. Iskalamak, gözden kaçırmak, görmezden gelmek, önemsememek gibi eylemlerle sık sık..»»
Aydoğan K

Eşik Yayınları

Sıkıştırılmış programlar, hızlandırılmış kurslar, sosyal medya çöplüğünün saniyede milyonlarca içerik üreten baş döndürücü trafiği, sıkışan şehirler, büyükşehirlerde bile nefes alamadığını, daraldığını söyleyen kitleler; tüm bu hıza rağmen kaçırılan toplantılar, yetişilemeyen iş görüşmeleri, geç kalınan mesailer, kaçan otobüsler, randevular size neyi düşündürüyor? Aydoğan K, Her şey Geçecek Hiçbir..»»
Hasan Basri Şenel

Eşik Yayınları

Kûtülamâre zaferinin perdesi bu romanla aralanıyor. Hasan Basri Şenel bugüne kadar göz ardı edilen Kut zaferine ışık tutuyor. Olayları bütün çıplaklığıyla, eğip bükmeden ustalıkla anlatıyor. Bir mücadelenin hikâyesinin, sarsıcı olayları ve askerimizin stratejik hamleleriyle nasıl bir zafer hikâyesine dönüştüğü çarpıcı biçimde anlatılıyor. Kut’un Dört Delisi Eşik Yayınları’nda…»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.