Sevmek birbirine değil, birlikte aynı noktaya bakmaktır. EXUPERY [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Emek Yayınevi

Emek Yayınevi

• Emek Yayınevi Kitapları | • Emek Yayınevi İletişim Bilgileri | • Emek Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Emek Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Emek Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Yaşam, Allah'ın Kendisini Muhabbet edişidir, Eşya bu muhabbette kelamdır, İnsan muhatabı olandır. Okumaya başlayarak gireceğimiz bu bahçe, umarım bakmadığımız için dağa dönüşen varlığımızı bahçeye çevirmemize, gelmiş olduğumuz dünyevi boyutta yaşam karmaşasından dolayı unuttuğumuz değerlerimize ve maneviyatımıza ağırlık vermemiz gerektiğini anlayıp, istememize ve bu istekte samimi olup, ist..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Hamd olsun hamd ettiren Allah'a. O ki âlemlerde kendi Zatını tasvir ile Ehadiyetini, Vahidiyet olarak izhar etti. Zatıyla da zahiriyle de bir olan yine O. Evvel ne idiyse şimdi de öyle. Kalemimizle Hakikat üzerine düşen damla kendi özümüzdeki hakikatimizin üzerinden kaldırılan perdeler nispetindedir ve hizmetimiz halkı âlemin yaratılışlarındaki hikmete mebni olduğundan Hakk'a racidir. Salat, O ..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Ya Rab! Güzelliğin aklımı başımdan aldı! Aşkın sardı her yanımı, aşkınla geliyorum. Yaklaştıkça yok oluyorum, yanında değer bulmaz gayrılar, Fakirliğimi getiriyorum. Okumaya başlayacağınız bu kitapta, Gönüller Sultanı Melâmî Mürşid-i Kâmili Efendim'in bu Fakir'de oluşturduğu mana zevklerini bulacaksınız. İlahi aşkın ve maneviyatın gönlümüzce dile getirebildiğimiz kadarını aktarmak için gayret ..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Cenabı Resul den Allah bilinir Ali esmasında Muhammed zahir Fatıma tül Zehra Nur Cemalidir Aşığa canandır Aşkın içinde. Hz. Âdem As.'ma edilen secde Âdem elbisesinden Hz. Muhammed'e yapılan secdedir. İşte bu ruh, inancın imana dönmesi ile bizlerden de tecelliye gelir. Buna insan olmak, iman sahibi olmak, mümin olmak denir. İşte bu ruh, Risalet olarak anılır ki, Ehlibeyt efendilerimiz ile dev..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Kırık bir kalp kaldı elimde, güneşin tüm kızıllığıyla gündüzden gidişi gibi. Geçici bir güzellik bırakır ardında, kendine benzetir değdiği yeri, her yer kızıl. Hayran olursun batışına, kapılırsın mehtabına, âşık olursun. Düşünemezsin gerisini, bu güzelliğin geçiciliğini, birazdan gecenin geleceğini, üzerine karanlığın ineceğini unutturur sana. İşte son buseye kapıldı kalbim, kendime geldim, Sen g..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Bu kitapta, Gönüller Sultanı Niyazi-i Mısri Hazretlerinin ilahi aşkından, kelam olarak dile gelmiş olup ruhlara temas eden ve gönül bahçelerinde mana zevklerinin yeşermesine sebep olan beyitlerinin, Fakir'de oluşturduğu mana zevklerini bulacaksınız. Mısri-i Niyazi Hazretlerinin beyitleri, Kur'an'ı Kerim'deki Hak kelamı ayetlerinin ve Cenabı Resulullah Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın hadi..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Okumaya başladığınız bu eserde, üçüncü devre Melami Piri Seyyid Pîr Muhammed Nurul-Arabi Hz'nin damadı ve halifesi, Hacı Abdurrahim Fedâî Hz'nin yazmış olduğu Vehbiye risâlesinin şerhini bulacaksınız. Bu şerh, şair ve yazar olan Özkan Günal'ın güçlü kalemiyle okumaya doyamayacağınız bir kurguyla hakikat romanına dönüştürülmüştür. Elinizdeki eser, Türk tasavvuf edebiyatında ***İlk defa kurgu ile ya..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Ey Sevgili Canan! Tur dağında Musa ile konuşan, Güzelliğinin tecellisiyle Varlık bırakmayansın. Kendilerinden geçerler Cemalini görenler. (Tanıtım Bülteninden) »»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Gidiyorsun, beni ve her şeyi ardında bırakıp. Zordur insanın severken gitmesi bilirim. Yüreğini almadan uzaklaşmak hayatından… Bağrına bastığın taş, can yakar, konuşamazsın. Bir elveda bile demeden gidişler hep bu yüzden. Gidiyorsun, tebessüm edişim acını hafifletmek için, yoksa senden farklı değilim. Değerli okuyucu, Şiir, kelimelerin dansıdır. Müzik olan duygular ne kadar yoğun ve ruhlu is..»»
Özkan Günal

Emek Yayınevi

Değerli okuyucu, Okumaya başladığınız bu eserde, Sayın Mustafa Tatcı'nın yazmış olduğu Nokta şiirini ve bu şiirin gönlümüzde yeşerttiği mana zevklerini bulacaksınız. Bu eser, Hakk'a hizmet gayesiyle oluşturulmuş olup, hakikat gerçeklerine vakıf olmamızın vesilesi olacaktır. Bizlerin, biz diyerek kendimize nispet ettiğimiz varlığın ne olduğunu idrak edip, nispetimize tövbe etmek sonucu emane..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.