Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar çirkindir. EFLATUN [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Elif Kitapevi Yayınları

Elif Kitapevi Yayınları

• Elif Kitapevi Yayınları Kitapları | • Elif Kitapevi Yayınları İletişim Bilgileri | • Elif Kitapevi Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Elif Kitapevi Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 7 kitap bulunuyor."Elif Kitapevi Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Ahmet Afatsun

Elif Kitapevi Yayınları

Allah (c.c.) mutlaka vardır. Başlangıcı yoktur, sonu da olmayacaktır. Allah'tan önce hiç bir şey yoktu. Bütün kainatı ve kainatta olan canlı cansız her şeyi Allah (c.c.) sonradan yarattı. Biz insanları da, sadece ve sadece kendisine kulluk etmemiz için yarattı. Her insanın bütün yaptıklarını Allah görüntülü olarak kayda almaktadır. Dirilip de Allah'ın huzuruna toplandığımız zaman dünyada iken..»»
İbn Kayyim el-Cevziyye

Elif Kitapevi Yayınları

Sevap ve günah; insan ruhunun değişkenliği; melekilikten şeytaniliğe; tüm yönleriyle insan; bu kitabın mevzuudur. İnsanı en üst derecelere getiren şey ne? Günahların en büyük zararı ne? Sevgi nedir? Sevgi ne zaman insanı yüceltir? Dualarımız bizim için neyi ifade eder? İbn Kayyim bu kitabıyla, edebiyat, psikoloji ve dini ilimlerdeki dehasının muhteşem sentezini sunuyor. (Arka Kapak) ..»»
Enver Benhan Şapolyo

Elif Kitapevi Yayınları

Tek tanrıya inanan dinlerden Müslümanlık, Hıristiyanlık, ve Musevilikte bir çok tarikat ve mezhepler doğmuştur. Ortaçağ`dan itibaren zamanımıza kadar Müslümanlık aleminde 73, Hıristiyanlıkta 72, Musevilikte de 71 tarikat ve mezhep meydana gelmiştir. İslami tarikatlar ve mezheplerin Şeyhleri ve Halifeleri muhtelif kollar kurmak suretiyle İslam tarikatlarının adedi 204`ü bulmuştur. Uzun bir çalışma ..»»
MUSTAFA AYKAC

Elif Kitapevi Yayınları

TUM YONLERIYLE TURKIYE-AB ILISKILERI»»
Enver Behnan Şapolyo

Elif Kitapevi Yayınları

MEZHEPLER VE TARIKATLAR TARIHI»»
Şeyh Sadi-i Şirazi

Elif Kitapevi Yayınları

BOSTAN VE GULISTAN»»
Nazmi Arıcı

Elif Kitapevi Yayınları

Hemşinliler: Büyük zorluklardan sonra, 620 tarihinde Kaçkar dolaylarına yerleşen, bu Türkmen Oğuz toplumu, yüzyıllarca birçok idareler altında kalmasına karşın kimliğinden hiç de ödün vermeden, ayakta kalabilmişse, bu gerçekten ödüllük bir olaydır. Ayrıca, toplumun yaşamlarının temel taşları olan din, dil ve ırklarına bu denli bağlılıkları, diğer milletlerin övgüyle söz etmelerinin haklılığı..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.