Mütavazi olmalıyız. Çünkü gelip geçiçiyiz ve unutulacağız. Hayat başkalarına muvaffakiyetlerimizi anlatmak için geçirilmeyecek kadar kısadır. -- Carnegie [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Eğitim Yayınevi

Eğitim Yayınevi

• Eğitim Yayınevi Kitapları | • Eğitim Yayınevi İletişim Bilgileri | • Eğitim Yayınevi Hakkında Bilgi
Sitemizde Eğitim Yayınevi isimli yayınevine ait Toplam 169 kitap bulunuyor."Eğitim Yayınevi" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Orhan Seyfi Orhon

Eğitim Yayınevi

Milli Eğitim Bakanlığınca Türk ve dünya edebiyatında 100 Temel Eser’in önce ortaöğretimde ardından ilköğretimde belirlenmiş olması, ülkemizde okuma oranını artırmaya yönelik bir çaba olarak görüyoruz. Bir başlangıç olarak ilköğretim seviyesindeki çocuklarımıza bu eserleri okutmayı başarabilirsek, “okuyan toplum” olma yolunda önemli bir adım atılmış olacaktır. İlköğretimde 100 Temel Eser’ in bir..»»
Kazım Yiğiter

Eğitim Yayınevi

Mûsikî, duygularımızı iletmek ve iletişim kurmak için en eski ve en güçlü araçlardan biridir. Tarih boyunca tüm kültürler arasında büyük bir çeşitlilik göstermiş, insan topluluklarının evrensel bir özelliği olmuştur. Bu yönüyle mûsikî, doğumdan ölüme kadar her zaman hayatın içinde var olmuş, insanlık tarihinde hem dînî hem de din dışı duyguları ifade etmek için kullanılmıştır. Kur’an-ı Kerim’in..»»
M. Akif Özer

Eğitim Yayınevi

Günümüzde dünya genelinde kamu yönetimi ve hizmeti anlayışında yaşanan paradigma değişimi, hizmet sunum sürecinde yeni uygulamaları gündeme getirmektedir. Küreselleşmenin de etkisiyle örgüt ve çevresel şartlardaki değişmeler de bu süreci adeta yönlendirmekte, özellikle gelişmekte olan ülkeleri sürece uyum sağlama konusunda ciddi baskı altına almaktadır. Bu süreçte devletin kaynaklarının yetmedi..»»
Ahmet Akın,Cem Culha

Eğitim Yayınevi

Tarihsel ve zengin bir kültürel geçmişe sahip ve müzik kültürümüzün türlerinden olan “Türk Halk Müziği” onun en temel çalgısı ve icracıları yani ozanlar ve halk müziği ilgilileri aracılığı ile bir kültür taşıyıcısı olan “bağlama” nın icrası ve eğitimi üzerine sayısız araştırma ve metodun yayınlandığı bir süreç yaşanmaktadır ülkemizde. Bu yayınlar gerek bağlama icrası ve eğitimi gerekse Türk Halk M..»»
Esra Kökdemir

Eğitim Yayınevi

Bu çalışma farklı dillere ev sahipliği yapan Hindistan’ın ulusal dili olarak kabul edilen Hind? dilini öğrenmek isteyenlere, bu dilin öncelikle doğru bir şekilde okunmasını ve yazılmasını öğretmeyi amaçlamaktadır. Devan?gar? alfabesi ile yazılan Sanskrit ve Hind? dilleri aynı alfabe ile yazıldıklarından, iki dil arasındaki temel farklar bilmeyenler tarafından pek anlaşılmasa da tıpkı İngilizce ve ..»»
Yaşar Bedirhan

Eğitim Yayınevi

Cengiz Han’ın torunu, Tuşi (Cuçi) Han’ın üçüncü oğlu, Batu Han’ın kardeşi, Sertak ile Ulakçı hanların da halefi olan ve kaynaklarda adı Berke, Berkâ ve Berkây, bazen de Berke Oğul, Mengü Kaan Böreke (Berke) Han İbni Cuçi şeklinde geçer. Gençliği hakkında çok az bilgi bulunmaktadır. Ancak 13. yüzyıl tarihçisi Minhâcü’d-din Sirâc el-Cüzcâni, Tabakât-ı Nâsırî adlı eserinde onun doğumu, çocukluğu ve g..»»
Olcay Tire,Erkan Dikici,Zehra Sevim Adıgüzel

Eğitim Yayınevi

Aile, toplumun temel yapı taşı olarak kabul edilir. Sosyal bir kurum olarak aile kurumu, ilk insandan günümüze kadar varlığını sürdürmüştür. Her toplumda aile, o toplumun sürekliliğinin sağlanması adına vazgeçilmez değere ve öneme sahiptir. Aile kurumunun sahip olduğu anlamın bir göstergesi olarak aile ilişkileri kurarız. Yaşantımızı bu ilişkiler çerçevesinde geliştiririz. Geçmişten günümüze yaşan..»»
Murat Cem Demir,Erkan Dikici,Zehra Sevim Adıgüzel

Eğitim Yayınevi

Eğitim bireyi ve toplumu ilgilendiren sosyal bir olgudur. Eğitim, geçmişten günümüze insanoğlunun yaşadığı öğrenme sürecidir. Hayata gözlerini açtığı andan itibaren bu sürecin içerisinde kendisini bulan insan, ölünceye kadar bu süreci yaşamaya devam eder. Çünkü insan, var olduğu sürece öğrenme ihtiyacı hissetmektedir. Ailede başlayıp okulda devam eden ve sosyal yaşamın her anında yaşanan bu süreç,..»»
Kurt Faber

Eğitim Yayınevi

Bu kitap organik moleküllerin biyotransformasyonu konusunda yazılmış ilk ve neredeyse tek ders kitabıdır. Yaklaşık yirmi yıllık bir öğretmen-öğrenci diyaloğunun ürünüdür. Doksanlı yılların başından itibaren dünyanın önde gelen üniversitelerinde müfredata girmiştir. İlk bölümde enzimlerin tanıtımı ve biyolojiden kimyaya ılımlı bir geçiş amaçlanmıştır. Daha sonra endüstride ve laboratuvarlarda sı..»»
Metin Balcı

Eğitim Yayınevi

NMR spektroskopisi moleküllerin yapıları hakkında bilgi veren spektroskopik yöntemler içerisinde tartışmasız en ileri seviyede olanıdır. Molekül yapısının yanı sıra, moleküllerin çeşitli fiziksel özellikleri; bağ ve açı değerleri, gerilim, molekül içi dinamik dengeler, elektron delokalizasyonu ve kinetik veriler hakkında önemli bilgiler ortaya koyan ve kimya biliminin olmazsa olmazı haline gelmiş ..»»
Sirel Karakaş,Elvin Doğutepe Dinçer,Emel Erdoğan Bakar

Eğitim Yayınevi

Bilnot - Yetişkin Cilt: 2»»
Mirpenç Akşit,Emel Sünter

Eğitim Yayınevi

Analitik İslam Felsefesi adlı bu eser Anthony Robert Booth tarafından orijinal ismiyle Analytic Islamic Philosophy olarak 2017’de yayınlanmıştır. Genel hatlarıyla, Analitik İslam Felsefesi adlı bu kitapta İslam Felsefesinin temel klasik söylemlerinden hareketle Kanıtsalcılık bağlamında yeniden bir değerlendirme yapıldığı görülmektedir. Bu değerlendirme İslam Felsefesinin temel savları esas alınara..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.