Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Editorial Lafuente

Editorial Lafuente

• Editorial Lafuente Kitapları | • Editorial Lafuente İletişim Bilgileri | • Editorial Lafuente Hakkında Bilgi
Sitemizde Editorial Lafuente isimli yayınevine ait Toplam 13 kitap bulunuyor."Editorial Lafuente" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Editorial Lafuente

Bu kitap, Efendimizin (sallallahu aleyhi ve sellem) şahsını ve risaletini, seçme hadis ve ayetler ışığında okurlara sunmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Editorial Lafuente

El-Cevşen'ül Kebir, Hz. Musa el-Kazım, Hz. Cafer es-Sadık, Hz. Muhammed el-Bakır, Hz. Zeynelabidin, Hz. Hüseyin ve Hz. Ali tarikiyle Peygamber Efendimize isnat edilir. El-Cevşen'ül Kebir, her biri Allah'ın isim ve sıfatlarından on tanesini ihtiva eden yüz bölümden ibaret uzunca bir duadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
M.S. 1453***

Editorial Lafuente

Bu eserlerde kalbimizi itminana erdirme, zihinlerdeki şüpheleri izale etme adına din ve imanla ilgili meseleler soru-cevap tarzında izah edilmektedir. Sorulan sorular ve cevapları Allah, din, kader, ölüm gibi en temel konular ekseninde gelişmektedir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Nevzat Savaş

Editorial Lafuente

Onlar insanlığın semasında parlayan yıldızlar. Onlar Allah'ın özene bezene yaratıp yeryüzüne gönderdiği rehberler. Onlar insanlığın ufkunu karanlık bulutların sardığı zamanlarda yanılmaz ve yanıltmaz kurtarıcılar... Peygamberler... Kitapta, Kur'an'da ismi geçen Peygamberlerin (a.s.) hayatları, insanlığa gönderiliş sırası esas alınarak, hayatlarındaki önemli olaylar ekseninde hikaye..»»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Editorial Lafuente

Bediüzzaman Said Nursi'nin Mektubat isimli eserinde 'Ondokuzuncu Mektup' olan bu kitap, Allah Resulü'nün hayatı boyunca gösterdiği mucizeleri anlatmaktadır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kolektif

Editorial Lafuente

Kutlu Doğum Dergisi, Efendimizin dünyaya teşriflerinin seneyi devriyesinde Mevlid-i Nebevi'yi anmak üzere hazırlanmıştır. Farklı açılardan Efendimizi anlatan makaleler, takdir edilmesi gerektiği ölçüde bilinmeyen Peygamber Efendimiz ve mesajının herkesçe bilinmesini hedeflemektedir. (Tanıtım Bülteninden) »»
Şefik Can

Editorial Lafuente

Aramızdan ayrılmasından bu yana yedi yüz yıl geçmiş olmasına rağmen, Mevlana halen en etkili tasavvuf büyüklerinden biridir. Bilhassa batıda o sadece mistik yönüyle tanınmakta, Müslüman kimliği pek bilinmemektedir. Bu eserin gayesi Mevlana'yı tanıyan coğrafyalara tanıtmak ve İslami mistik geleneğin bakışıyla hayatına ışık tutmaktır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Cemali Ünaldı Hasannebioğlu

Editorial Lafuente

Bu eser zamanımızın en güncel ve üzerinde konuşulan meseleleri çerçevesinde insan ve din, bilim ve din arasındaki ilişkiler, İslam tarihi kavramı gibi konulara açıklık getirmektedir. Dört ana bölümden oluşan kitaptaki bazı makaleler şöyle: Ahir zamanda Mesih misyonu, din adına öldürmek, farklı mekân ve formda hayat, insanın ahlaksızlık batağına düşüşten, faziletin zirvesine çıkması. ..»»
Mekke Medine Foto Albüm

Editorial Lafuente

Bu albüm, BBC kameramanı Faruk Aksoy'un 1980'lerden bu yana, mübarek beldeleri farklı açılardan çekmiş olduğu yüzlerce fotoğraf arasından en kaliteli 160 adet fotoğrafı içermektedir. Bu mübarek beldelerin resimlerine ayrı bir ilham ve buud kazandıran metinler eşliğinde albüm, okurlara adeta bir hac seyahati yaşatmaktadır. Kâbe ve Altın Oluk Mescid-i Nebevî ve Ravza-i Tahire Ce..»»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Editorial Lafuente

Hastalara bir merhem, bir teselli, mânevî bir reçete, bir iyâdetü'l-marîz (hasta ziyareti) ve geçmiş olsun makamında yazılmıştır. (Tanıtım Bülteninden) »»
Bediüzzaman Said-i Nursi

Editorial Lafuente

Onuncu söz Risale-i Nur'un en meşhur bölümlerinden biridir. Bu sözde, Bediüzzaman Hazretleri Haşrin gerçekleşeceğine ve ahiretin varlığına ikna edici izahlar getiriyor. Materyalist felsefenin anlamakta zorlandığı bir konuda ortaya koyduğu deliller hem vicdana hem de akla hitap ediyor. (Tanıtım Bülteninden) »»
M. Fethullah Gülen

Editorial Lafuente

M.Fethullah Gülen bu eserinde, insanın manevi sahada önceden belirlediği hedefe, sağa sola taşmadan nasıl varacağını anlatıyor. Göz-kalp birlikteliğinin sırlarını kendisine has üslubuyla ifade ettikten sonra; okuyucunun hedefini, ebedi güzergâhında bulunan yol işaretlerini veriyor. Asırlardır ifade edile gelmiş düşüncelere ve nasihatlere yeni bir boyut getirip, bir nevi taç giydiriyor..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.