Gerçek sevgi, iyilik gördüğünde artmayan, kötülük gördüğünde eksilmeyendir. YAHYA B. MUAZ [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
E Yayınları

E Yayınları

• E Yayınları Kitapları | • E Yayınları İletişim Bilgileri | • E Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde E Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 163 kitap bulunuyor.
1968 yılında gazeteci, yazar Cengiz Tuncer ve Aydın Emeç tarafından kurulan E Yayınları, Türkiye yayıncılığına, kitap ve yazar seçimiyle, grafik ve boyut düzenlemeleriyle geleneksel yayın anlayışını aşan bir düzey kazandırdı. Batı'da yayımlanan birçok kitabın telif haklarını satın alıp eş zamanlı olarak ülkemiz okurlarıyla buluşturdu. Yayıncılıkta günceli yakalayarak önemli bir işlevi görmesinin yanında, yeni bir okur kitlesi yarattı. Yine 70'li yıllarda bir ilke daha imza atarak televizyona reklam veren ilk yayın evi oldu. Doksanlı yılların başından itibaren ise Mehmet Atay'ın yönetiminde halen yayın faaliyetini sürdürmektedir.
Son Yayınlanan Kitapları
Trevanian

E Yayınları

Kitaba başlarken, bambaşka bir insandım. Bitirdiğimde bambaşka bir insan oldum. Şibumi sadece bir roman değil, aynı zamanda bir felsefenin bir kitaba sığdırılmış halidir. Anlatımı sürükleyici, içeriğiyse çok zengindir. Okuyup bitirildiğinde, okuyucuyu peşinden sürükleyebilecek bir kitaptır. Şibumi Felsefesinin zerafet ve sadelikle okuyucuyu esir alması kaçınılmazdır. Bu felesefe, Trevanian'ın ..»»
M.Zihni Çetiner

E Yayınları

1968 Türkiyesi ve 1968 gençliğinin önde gelen isimleriyle ilgili, dönemin en aktif kişilerinden biri olan Zihni Çetiner’in anıları.         »»
Semail Şeren

E Yayınları

Arka Kapak Yazısı    ‘Öyle masal kahramanlarınınki gibi bir hayat yoktu hayallerimde. Benim solup giden hayalim bir mutfağımın olmasıydı. Sıcak, çok sıcak. Ocakta pişen yemeğimin  buğusunun sıcacık yaptığı, yemek kokusunun elbiselerime  sindiği bir mutfağım olsun isterdim. Çocuklarımın  mutlulukla karınlarını doyurduğu, benim pişirdiğim yemeklerle büyüdükleri, demli ç..»»
Mücahit Gültekin

E Yayınları

Bu kitapta, Osmanlı gerçeğiyle ilgili tarihi veriler ışığında, ‘üç kıtaya yayılan, elli devletten haraç ve vergi alan bir imparatorluğun çöküş nedenleri’ yanıtlanmaya çalışılmıştır. Osman Bey liderliğinde Türkmenlerin kurduğu beylik tarih sahnesinde yerini almış, fakat aile egemenliğine yönelik anlayışıyla Türkmenler yönetimden uzaklaştırılmıştır. Devleti, devşirmelerle..»»
Teoman Alili

E Yayınları

Makedonya’nın AB’ye uygun yeni pasaportu çok güzel, mikroçipli, rengi kırmızı, sayfaları kalın… Üsküp’ten çıktık ve 50 Km. yol yaptıktan sonra karşımıza otoban gişesi gibi bir yer çıktı. Meğer Makedonya-Sırbistan sınırıymış. Pasaportu verdim. Polis bana Slavca hoş geldiniz deyip yine Slavca güle güle diyerek pasaportuma mühür vurdu. Biraz daha gittik Bosna’ya girdik yine..»»
Sami Balkan

E Yayınları

Yazar Balkanlardan gelen birçok Türk kökeninden kuşku duyar hale getirildiği için kendi halkı olan Peçenekler ve Tikveş Türkleri’nin kitabını yazma gereği duydu. Tikveşlilere ve diğer Balkan göçmenlerine rehber olsun diye yazdığı bu kitap çok uzun yıllara yayılan bilgi, araştırma ve gözlemlere dayanır. Peçenekler ve Tikveş Türkleri kitabında Makedonya’nın Tikveş bölgesin..»»
Hasan Özsan

E Yayınları

Elinizdeki roman üç kuşağın (dede, baba, torun) bir çocuğun gözünden sancılı ama bir o kadar da hoş ve yaşanmış iç içe geçmiş gerçek öyküler bütününden oluşmaktadır. Bu öyküler aslında çoğunluk insanımızın toplumsal ve siyasal gelişiminin tipik birer macerasıdır. Haliyle romandaki olaylar yaşanmış olaylardır, kişiler de gerçek kişilerdir.       »»
Rahmi Kumaş

E Yayınları

Rahmi Kumaş’ın yaşam öyküsü.     »»
Taşkın Pelivan

E Yayınları

İkinci öykü kitabı “Ölüler Kasabası” ile Taşkın Pelivan, kahramanlarının yalnızlıkları, yenilgileri, ürkeklikleri, tereddütleri içinden okuyucuyu yeni bir yolculuğa çıkarıyor. Kitabın coğrafyası ve özneleri, esere adını veren öyküden de anlaşılacağı üzere, yer yer kentin ve kentlilerin dışına taşıp kasabayı ve kasabalıları içine alıyor. Kahramanlarının zihnindeki geçmiş ..»»
Sema Kalaycıoğlu

E Yayınları

O iki kadın zor zamanlarda, dimdik ayakta kaldı. Üzerlerine çöken koca imparatorluğun altında ezilmemek için mücadele verdi. Cephelerdeki baba, koca, ağabey ve kardeşlerinin yokluğunda, çoluk çocuk yetiştirdi veya ailelerine destek olarak hayata direndi. İyi günlerde doğmuşlardı. Zor günlerde, cephelerden haber bekleyerek geçti gençlikleri. Ömürleri, Türkiye’nin nispeten..»»
Mücahit Gültekin

E Yayınları

Bu kitapta ortaya koymak istediğimiz; Osmanlı tarihini kuruluşundan batışına kadar ana hatlarıyla anlatmak ve egemen bir zümrenin bakış açısını yansıtmaya çalışmaktır. Osmanlı tarihi bir yönüyle savaşlar tarihidir. Ancak, bu kitapta Osmanlı tarihine arka pencereden bakmaya, Osmanlı anlayışını, sosyal ve ekonomik yapısını, Osmanlı’nın insana bakış açısını vermeye çalıştık..»»
NEYYA Edebiyat Grubu

E Yayınları

2010 güzünde Koşuyolu Mahalle Evi’nde başlayan NEYYA Nükhet Eren Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, geçen zaman içerisinde çalışmalarını genişletti ve derinleştirdi. Hayallerinin peşinden gitmeyi seçen çok sayıda edebiyatsever katılımcı, okuma ve yazma atölyelerinde biraraya geldi. Unutulmuş yazar Mahmut Yesari’den Latin Amerika yazarlarına, Edebiyatta Varoluşçuluk’tan Yelken d..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.