Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Düş Yayınları

Düş Yayınları

• Düş Yayınları Kitapları | • Düş Yayınları İletişim Bilgileri | • Düş Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Düş Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 17 kitap bulunuyor."Düş Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Buta

Düş Yayınları

Son Oyunu Oynamaya Hazır mısınız? "Sonra ayıldım. Kollarım yoktu, ikisi de! Kalkmak istedim bacaklarım da yoktu! Kesmiş, hepsini kesmiş!" Önümden geçen bir hemşireye bağırmak istedim. Yapamadım konuşamıyordum ki. Sonra her yer karardı. Bayıldım galiba. Hep kabus gördüm. Sonra küçük kızı. O diyordu ki; 'Dayan! Sadece bir kaldı, dayan ..»»
Zehra Tezvaran

Düş Yayınları

Bilerek ya da bilmeden yaptığınız “SEÇİMLER”… Otuzdört yaşında “EYLÜL” adında gençbir kadın… Yaşarken “alınyazısı” diye adlandırılan hayatı… Romanı okuduğunuzda kendinize şu soruyu soruyorsunuz: “Benim hayatımın paralel versiyonları nasıl olurdu?” Yaşarken çok önemsediğiniz hayatınız, yapacağınız başka tercihlerle bambaşka olabilir ..»»
Alban G. Widgery

Düş Yayınları

Tarih, insanlığın varoluşundan bugüne dek kaydettiği tüm aşamaların araştırılması ve bunların kronolojik bir yapı içerisinde derlenmesi faaliyetiyle ilgili bir araştırma disiplinidir. Bu disiplin üzerinde belli normların ve bakış açılarının yaratılabilmesi, binlerce yıldır süre giden bir uğraştır. Bu uğraşın konusunu ve farklı yaklaşımları inceleyen felsefi alana ise Tarih Felsefesi adı verilmekte..»»
Christy Brown

Düş Yayınları

Sol Ayağım'ın Yazarından ***Tekerlekli iskemlesinin ucunda, tüm bu yargıların ne yüzünden koptuğunu merak eden bir grup heyecanlı çocuğun yanında oturuyordu.*** Bu romanın ilk bölümü işte böyle başlıyor. Oturuyordu, çünkü neredeyse aciz bir kötürümdü, çevresindeki eylemlere nadiren iştirak edebiliyordu. Yine bu kitabın odak noktası, roman başladığında erkekliğe geçmek üzere olan b..»»
Ömer Çelakıl

Düş Yayınları

Kur'an'ı Kerim'in Şifresi isimli kitabı ile büyük bir okur kitlesine ulaşan Ömer Çelakıl beklenen kitabı Kuran-ı Kerim'in Şifresi -2 ile tekrar okuyucu ile buluşuyor. Kuran, evrenin genişlediğine 1400 yıl önce bize bildirmiş miydi? Kuran'da elementlerin atom numaraları ve isimleri yazıyor muydu? Kuran-ı Kerim bizlere kıyamet ile ilgili işaretler veriyor mu? İnsanın yaradılı..»»
Alain Decaux

Düş Yayınları

Tarih, sadece bize anlatılanlardan ibaret değil! 9 Gizli Dosya 9 Gizli Dosya... Adolf Hitler, Benito Mussolini, Josef Stalin, Rudolf Hess, Martin Bormann, Mata Hari, Mareşal Philippe Petain, General Maxime Weygand, Casus Çiçero... Hitler, Sovyetlerin iddia ettiği gibi halen yaşıyor muydu? Stalin'in ölümünün arkasındaki sır neydi? Mussolini son anlarında neler yapmıştı? Rudolf He..»»
Nurgün Erdinç

Düş Yayınları

Sevgi, ihanet, yalnızlık, özlem, tutku, mutluluk ve hüzün yumağındaki bir birliktelik... 24 yaşındaki Pelin Yalçın, bir reklam ve halkla ilişkiler ajansında çalışmaktadır. O güne dek aşkla da tanışmayan kalbi kendisinden kısa bir süre sonra işe başlayan Tarık Eryalın'ı gördüğü ilk andan itibaren farklı çarpar. Pelin, Tarık'la zıt karaktere sahip olmasını zerre kadar önemsemez; tek ..»»
Buta

Düş Yayınları

Son Oyunu Oynamaya Hazır mısınız? ***Sonra ayıldım. Kollarım yoktu, ikisi de! Kalkmak istedim bacaklarım da yoktu! Kesmiş, hepsini kesmiş!*** Önümden geçen bir hemşireye bağırmak istedim. Yapamadım konuşamıyordum ki. Sonra her yer karardı. Bayıldım galiba. Hep kabus gördüm. Sonra küçük kızı. O diyordu ki; 'Dayan! Sadece bir kaldı, dayan iblisi korku sardı.' Ben iblisi tanıyordum za..»»
Alban G. Widgery

Düş Yayınları

Tarih, insanlığın varoluşundan bügüne dek kaydettiği tüm aşamaların araştırılması ve bunların kronolojik bir yapı içerisinde derlenmesi faaliyetiyle ilgili bir araştırma disiplinidir. Bu disiplin üzerinde belli normların ve bakış açılarının yaratılabilmesi, binlerce yıldır süregiden bir uğraştır. Bu alana ise Tarih Felsefesi adı verilmektedir. Elinizdeki kitap,tarihin insanı, zamanı v..»»
Derleme Cemal Güzel

Düş Yayınları

Bu kitap, Nazi Almanya'sının 1941-1943 yılları arasındaki Türkiye politikasını aydınlatıyor ve Nazilerin diğer ülkelerle ilişkilerini gün ışığına çıkarıyor. - Hitler ile İnönü arasındaki mektuplaşmalar hangi konuları içeriyor? - Dönemin Cumhurbaşkanı İnönü'nün II. Dünya Savaşı konusundaki politikası yerinde miydi? değil miydi? - Almanlar'ın savaşı kazanma sarhoşluğu, Türkiye'de k..»»
Zehra Tezvaran

Düş Yayınları

Bu kitap psikolojik roman dalında Türkiye'nin en önemli kitabıdır Eylül isimli genç bir kadının beş erkek arasında seçimini anlatan ilginç bir çalışmadır Bilerek ya da bilmeden yaptığınız ***Seçimler***... Otuzdört yaşında ***Eylül*** adında gençbir kadın... Yaşarken ***alınyazısı*** diye adlandırılan hayatı... Romanı okuduğunuzda kendinize şu soruyu soruyorsunuz: ***Benim ha..»»
Nurgün Erdinç

Düş Yayınları

***Aşk Kusura Bakmaz***ın yazarı Nurgün Erdinç'in yeni romanı ***Bazen Erkek de Sever***, hesapsız kitapsız bir aşka kulaç atan, umutla yarına sarılmış Gamze ile bu aşktan bucak bucak kaçan, yarınını dünde tüketmiş Ömer'in öyküsünü konu alıyor. Okuyucu, Gamze'nin aşkına karşılık alıp alamayacağının merakına kapılmışken Ömer'in kalbinin derinliklerinde gizlediği sırla karşılaşıyor. ..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.