Bir anne yüreği, dibinde daima af bulunan uçurumdur. BALZAC [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Doğan Egmont Yayıncılık

Doğan Egmont Yayıncılık

• Doğan Egmont Yayıncılık Kitapları | • Doğan Egmont Yayıncılık İletişim Bilgileri | • Doğan Egmont Yayıncılık Hakkında Bilgi
Sitemizde Doğan Egmont Yayıncılık isimli yayınevine ait Toplam 208 kitap bulunuyor.
Doğan Egmont, 1996 yılında, DYH ve Egmont International Holding ortaklığı olarak kuruldu. Merkezi Danimarka'da bulunan Egmont International, 1878'den bu yana faaliyet göstermektedir. İskandinavya'da eğlence sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri olan Egmont International, çocuk ve gençlere yönelik kitap ve dergiler alanında Avrupa ve Asya'nın lider yayın gruplarındandır. Egmont International'ın 23 ülkedeki 150'yi aşkın şirketlerinde toplam 3.800 kişi çalışmaktadır. Doğan Egmont Yayıncılık, 0-14 yaş aralığına yönelik yayınlarda Türkiye'nin en çok tercih edilen yayınevlerinden olup, çocuk ve genç yayınlarında pazarda lider konumdadır. Doğan Egmont, aynı zamanda, Walt Disney "Kitap ve Dergilerini" Türkiye'de temsil etme hakkına sahip tek lisanslı yayıncıdır. Disney'in yanı sıra, Mattel, Nickelodeon, Turner, Giochi Preziosi, Sanrio, American Greetings, Harper Collins, Scholastic, Simon&Schuster, Random House gibi yayın dünyasında lider kurumların ürünlerinin yayın hakları da Doğan Egmont'a aittir. Doğan Egmont, her ay ortalama 20 dergi ve ortalama 25 yeni kitap yayımlamaktadır. Doğan Egmont dergileri DPP'nin dağıtım ağı sayesinde yaklaşık 13 bini aşkın satış noktasına ulaşmakta, kitapları ise 2.000'i aşkın noktada satışa sunulmaktadır.
Son Yayınlanan Kitapları
Burcu Aktaş

Doğan Egmont Yayıncılık

Gündüzleri göğü delen apartmanların gölgesinde kalan, akşamları onların ışıklarıyla aydınlanan çarpık bir ev... İçinde kuşlar gibi havada duran marullar, canavara dönüşen bir kadın ve galiba bir fil... Çarpık Ev'i gözetleyen çocuklar onun sırrını çözmeye çalışıyor, bir karga da onların... Karşılaşacakları sürprizlerin ise ev ödevi sıkıcılığında olmayacağı kesin. Gölgelerin saklambaç oy..»»
Aaron Starmer

Doğan Egmont Yayıncılık

Bir gün dünya üzerindeki herkes gizemli bir şekilde aniden ortadan kayboldu. O güne dek babasıyla birlikte bir adada yaşayan Martin Maple, artık dünyada tek başınaydı. Aklında babasıyla birlikte inşa ettikleri gizemli makinenin planlarıyla en yakın anakaraya doğru yola çıktı. Şibalba adlı kasabaya vardığında, dünyadan sadece yetişkinlerin yok olduğunu ve bir grup birbirinden tuhaf ve becer..»»
Ulysses Moore

Doğan Egmont Yayıncılık

Mürekkep kanatlar ve ziftten gemiler, Hayal limanları arasında gezip tozmak sessizce. Fakat denizin ya da Zamanın Dostları yerine, Bulacaksın korkuyla çalınan bir kapı kendine ... (Arka Kapak) »»
Kolektif

Doğan Egmont Yayıncılık

En sevdiğin Disney karakterleriyle sihirli bir dünyanın kapılarını aralamaya hazır mısın? Yılın her gününde özel yepyeni masallar, oyun ve boyama sayfaları senı bekliyor! Zengin metinler ve çekici görsellerle dolu bu eğlenceli kitap tam senin hayal gücüne göre! (Arka Kapak) »»
Sylvaine Jaori

Doğan Egmont Yayıncılık

Mimi ve Zıpır annelerinin doğum günü hediyesini kırdılar. Bakalım şimdi ne yapacaklar? (Tanıtım Bülteninden) »»
Rachel Renee Russell

Doğan Egmont Yayıncılık

Felaket için tarif: 4 parti. 2 arkadaş ile 1 sevgili. Nikki'yi mahvetmeye yemin etmiş 1 hain kız. Hepsini karıştır, gözlerini kapa ve korkudan titre! (Arka Kapak) »»
Lemony Snicket

Doğan Egmont Yayıncılık

"Sevgili Okur, Umarım ki, hoşça zaman geçirme beklentisiyle bu kitabı okumayı seçmemişsindir. Senin iyiliğini düşünerek söylüyorum bunu. Eğer böyle bir beklentin varsa, bu kitabı hemen elinden bırakmanı öneririm. Çünkü Baudelaire öksüzlerinin mutsuz hayatını anlatan bütün kitaplar arasında, belki de en acıklısını tutuyorsun elinde şu anda. Bu öyküde Violet, Klaus ve Sunny bir bıçkıhanede çalışma..»»
Lemony Snicket

Doğan Egmont Yayıncılık

"Sevgili Okur, Şu anda büyük ihtimalle bu kitabın arkasına yani sonun sonuna bakıyorsun. Sonun sonu, sona başlamak için en iyi yerdir, çünkü sonu, sonun başlangıcının başlangıcından, sonun sonunun sonuna kadar okursan, maceranın sonunun sonuna ulaşırsın. Bu kitap Talihsiz Serüvenler Dizisi'nin son kitabı ve ilk on iki kitabı okumaya cesaret etmiş olsan bile, korkunç bir fırtına, şüpheli bir içec..»»
Victoria Hanley

Doğan Egmont Yayıncılık

Zaria Tourmaline, eğitimini tamamlamak için üç yılını soğuk ve mesafeli bir gözetmen eşliğinde, annesi ve ağabeyinden ayrı geçirmiştir. Şimdi yetişkin perilerin dünyasına girmek için hazırdır. Ancak bir gün annesinin el yazısıyla yazılmış bir büyü kitabı bulur. Bu büyü kitabı tehlikelidir çünkü Zaria'nın hayal bile edemeyeceği bir güce sahip bir peri de bu kitabın peşindedir. Zaria bu kitab..»»
David Mitchell

Doğan Egmont Yayıncılık

Her öykünün farklı bir dil, üslup ve teknikle anlatıldığı Bulut Atlası, roman olmaktan çok öte, insanoğlunun iktidar uğruna türdeşlerine ve doğaya verdiği zararların ve yol açtığı "kıyamet"in ele alındığı bir destan. (Tanıtım Bülteninden) »»
Franz Olivier Giesbert

Doğan Egmont Yayıncılık

Marsilya'yı eli kanlı katillerden, hüküm giymemiş suçlulardan temizlemeye kararlı bir seri katil... Kimilerine göre bir psikopat, kimilerine göre ise bir ölüm meleği... Kurbanlarını beklerken evlerini topluyor, bir güzel silip süpürüyor ve ardında cesetlerin yanı sıra mis gibi kokan tertemiz evler bırakıyor. "Ölümsüz" lakaplı mafya babası Charly Garlaban da bu obsesif katilin listesind..»»
Margaret Mazzantini

Doğan Egmont Yayıncılık

"Kitabı okurken sanki içimden bir şeyler koptu ve bu rolü ben oynamalıyım dedim." -Penélope Cruz- Başarılı cerrah Timoteo'nun çalıştığı hastaneye yaralı bir kız getirilir. On beş yaşındaki genç kız geçirdiği kaza sonucu beyin travması geçirmektedir. Ölüm kalım savaşı veren bu kızın ismi Angela'dır. Ve Angela Timoteo'nun kendi kızından başkası değildir. Kız ameliyata alınırken Timoteo da, ona..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.