Büyük şiir düşüncelerimizi doyurmaz, allak bullak eder. MONTAIGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dharma Yayınları

Dharma Yayınları

• Dharma Yayınları Kitapları | • Dharma Yayınları İletişim Bilgileri | • Dharma Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Dharma Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 180 kitap bulunuyor."Dharma Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Brian L. Weiss

Dharma Yayınları

Geleneksel bir psikoterapist olan Dr. Briane L. Weiss, panik atak, fobiler ve sürekli tekrarlanan kabusları nedeniyle kendisine başvuran hastasının, psikiyatri bilimine bakışını ve inançlarını kökten değiştireceğini hayal bile edemiyordu. Genç kadının hastalıklarının nedeninin geçmiş yaşamlarında yaşadığı travmalar olduğu gerçeğiyle karşı karşıya kaldığında..»»
Gichin Funakoshi

Dharma Yayınları

Modern Karate do'nun babası Gichin Funakoshi'nin öz yaşam öyküsü... Okinawa'da geçen çocukluğu ve gençliği, karate sanatını rafine etmek ve tanıtmak için sarf ettiği olağanüstü çabalar, uzun yaşamının sırrı... ve eşsiz kişiliği... Olaylarla dolu uzun, ilginç ve adanmış bir yaşam... Funakoshi, Karate do'nun yaln..»»
Mantak Chia

Dharma Yayınları

“Taocu Sevişme’nin ne kadar mükemmel olduğunu anlatan yüzlerce kitap okudum. Ancak bu kitaplardan hiçbiri, bu öğretinin nasıl uygulandığını açıklamıyordu. Bu nedenle, ben de bu konuda kendim bir kitap yazmaya karar verdim.” Mantak Chia   Bu kitapta anlatılan Taocu Sevişme sırları, Batı Uygarlığı’na ilk defa tanıtılmaktadırlar..»»
Neale Donald Walsch

Dharma Yayınları

Doğa ile, evren ile ve bir diğer insan ile bir arada, birbirimizin varoluşunu destekleyerek varolmamız mümkün mü? Yaşamlarımızı neşeyle, uyum içinde ve acılarımızın büyük bir kısmından kurtularak yaşayabilir miyiz? Gerçeği söyleyebilme ve işe yaramayanı değiştirebilme yeteneğimiz var mı? Neale Donald, bu soruların yanıtlarının "evet" old..»»
Grant Lewi

Dharma Yayınları

Burç Haritanızı 30 Dakikada Kendiniz Çıkarın! Kişiliğiniz ve geleceğinizle ilgili merak ettiğiniz sorularınızın yanıtları! Grant Lewi|nin yarım milyondan fazla satan kitabı, Ne Çok Şey Söyler Şu Yıldızlar|dan size, kolayca Yıldız haritanızı çıkarmanızın yolları... Dünya|da astrolojiye ilgi duyan veya astroloji alanında derinleşmek isteyen herkes..»»
Richard Bach

Dharma Yayınları

Enerjinin patronu Esther, Yosemite Döngüsü serbest kaldığında, Sierra'nın üzerindeki helikopterinden soğukkanlı bir uyarı gönderdi. "Tüm melek gelincik personelinin dikkatine, üç-beş-beş yönende on gücündeki bir patlama, yukarda sekiz gücündekiyle birleşti. Tüm birimler patlamaya kadar güvenli uzaklıkta kalsın. &..»»
Ken Wilber

Dharma Yayınları

Günümüzün en üretken düşünürlerinden ABD'li Ken Wilber, 8 kitaptan oluşan "toplu Eseleri" nin bu bölümünde, gerçekliğin yalnızca fiziksel olana değil,aynı zamanda duyumsal, zihinsel ve spiritüel olgulara da dayanadırılabileceğini vurguluyor. Buna ilişkin tezini, "her şeyin teorisi" başlığıyla sunan Wilber , ..»»
Gershom Scholem

Dharma Yayınları

"İhtaşımın Kitabı" (ZOHAR), Yahudi mistisizminin temel çalışması ve Kabala'nın en derin eseridir. Elinizdeki kitap, Yahudi mistisizmi konusunda en büyük otorite olarak kabul edilen Profesör Gershom Scholem tarafından, ZOHAR'ı oluşturan zengin yazılardan yapılmış bir derlemedir. Profesör Scholem, yaratılış, ruhun yaşamı, inancın derinliği, sev..»»
Haldun Hürel

Dharma Yayınları

İstanbul… Doğu ile batı uygarlıklarını bünyesinde barındıran vücut, yaşayan şehir, güzel İstanbul. Farklı kültürlerin kaynaştığı, tartışmasız bir “Baş” şehir. Tarihi ve doğal güzelliği ile konuklarını büyüleyen, vazgeçilmez İstanbul. Pek çok filme, şiire, şarkıya konu olmuş, pek çok kitaba başlık olmuş İstan..»»
Jacques Derrida

Dharma Yayınları

Bu söyleşi felsefe olarak türün klasik tanımına ve genel olarak insanlık durumlarına yanıt veriyor:Mantığı asla birleşmeden kesişen ve çatışmadan birbirini yanıtlayan iki söylem boyunca inşa edilen bir ilişki bu.Farklılıklar , ortalık noktaları , birinin öteki tarafından ortaya çıkarılması , süprizler , sorular ; kısacası , bir tür suç ortakl..»»
Jean Pierre Pharabod

Dharma Yayınları

Dünya'nın yapısı ile ilgili soruların seçkinlerin tekelinde olması normal olabilir mi? Modern fiziğin yani gerçek adı ile söylersek "Kuantum Fiziği"nin son derece zor olduğu ve sadece yüksek seviyedeki bilim insanlarının onu anlayabilme olanağına sahip oldukları doğru olabilir mi? Hatta bazı önemli fizikçilerin öne sürdükleri..»»
Mevlana Celaleddin Rumi

Dharma Yayınları

Şair ve çevirmen Kenan Sarıalioğlu'nun kaleminden, Farsçadan yaptığı Mevlâna Rubailer çevirisi kendi alanında önemli bir seçki.. Bu eser, yetkin bir söyleyişle büyük tasavvuf düşünürü ve şairi Mevlâna'nın rubailerini Türkçede önemli bir zirveye taşıyor. İlk yaratılışta, sen ben, hep birdik Gizl..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.