Paranın öldürdüğü ruh, kılıcın öldürdüğü bedenden fazladır. WALTER SCOTT [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Delisarmaşık Yayınları

Delisarmaşık Yayınları

• Delisarmaşık Yayınları Kitapları | • Delisarmaşık Yayınları İletişim Bilgileri | • Delisarmaşık Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Delisarmaşık Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 10 kitap bulunuyor."Delisarmaşık Yayınları" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Meltem Kımız Şener

Delisarmaşık Yayınları

Önce Dizlerimizdeki yaralar Geçti Taşlı yollarda yürümeyi öğrendik Sonra Kahkahalar tebessüme dönüştü Yürekteki söylenmez oldu Büyüdük ya! Kelimeler seçilir Seviler saklanır oldu Baharın esrikliği kayboldu Büyüdük ya! Yağmurlara basmamak için tenhalara kaçar olduk... (Tanıtım Bülteninden) »»
A. Tarık Emre

Delisarmaşık Yayınları

Gökkuşağında yedi renk varsa, dünyada eşi benzeri olmayan memleketimizin ayak basılmış her bir köşesinde yetmiş yedi renk var. Ayrıca bir o kadar da rengârenk çiçekler gibi açmış birbirlerinden pek farklı olmayan insanlar ve onların başından geçen olaylarla dolu topraklar... Memleket Türkiye'deki öyküleri okurken, olayları gözünüzün önüne getirdiğinizde; birçoğunun benzerini yaşamış olduğunuz..»»
Kemal Kocatürk

Delisarmaşık Yayınları

Susmak yol vermez Ne kanatları göğe ağnamış güvercine Ne de sözü yanık ozana İkisi de uçucu İkisi de konucu Zaman seçer sözün hasını Söz göçebe eder sözün ustasını Sonra susmak yankı verir Harbi sözler sığırtmacı Zamanla helâlleşir Zaman sudan söz olur Duruverse Sözler başındayken O vakit ve şimdi Susmak en eski köydür yüreğime. (Tanıtım Bülteninden) »»
Muzaffer Gültekin

Delisarmaşık Yayınları

Pembenin eğriminde döner başım Döner dertlenir umarsızlıktan Sarılır, bir yumak olur ayazlarda Açamam. Düşlerin dili olsa da öykülese geceleri Yoksa her gece bir ezginlik Her gündüz bir kördüğüm Açamam. (Tanıtım Bülteninden) »»
Gürkan Gürkaş

Delisarmaşık Yayınları

Ceset tarlalarında Gerçeklerin üzerinde ot bittiği bir köydeyim. Farkına vardığım her bir şey için Tehdit ve gözyaşı bekler beni damla damla akacak olan. Yarını belirleyecek olan bugünkü kavgam Bir ümittir hayatım isyanın kıvılcımında. Savunduğum her şey için yapmam gereken şey aynıdır. Ben kaçtığım halde hayatımın tam ortasında Bir kucak dolusu isyan vardır. (Tanıtım Bülteninden) ..»»
Miryam Şulam

Delisarmaşık Yayınları

Miryam Şulam'ın şiir kitabı "72", "Delisarmaşık Kitapları" arasından çıktı! Miryam Şulam, yaşama dair şiirsel anlatılarında, kendi yağlı boya eserleri eşliğinde, kalemiyle kavramlara açılan 72 kapıyı aralıyor. hayalle gerçek arasında dolandıkça anlamlarda aşk da vardı hüsran da kendimle ben arasında dolandıkça kuytularda soru da vardı cevap da ben anlattım kalem yazdı a..»»
Cevat Turan

Delisarmaşık Yayınları

"... Koluma giren birkaç görevli ile birlikte dışarı çıktığımızda yüzüme vuran temiz ve taze havanın yaşamsal dokunuşuyla kendime geliyordum. Dışarı çıkışımızda gözlerimi bağlama gereği duymamışlardı. Kendilerinden bu kadar emin olmaları beni daha da korkutmuştu. Hava açık ve temizdi. Gökyüzünde ay, bütün olanlardan sonra dünyadan ve bu şehirden utanıyormuşçasına yıldızların arkasına saklanmay..»»
Güler Çakır

Delisarmaşık Yayınları

Gemiler geçiyor uzaktan; karşımda Kınalıada Bir yanım orman Raflarımda çocuk sesleri Birkaç Afrika figürü Bir de eskilerden bir gaz lambası Hemen altında, uzun boyunlu isimsiz kuşlar Rüzgârdan oynayan perdenin duvardaki gölgeleri... İlk yolculuğumun sisleri dağılıyor gözlerimden Ve çıplak ayaklarım, Ojeli, uzanmış boylu boyunca parmaklarım; Belki de son yolculuğumun kahramanlarına e..»»
Yıldız Özdemir

Delisarmaşık Yayınları

Mutluluğu yaşayacaksın sonuna kadar Belki bir sonu bile olmayacak Belki sonsuzluğu yaşayacaksın Sonsuzluk sende yaşayacak. Sevginin müthiş tatminiyle dolduracaksın bedenini Bu tatmini iliklerine kadar yaşamayı bileceksin Sevgiyi iliklerinde kaç kere hissettin Ya şimdi başla, ya hep pişmanlıklarınla kal... (Tanıtım Bülteninden) »»
Leyla İpekçi

Delisarmaşık Yayınları

Aşk göründüğü gibi değilmiş. Bu ancak yaşayarak keşfedilirmiş. Herkes hayatta maalesef bir kez severmiş. Yanlış tarih bir ömre bedelmiş... (Arka Kapak) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.