Hakikat aleyhine hürriyet olamaz. -- Salazar [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Dante Kitap

Dante Kitap

• Dante Kitap Kitapları | • Dante Kitap İletişim Bilgileri | • Dante Kitap Hakkında Bilgi
Sitemizde Dante Kitap isimli yayınevine ait Toplam 14 kitap bulunuyor."Dante Kitap" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Kolektif

Dante Kitap

Spencer Holst çağdaş bir ozan. Bilge bir mizahçı. Sürprizleri seviyor. Şakalarını hazırlarken, bunu zarif bir dille yapıyor. Şu an kapak arkası yazısını okuduğunuz bu kitap, Modern Amerika’nın en büyük öykücülerinden Spencer Holst’un “Başlangıçlar”ından etkilenen, esinlenen 47 yazarın öykülerinden oluşuyor. Okuduğunuzda, her birinin Holst’un lezzetli sofrasından nasıl be..»»
Ümit Uysal

Dante Kitap

Lavinya'nın Aşkla İmtihanı     »»
Adnan Koşcağız

Dante Kitap

Uçarken dünya size ait. Yerden yüzlerce metre yukarıda. Gökyüzünün tam ortasında. Bulutların arasında. Çelikten kanatlarınızla biraz daha yükseleceksiniz.  Yeryüzünden biraz daha uzaklaşacaksınız. Huzurun kucağında. Dünyadan uzaklaştıkça dünya daha çok size ait. Yaşamın en büyük deneyimlerinden birisi bu olsa gerek. Yıllarını gökyüzünde geçiren Adnan Koşcağız bu kitabı..»»
Geçmişin İzleri (1 Roman Fiyatına 2 Roman

Dante Kitap

***Dedem: Geçmişin İzleri***nde Kalaycıgil ailesinden iki Mustafa var: Dede Mustafa ve onun torunu. Ömrüne, hem toplum ve kanaat önderliğini hem de işadamlığını sığdıran zengin bir kişilik. 1. Dünya Savaşı'nı, Kurtuluş Savaşı'nı, Osmanlı Hanedanlığı'nın dağılışının kaosunu ve 2. Dünya Savaşı'nı ardında bırakarak, Kayseri'de kendi saadet yuvasını inşa etmesine tanık oluyoruz. Bir yandan da Mustafa ..»»
Aliye Zorlu Mit

Dante Kitap

Bir ilk kitapla karşı karşıyasınız ve büyük bir üslupla. Kıvrak, yumuşak, zekice ve duyarlı öyküler hepsi. Uluslararası Ankara Öykü Günleri Derneği Birincilik Ödülü'nü bu kitabıyla alan Aliye Zorlu Mit, öykülerinin tamamında dil bütünlüğünü koruyarak düş ile gerçek, anlatı ile dünya arasında soğan zarı kalınlığında bir mesafe bırakarak gösterişli bir bağ kuruyor. Bu bağo ***Okur Hazzı*** olarak ..»»
Didem Gündüz Esen

Dante Kitap

Bu kitaptaki öyküler hepimize çok uzak, hepimize çok yakın bir yere dokunuyor. Kalplerimize. Yazar, hayatın içinden cımbızla seçtiği olayları, incelikli bir dille anlatıyor. Yalnız kadınların, mutsuz çocukların kaderine ortak ediyor okuyucuyu. Didem Gündüz Esen, ilk kitabı Oltaya Sevdalı Balıklar'la ikinci kitabı için okurlarını sabırsızlandırmıştı. Uzağa En Yakın, bu beklentinin boşa olmadığın..»»
Selma Lonning Aaro

Dante Kitap

***Ay'a bile gittik ama kendi vücudumuzu yeterince tanımıyoruz*** -Emmanuele Janini- Orgazm olamayan bir kadının romanı! Geliyorum, daha önce ele alınmayan içeriği nedeniyle oldukça cesur bir duruşa sahip. Kadın orgazmına odaklanmış kurgusuyla, bu tabunun üzerine gidiyor. Başkarakter Julia. Kendisini seven adamla ve üç çocukla hayatını sürdüren kadın. Bir gün yeni dostu Mr. Rabbit isimli vibr..»»
Leonardo Da Vinci

Dante Kitap

Ondan ne kadar alırsanız alın, ihtişamını asla kaybetmeyecek bir şey var. Çoğunun ağızlarından alınacak yemekleri olacak. (Tanıtım Bülteninden) »»
Wılliam Blake

Dante Kitap

Budala ile bilgenin gördüğü ağaç aynı değildir. Bugün tecrübe edilmiş olan, bir zamanlar hayal edilmişti. (Tanıtım Bülteninden) »»
Beklemek Cehennemdir

Dante Kitap

Beklemek cehennemdir. Ama beklerim seni. İyi kötü demeden suçlamadan keyfini. İyi bilirsin, benim aşk düşkünü yüreğim için en gü- zel, en değerli mücevher sensin. Senin karan en güzel kara benim kafamda. Yüreğinizden vurdular sizi, ruhunuzun yarısı uçup gitti elden. (Tanıtım Bülteninden) »»
Kristian Bang Foss

Dante Kitap

***Ölümlülüğümüze atılan bir tokat!*** -Herald Tribune- ***Kapitalizmin elinden kurtulan eski reklamcının mucizevi hayatı. Bu kitap, bize güzel ölmenin en güzel yollarını anlatıyor. Teşekkürler Foss!*** -Washington Post- ***Romanı okurken kalbinizi kontrol edin. Çünkü 'Ölüm Audi Kullanır' hızıyla nefes kesiyor, son sayfada asfalta yapışacaksınız!*** -The Times- ***Ölüm kapınıza, yaşamı..»»
Joseph Roth

Dante Kitap

Joseph Roth, Almancanın en değerli yazarlarından. Aziz Ayyaşın Efsanesi de kuşkusuz kendisinin en önemli yapıtlarından. Bir klasik ama bir çok özelliğiyle günümüzde de yeni bir küçük roman. Ölmeden önce, ***Vasiyetimdir,*** dediği bu kitap, acı dolu son yıllarının bir özeti. İroni yüklü, hüzünlü, sizi hüzünle gülümsetecek bu edebiyat efsanesi. (Tanıtım Bülteninden) »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.