Bir kalbin içinde iki can vardır biri kendi canı diğeri sevdiğinin canıdır... Hasan Öztürk [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çıra Yayınları

Çıra Yayınları

• Çıra Yayınları Kitapları | • Çıra Yayınları İletişim Bilgileri | • Çıra Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çıra Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 421 kitap bulunuyor.
2002 Yılında Davut Güler ve Ramazan Kayan öncülüğünde kurulan Çıra Yayınları, adım adım yayın hayatındaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Çıra yayınları, yayıncılıkta sürekli bir arayışın adresi olduğu gibi evrensel bir çizgiyi yakalama noktasındaki çabalarına aralıksız devam etmektedir. Kendi hinterlandı içindeki yazarların kitapları ile başlayan yayıncılık serüvenini yeni açılımlar yakalayarak farklı kitap ve konular, çeviriler ve özellikle de klasik metinlere yönelik ilgisini sürdürerek devam ettirmektedir. Çıra yayınları; Müfredat tercümesi ile yayın dünyasında ses getirdi. Çıra yayınları, Ali Bulaç, Ümit Aktaş, Ramazan Kayan kitaplarını yayınlamayı üstlenmesiyle bu ülkenin islami birikimini bir sorumluluk bilinci ile okuyucusuna ulaştırmaya çalışmaktadır. Felsefe alanına yönelik ilgisini de canlı bir şekilde sürdüren Çıra yayınları, ayrıca Molla Sadra kitaplığından çeviriler yapılması üzerine yaptığı anlaşmalarla ve ilk kitabın tercümeye başlamış olmasıyla ayrı bir sevinç ve heyecan dalgasını oluşturmaktadır. Meal çalışmalarına Mustafa Yıldız’ın Son Mesaj Meali ile başlayan Çıra Yayınları; Ali Bulaç meali ve Tefsirini basma anlaşmaları ile de sürdürmeye devam edeceğini göstermektedir… Kurulduğu günden beri bir misyon yayıncılığını üstlenen Çıra yayınları, oluşturduğu havza ile dergi alanına da yöneldi. Özgün İrade dergisi ile başlayan dergicilik serüveni, Özgün Düşünce dergileri ile devam etmektedir. Özgün Düşünce, üç aylık dergi boşluğunu doldurmaya aday olarak yayın hayatına Ocak 2009 tarihinde atıldı. Türkiye’nin önde gelen Müslüman aydınlarının buluştuğu yayın çizgisi ile ilk sayısında ses getirmeye başladı. Bunun yanısıra Haftalık olarak Özgün Duruş gazetesini de çıkaran Çıra Yayınları yayıncılık alanında emin adımlarla yoluna devam etmekte...
Son Yayınlanan Kitapları
Mustafa Yıldız

Çıra Yayınları

Bireysel ve tekil insan haklarını önlemek üzere tasarlanan insan hakları kuramı -insan hakları ihlallerini engellemek bir yana- yaslandığı felsefi ve ahlaki temeller gereği insan hakları ihlallerinin endişe verici boyutlara taşınmasına kapı aralamıştır. İnsan hakları ihlallerini ortadan kaldırmak ve yeryüzünü ıslah etmek gibi bir iddiayla ortaya çıkan modern insan hakları kuramı, Bakara Suresi 11...»»
Hüseyin Akman

Çıra Yayınları

Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

İstiklal şairi, fikir ve hareket adamı Mehmet Akif Ersoy’un Mesajları Safahat kitabındaki şiirlerinden öğüt, tavsiye, nasihat içerikli olan şiirler içinden seçilmiştir. Yaşadığı dönemde günümüze ışık tutan ve ilmi ile tecrübesi ile bizlere yol gösteren Akif, derdi, davası, mefkuresi olan bir şahsiyettir. Yaşadığı dönemde birçok sıkıntılar çekmiş olması ile birlikte asla yılmamış, yorulmamış ve yür..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Kendi çağının şahitliğini en güzel şekilde yapıp, Müslüman dava adamı sorumluluğunu yerine getiren Aliya, bizlere düşünce ve fikir olarak büyük bir miras bırakmıştır. Bu mirasın en güzel şekilde korunup diğer nesillere teslim edilmesi ise bizim sorumluluğumuzdur. Bu sorumluluğun gereği olarak Mesajlar eseri ortaya çıkmıştır.Aliya’yı anlamak ve yolunu devam ettirmek Aliya’ya olan sevgimizin en beli..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

20. yüzyılın başlarında dünyaya gelen daha 17’sinde gazete çıkarmaya başlayan, yeni bir ülkenin doğuşu ve şekillenmesinde rol alan ve 20. Yüzyılın sonlarında vefat eden bir şahsiyet olan Mevdudi, fıkıh, ekonomi, siyaset, tarih, siyer, sosyoloji, kültür tarihi ve Kur’an ilimleriyle ilgili önemli eserler yazdı ve bu eserleri analiz edilerek hazırlanan bir eserdir. Mevdudi’nin en önemli yönlerinden b..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Hayatı, eserleri, mücadelesi ve şehadeti/şahitliği ile yüzyılımızın aydınlık çehresi olan aziz ve mümtaz bir şahsiyeti anlatmak, bu şahsiyetlerin biyografik ve kişisel yönlerinden ziyade, düşüncelerinin ve perspektiflerinin ele alınıp, analiz edilip, güncelleştirilmesi meşakkatli olmakla birlikte bir sorumluluk, bir vefa borcu, bir duruşun simgesel ifadesidir. Mesajlar eseri bu sorumluluğun gereği..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Allah için çalışacağız. Sevdamız göklere yükselsin diye çalışacağız. Daha çok insanın kalbinde iman gülleri açsın diye çalışacağız. Durmadan! Yılmadan! Korkmadan! Aşk ile çalışmaya devam edeceğiz… Mesajlar eseri bu çalışmalar için yol gösterici bir kitaptır. Güçlü olacağız… Kalbimiz güçlü olacak… Ruhumuz güçlü olacak… Aklımız güçlü olacak… Bedenimiz güçlü olacak… Fikren güçlü olacağız… Maddi ol..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

‘’Dava tektir ve İslamı örmek, bilmek, anlamak ve pazarlıksız benimsemekten ibarettir’’ diyen Büyük Doğu fikriyatının kurucusu Necip Fazıl Kısakürek sadece bir şair değildir. Fikir ve hareket adamıdır. Mesajlar eseri, Necip Fazıl’ın fikir ve hareket yönünü anlama çabasıdır.Bir fikir adamını, sadece şairliğe mahkum etmek, o fikir adamına yapılabilecek en büyük zulümdür. Hayatının her anı hareket ve..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Yusuf el Karadavi, aklı ikna eden, kalbi sarsan etkili bir hatip... Geçmişleri taklit etmeyen, kendi yazdıklarını tekrarlamayan asil bir yazar... Sağlam birikim sahibi ve orta yolu benimsemiş bir fakih... Naklî ve aklî pek çok İslâmî ilimlerde yetkin bir âlim... Doğuda ve batıda şiirleri gençler tarafından ezberlenmiş şair... Gelenekçilik ile yenilikçiliği bir arada barındıran ve İslâm'ın değişken..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Felsefesi hareket olan, Nurettin Topçu bir fikir ve hareket adamıdır. ‘’Bizi Hakka götüren bir yol, aydınlığa açılan bir kapı lazım. Bugünkü mektep insanın ruhunu yüceltmek için değil, makineye esir olarak midesinin saltanatını yaşatmak için açılmış bir kapıdır. Mektep artık gençliğe karakter mayası aşılamıyor’’ tespiti söylediği günden bugüne geçerliliğini koruyan bir tespittir. Mesajlar eseri, N..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Alimler yeryüzünü aydınlatan ilim, ufuk, düşünce ışıklarıdır. Alimi olmayan toplumlar karanlıklarda kalırlar. İnsanların en zor zamanlarda sığındıkları limanlardır onlar. Toplumların ıslah ve ihyası noktasında özel bir öneme haizdir alimler. Yağmur damlalarının çorak toprakları dirilttiği gibi, alimler de toplumların dirilmesine vesile olurlar. Mesajlar eseri, alim Fethi Yeken’in fikir bahçesinden..»»
Ferhat Özbadem

Çıra Yayınları

Kısa sayılabilecek bir ömre yüzlerce kitap telifi sığdıran bir alim olan Said Havva’nın eserlerinden alınan bu Mesajlar, günümüz insanının birçok sorununa çözüm getirmekte, insanların içinde bulundukları karanlıklardan aydınlıklara çıkmasına vesile olacak nitelikte Mesajlardır. Mücadele ve azim dolu bir hayat yaşayan Said Havva, islamın hem bu dünyaya bakan yüzünü hem de ahirete bakan yüzünü en..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.