Aşk dediğimiz şey, arzulanan bir varlıkta bulacağımız tada susamaktan başka bir şey değildir. MONTAİGNE [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çıra Yayınları

Çıra Yayınları

• Çıra Yayınları Kitapları | • Çıra Yayınları İletişim Bilgileri | • Çıra Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çıra Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 460 kitap bulunuyor.
2002 Yılında Davut Güler ve Ramazan Kayan öncülüğünde kurulan Çıra Yayınları, adım adım yayın hayatındaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Çıra yayınları, yayıncılıkta sürekli bir arayışın adresi olduğu gibi evrensel bir çizgiyi yakalama noktasındaki çabalarına aralıksız devam etmektedir. Kendi hinterlandı içindeki yazarların kitapları ile başlayan yayıncılık serüvenini yeni açılımlar yakalayarak farklı kitap ve konular, çeviriler ve özellikle de klasik metinlere yönelik ilgisini sürdürerek devam ettirmektedir. Çıra yayınları; Müfredat tercümesi ile yayın dünyasında ses getirdi. Çıra yayınları, Ali Bulaç, Ümit Aktaş, Ramazan Kayan kitaplarını yayınlamayı üstlenmesiyle bu ülkenin islami birikimini bir sorumluluk bilinci ile okuyucusuna ulaştırmaya çalışmaktadır. Felsefe alanına yönelik ilgisini de canlı bir şekilde sürdüren Çıra yayınları, ayrıca Molla Sadra kitaplığından çeviriler yapılması üzerine yaptığı anlaşmalarla ve ilk kitabın tercümeye başlamış olmasıyla ayrı bir sevinç ve heyecan dalgasını oluşturmaktadır. Meal çalışmalarına Mustafa Yıldız’ın Son Mesaj Meali ile başlayan Çıra Yayınları; Ali Bulaç meali ve Tefsirini basma anlaşmaları ile de sürdürmeye devam edeceğini göstermektedir… Kurulduğu günden beri bir misyon yayıncılığını üstlenen Çıra yayınları, oluşturduğu havza ile dergi alanına da yöneldi. Özgün İrade dergisi ile başlayan dergicilik serüveni, Özgün Düşünce dergileri ile devam etmektedir. Özgün Düşünce, üç aylık dergi boşluğunu doldurmaya aday olarak yayın hayatına Ocak 2009 tarihinde atıldı. Türkiye’nin önde gelen Müslüman aydınlarının buluştuğu yayın çizgisi ile ilk sayısında ses getirmeye başladı. Bunun yanısıra Haftalık olarak Özgün Duruş gazetesini de çıkaran Çıra Yayınları yayıncılık alanında emin adımlarla yoluna devam etmekte...
Son Yayınlanan Kitapları
Arif Dülger

Çıra Yayınları

ikindi gölgesine benzer düşlerim,kimi kar beyazı bir çığlık,kimi bulutlara asılı bir gülücük,orman: bütün sesleri yutan girdap... mor leylâklara benzer ruhum,kimi tünel ağzında tünemiş bir kuş,kimi şaşkın; ürkek bir ceylan,ecel: sis içinde ömrümü sobeleyen avcı... uzun kış uykusuna benzer kalbim,kimi aynaları süsleyen bir gölge,kimi sessiz sessiz akan bir ırmak,aşk: içimde yetim büyüten ateş..»»
Sabri Türkmen

Çıra Yayınları

Kimilerince bir övünme nedeni olarak kabul edilen terâduf, dilin bir gerçeği midir? Furûktan yana olup terâdufe karşı çıkan ilim adamlarının bakış açısı nedir? Kur’an-ı Kerim’de terâduf var mıdır? gibi sorulara cevap aramak için böyle bir çalışma yapmaya karar verilmiştir.  Bu çalışmada ulemanın terâduf ve furûka dair görüşleri dile getirildikten sonra furûk anlayışından hareketle Kur’an-ı Keri..»»
Özcan Ünlü

Çıra Yayınları

Kalbimizi kullanmayı…Ve onun hünerlerini unuttuk nicedir.Bir kapının önünde duruyoruz.Ardına geçtiğimizde ne ile karşılaşacağımızı bilemeden…Acaba ahiret kumbaramıza her gün ne atıyoruz? Yahut yeni bir şey atıyor muyuz?Yürüyüp gittiğimiz çeşit çeşit koridorlara bakıp…Silinen suretler, kaybolan renkler ve ağırlaşan hatıralar albümünde… Nereye çıkar yolumuz, eğer kuşanmıyorsak kalbimizi…»»
Ramazan Kayan

Çıra Yayınları

Tevhid, Allah'ı birlemektir... Allah'ın belirlediği yerde durmaktır... Tüm cahili, tağuti, şeytani bağlardan, bağımlılıklardan, bağlantılardan özgürleşip Allah ile birlikte olmaktır.. Ne beşeri güçlerin boyunduruğu altında kullara kulluğu kabullenmek, ne de kendi başına buyruk hareket etmektir... Sadece Allah'a bağımlı kalmak ve O'nunla barışık olmaktır... Tevhid, Allah'ı öncelemek ve önemsemek..»»
Adil Akkoyunlu

Çıra Yayınları

Hz. Ali,Islam'in son nebisi Hz. Muhammed (sav) 'in kurdugu devletin besinci baskani, dorduncu halifesi... Hz. Muhammed'e ilk inananlardan... Cocuk yasta Islam'a teslim olan ilk kisi... Cennetle mujdelendi...Hz. Peygamber'in yakin dostu, amcasi oglu ve damadi... ilmin kapisi... Allah'in arslani... Lakabi Murteza; begenilmis, seçilmiş, makul, razi olunmus manalarina gelir. Emru'l-muminin ve imamu..»»
Ömer Naci Yılmaz

Çıra Yayınları

Kitabımızda yer alan başlıklar ve içerikler tamamen özgür düşüncemizin eseri olarak elinizdedir.Her türlü beşeri kaygılardan uzak olup tamamen Rabbimizin rızasına uygun olması öncelenmiştir. Şu anlayışın insanları, bu anlayışın insanları ne der, şunlara dokunsun, bunlara dokunmasın kaygılarından uzak; Rabbimizin rızasına uygun olsun da kime dokunursa dokunsun kabilinden yazılmış samimi yazılardır...»»
Ömer Naci Yılmaz

Çıra Yayınları

Sevgili Gençler! Allah insana nasıl selam verdi diye bir soru sorulacak olsa benim cevabım: “Oku; Yaratan Rabbin Adıyla” demek olurdu. Bunun için bu selama muhatap olan sizler, öncelikle Rabbimizin kelamını anlamak ve hayata taşımak amacıyla okumalısınız. Özgür olmanın yolunun, özgün düşünebilmenin yolunun okumaktan geçtiğini asla unutmayınız. Bunun için öncelikle Rabbimizin kitabından başlamamız ..»»
Muhammet Caner Ilgaroğlu

Çıra Yayınları

Bu çalışma, var olmanın, kesrette tevhidi; fenada sonsuzluğu hedefleyen çok boyutlu, tarihsel bir irade hareketi olduğunu düşünen ve bu düşüncesini bizzat yaşayan ahlak abidesi bir düşünürü anlatmaktadır. Nurettin Topçu, insanın, aynı kökten neşet eden ilim ve ahlak zemininden hareketle neyi niçin ve nasıl sevdiğinin farkına varıp bu sevginin omuzlarına yüklediği sorumluluğun derdine düştüğü takdi..»»
Muhammed B. İshak Nedim

Çıra Yayınları

Muhammed b. İshak en-Nedim’in (v.380/990) el - Fihrist adını taşıyan bu eseri, İslam kültür tarihinin ilk dört asrına ışık tutan eşsiz bir kitaptır. Bunun en açık delili Flügel’in el - Fihrist üzerinde 20 yıl çalışmış olması (1850-1870), V. Polosin’in onu doktora konusu yapması ve D. Bayard’ın onu İngilizceye (New York & London 1970) çevirmiş olmasıdır. Öte yandan el - Fihrist’in Almancası (Leibzi..»»
Abdurrahman Ateş

Çıra Yayınları

Allah’ın âyetlerini daha doğru anlama çabasının sonucu olarak yapılan “Sahte Dindarlık Eleştirisi: Cuma Sûresi Tefsiri” isimli bu çalışma da, Allah’ın kelimelerinin oluşturduğu denizlerden elde edilen küçük bir damlacık mesabesindedir.Cuma sûresinin çalışma konusu olarak tercih edilmesinin en önemli sebebi, sûrenin sadece Cuma Namazı ile ilişkilendirilmesi, sûrenin ağırlıklı konusunu oluşturan Yah..»»
Muammer Yılmaz

Çıra Yayınları

Dünya nizamının temellerini atıp katkıda bulunanların başında gelen manevi mimarlarımızdan Mevlana, Yunus Emre, Şeyh Edebâli, Akşemseddin, Emir Sultan, Aziz Mahmut Hüdâyi ve niceleri; insanımızın, nice devlet adamı, hükümdarların(mızın) Ruh dünyasına girerek onları Allah ' a kullukta, devlet idare etme sanatında, doruğa taşımışlardır. Doğruyu, iyiyi, güzeli ve güzelliği işleyerek ruhsuz ve susuz g..»»
Fedakar Kızmaz

Çıra Yayınları

Heyyy! Ebabiller filleri yendi. Mağara yarenleri uyandı. Bedir'de gökten inenler geri geldi. Kabe duvarlarında hakkı haykıran Ebu zer şimdi sokaklarda haykırdı. Bilaller şimdi tüm minarelerden sesleniyor ümmete. Gece yarısı ayak basılan kaldırımlar, üzerinde şehitler verilen Boğaz Köprüsü, yıldızlar, gökler ve melekler şahit olsun ki; kim dini değerlerimize, ülkemize, ümmetimize,..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.