Büyükler neden mi büyüktür? Biz, dizlerimizin üstüne çökmüşüz de ondan. Artık ayağa kalkalım! Stirnera [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Çıra Yayınları

Çıra Yayınları

• Çıra Yayınları Kitapları | • Çıra Yayınları İletişim Bilgileri | • Çıra Yayınları Hakkında Bilgi
Sitemizde Çıra Yayınları isimli yayınevine ait Toplam 65 kitap bulunuyor.
2002 Yılında Davut Güler ve Ramazan Kayan öncülüğünde kurulan Çıra Yayınları, adım adım yayın hayatındaki yerini sağlamlaştırmaya devam ediyor. Çıra yayınları, yayıncılıkta sürekli bir arayışın adresi olduğu gibi evrensel bir çizgiyi yakalama noktasındaki çabalarına aralıksız devam etmektedir. Kendi hinterlandı içindeki yazarların kitapları ile başlayan yayıncılık serüvenini yeni açılımlar yakalayarak farklı kitap ve konular, çeviriler ve özellikle de klasik metinlere yönelik ilgisini sürdürerek devam ettirmektedir. Çıra yayınları; Müfredat tercümesi ile yayın dünyasında ses getirdi. Çıra yayınları, Ali Bulaç, Ümit Aktaş, Ramazan Kayan kitaplarını yayınlamayı üstlenmesiyle bu ülkenin islami birikimini bir sorumluluk bilinci ile okuyucusuna ulaştırmaya çalışmaktadır. Felsefe alanına yönelik ilgisini de canlı bir şekilde sürdüren Çıra yayınları, ayrıca Molla Sadra kitaplığından çeviriler yapılması üzerine yaptığı anlaşmalarla ve ilk kitabın tercümeye başlamış olmasıyla ayrı bir sevinç ve heyecan dalgasını oluşturmaktadır. Meal çalışmalarına Mustafa Yıldız’ın Son Mesaj Meali ile başlayan Çıra Yayınları; Ali Bulaç meali ve Tefsirini basma anlaşmaları ile de sürdürmeye devam edeceğini göstermektedir… Kurulduğu günden beri bir misyon yayıncılığını üstlenen Çıra yayınları, oluşturduğu havza ile dergi alanına da yöneldi. Özgün İrade dergisi ile başlayan dergicilik serüveni, Özgün Düşünce dergileri ile devam etmektedir. Özgün Düşünce, üç aylık dergi boşluğunu doldurmaya aday olarak yayın hayatına Ocak 2009 tarihinde atıldı. Türkiye’nin önde gelen Müslüman aydınlarının buluştuğu yayın çizgisi ile ilk sayısında ses getirmeye başladı. Bunun yanısıra Haftalık olarak Özgün Duruş gazetesini de çıkaran Çıra Yayınları yayıncılık alanında emin adımlarla yoluna devam etmekte...
Son Yayınlanan Kitapları
Ramazan Deveci

Çıra Yayınları

Hz. Fatma’yı tanımak bir anlamda İslam’ı tanımaktır, tanıtmakta İslam’ı tanıtmaktır. Hz. Fatma İslam’ın ete kemiğe bürünmüş şeklidir çünkü Hz. Fatma’yı öğrenmek ve öğretmek İslam’ın ve Kur'an’ın daha doğru anlaşılmasına vesile olacaktır. Çünkü o babası gibi yaşayan bir Kur’andır. Hz. Fatma’da Meryem’in iffeti ve adanmışlığı, Asiye’nin mücadelesi, annesi Hatice’nin cömertliği, Hz. Aişe'nin ilmi..»»
Ramazan Deveci

Çıra Yayınları

İmanı doğru anlamadan namazı gereği gibi kılmadan gerçek anlamda müslüman olmak veya Allah’ın istediği gibi müslüman olmak mümkün değildir. Biz bu çalışmamızda imanın ve namazın anlamı üzerinde durmaya çalıştık. Namazın nasıl kılınacağını irfani boyutu ile birlikte anlatırken, namazın manevi kazanımlarının ne olması gerektiği üzerine durduk .»»
Mehmet Özgül

Çıra Yayınları

Allah, Kutsal kitapların tümünde inananların, gerek fert ve gerekse toplum olarak birbirlerine karşı nasıl davranmaları gerektiğinin ölçülerini ve mihenk taşlarını vermiş olmasına rağmen insanlar, ya ayetlerin kastettiği gerçek manaların uzak te´vilene gitmiş; ya da ilk anladığı yanlış manaya sarılmış; veya ayetten anlamak istediğini anlamış ve bu yanlış anlayışlarıyla kendisine bir hayat felsefes..»»
Aslan Değirmenci

Çıra Yayınları

Günümüzde devletler vatandaşlarının rahat etmesi için çabalarken ve birbirleri ile bu konuda yarışırken ülkemizde huzuru kaçırıp millete karşı savaş ilan edenlere hesap soracak bir devlet bulunamadı Bir korku imparatorluğu yaratmaya çalışanlar hakkında ne zaman suç duyurusunda bulunulsa deliller yetersiz denilerek incelemenin ötesine geçilemedi. Derken Ankara Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığı ..»»
Ali Bulaç

Çıra Yayınları

Özellikle Sovyet sisteminin çökmesinden sonra dünyamız yepyeni ve eskisinden hayli farklı bir kriz dönemine girdi. Öyle anlaşılıyor ki modern hayatın vaat ettiği “yeryüzü cenneti”ni kurma hayali şimdi çok gerilerde kaldı. Sorunun temelinde kendini tüketen modernlik ve bunun tarihsel bir kategorisi olan ulus devlet yatmaktadır. Modernliğin yaşanan krize verdiği cevaplar yetersiz ve ta..»»
Neslihan Karaduman

Çıra Yayınları

İçindekiler; Baba Affeder Beni dinleyin! Bilinmeyen Yolculuk Bilmek Affetmektir Bu Çikolata Senin Hakkın Ay Çöreği Dağınık Çocuk Evde Tek Başına Faaliyetteyim Geç Gelen İtiraf Gökkuşağı Altında Oruç Haksız Suçlama»»
Ali Bulaç

Çıra Yayınları

Türkiye, Suriye, Irak ve İrana yayılmış ve nüfusu 25 milyonu bulan Kürtler, hemen hemen her ülkede sorunlar yaşamaktadır. Sadece Türkiyede yaklaşık 50 bin insanın hayatını kaybetmiş olması, ne denli ağır bir sorunla karşı karşıya bulunduğumuzu göstermektedir. Bu sorunu insan hakları temelinde çözmek, daha insani bir dünyanın inşa edilmesi ve istikrarlı bir Ortadoğu için zorunludur. »»
Süleyman Yaşar

Çıra Yayınları

"Faiz lobisi var mı, yok mu" tartışması yapılırken faiz lobisi önce yurt dışında ardından Türkiye'de yakalandı. Bu manipülasyonda iş birliği yapan yirmi bir bankanın olduğu açıklandı. Faizleri manipüle edip vatandaşı soyanlar yakalandıklarında adeta pişkin bir edayla "Paranızı çaldık, özür dileriz" dediler. Tabii bu yolsuzluk ve hırsızlık, finansal alanda düzenleme yapan regülatör kuruluşlara c..»»
Celal Tahir

Çıra Yayınları

“Sultan II. Abdülhamit’e düzenlenen Yıldız Suikastı’nda, Ermenilerle İttihatçılar beraberdi.” – Vahdettin Engin “Hayim Nahum Efendi ile beraber, Emanuel Karasu da Lozan’da idi.” – Harry Ojalvo “27 Mayıs’tan az evvel Lütfi Kırdar Moskova’da, Sovyet Rusya ile gizli bir antlaşma imzaladı.” – Aytunç Altındal R..»»
Aslan Değirmenci

Çıra Yayınları

Ve süreç başlamıştı. Diyalog ortamının oluşması, silahların susması ve akan kanın durması için hükümet en kritik görevi MİT'e vermişti. Önce sahada araştırmalar. Kamuoyu yoklamaları, uluslararası temaslar, arabulucular ve bazı MİT yetkilileri ile PKK yöneticileri arasında sağlanan ilk görüşme... Tarih 2009. Talimat hü..»»
Onur Berçin

Çıra Yayınları

Keloğlaaan! Keleşoğlaan! Neredesiiin! Keloğlanın garip annesi tek katlı küçücük ahşap evlerinin önünde sağa seslendi, sola seslendi, ama nafile. Bizim Kel ortalarda yok! »»
Gülseren Gümüş

Çıra Yayınları

Evvel zaman içinde Kalbur saman içinde Dağların yamacında Ağaçların arasında Gök mavinin altında Güzel mi güzel, şirin mi şirin bir köy varmış. »»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.