İyi bir kitap, başka hiçbir şekilde giremeyeceğimiz bir dünyaya girmemizi sağlayan bir sihirli halıdır. CAROLİNE GORDON [Paylaş]
E-mail: Şifre: Facebook ile bağlan Üye ol | Şifremi Unuttum
Türkiye Şiir Platformu
ANASAYFA ŞİİRLER Edebiyat Defteri YAZILAR Edebiyat Defteri FORUM Edebiyat Defteri ETKİNLİKLER Edebiyat Defteri NEDİR? Edebiyat Defteri Kitap KİTAP  Edebiyat Defteri Tv TİVİ Edebiyat Defteri Sesli Şiirler MÜZİK Edebiyat Defteri BLOG Edebiyat Defteri Atölyeler ATÖLYE  Edebiyat Defteri BİCÜMLE Edebiyat Defteri ARAMA Edebiyat Defteri İLETİŞİMKitap Ara:
Kitap Kişi
Cinius

Cinius

• Cinius Kitapları | • Cinius İletişim Bilgileri | • Cinius Hakkında Bilgi
Sitemizde Cinius isimli yayınevine ait Toplam 695 kitap bulunuyor."Cinius" hakkında
henüz bilgi girişi yapılmamış..Son Yayınlanan Kitapları
Murat Pehlivan

Cinius

Kul olmak demek;Giysen de ateşten yelek,Ben senden razıyım demek.Kül olmak demek;İçin için yanarken yürek,Yakmadan ısıtmak demek.   »»
Mehmet Coşkundeniz

Cinius

“Yollarımız ayrı gayrıVarlığının yoktur hayrıSensiz yörünge çizeliSihirli dünya güzeli” Bu kitap görmek için gözlerine ihtiyaç duymayan bir adamın hayallerini, hüzünlerini, mutluluklarını içinde saklıyor.   »»
Abdurrahman Uzunaslan

Cinius

Biz insanlar ve can taşıyan, yaşama sevincine ortak olan diğer bütün varlıklar yegâne evimiz olan dünyanın birer fertleriyiz. Nitekim her evde olduğu gibi dünya hanesinin de bir çatısı mutlaka olmalı. Algılarımızı; yaşadığımız hanelerin, kişisel ihtiraslarımızın, günlük ihtiyaçlarımızın bir adım ötesine taşıyabilirsek, temelde bizi ayakta tutan ve her ne şartta olursa olsun en çok ihtiyaç duyd..»»
Batuhan Yağcı

Cinius

O KIZA...   Senin için dört yıl boyunca her saniye kendimle cebelleştim. Sadece seni görebilmek için dışarı çıkar oldum. Her baktığım yerde seni gördüğümü, her Allah’ın günü senin sesini duymak için yataktan heyecan ile kalktığımı fark ettim. Sen yakınımda olsan bile seni özlediğimi, yanından ayrılmak istemediğimi anladım. Ben bu yola “OLMAYACAK BİR HAYAL” olarak başla..»»
Ayşe Keleş

Cinius

Uzaklardan bir melodi gibiydin. Belki de hiç mi hiç duyamayacağımı sandığım bir melodi... Geldin ve duydum, ruhumdaki senfoniye döndün. Bir teşekkür, kuru bir teşekkür... Varlığına, gülüşüne, ömrüne, var oluşuna... Ne büyük bir sevabım varmış ki seni tanıdım, gördüm. Gözlerine, ruhuna dokunabildim. Ve ne de büyük bir günahım varmış ki gördüğüm gün seni buralarda bırakıp ..»»
Galip Doğan

Cinius

Duru sularda çakıl taşı Havada kar tanesi Bir sevinç var içimde Baharın gelişinden mi dersin Hiç sanmıyorum Sebebi sen olmalısın   Gün gelir ayrılıklar olur Tek başına kalır akşam serinliği Bir nefes alsak baş başa deriz Belki olmaz henüz erken Öyleyse uzak düşler kurarız Sebebi sen olursun.       »»
Kubilay Büyüknefer

Cinius

Doruklara âşık bir yılkının, birkaç kelimeye  sığmayacak kadar güzel düşleri...   Yaşandı. Yazıya geçirilmenin bütün sınavlarını geçti. Okyanusun ötesinden kutuplara, yeryüzünden gökyüzüne, kısacası bütün milletlere, bütün insanlığa ileteceği bir mesajı vardı…    Umarım yolu sizin olduğunuz yerlerden geçer ve size de bir şeyler bırakır kendi dünyasından…       ..»»
Hansa

Cinius

Ve sen, Bazen tek bir cümleyle, Bir tek kelimeyle, Yüreğimde bir yerlere dokunduğunu, Bilmezdin...       »»
Erhan Salman

Cinius

2002 yılında, iktidara ADALET VE KALKINMA PARTİSİ’NİN gelmesiyle beraber Türkiye’de büyük bir değişim yaşanıyordu. Ülkemiz, ekonomik krizden geçiyor ve toplum artık siyasetçisine güvenmiyordu. Milletin dayanma gücü kalmamıştı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, 2002 yılındaki seçimlere kadar sürekli koalisyon hükümetleri tarafından yönetilmişti. AK Parti’nin seçimleri kazana..»»
Seher Çarkım Elmalı

Cinius

 Anneannemin annesi bir Rum kızıymış, adı da Lilika’ymış; ‘zambak çiçeği’ demek… O zamanlar büyük büyük dedemle de komşularmış. Onun adı da Sait’miş; ‘kutlu, uğurlu’ demek. O zamanlar Türklerle Rumlar çok güzel anlaşıp, çok güzel komşuluk yapıyorlarmış. Birbirlerine, yaptıkları yemeklerden, “Kokusu gitmiştir,” diye mutlaka bir tabak götürüp tattırırlarmış. Hasta olduklar..»»
Hakan Kireçkaya

Cinius

“Mokşa, maddi titreşimlerin ötesindeki spiritüel özgürlüktür. Bu içsel özgürlük, koşullar ile savaşarak değil, bilincin koşulların ötesine geçmesiyle ortaya çıkar.” Hakan Kireçkaya   “Dışına bakan kişi rüya görür, içine bakan kişi ise uyanır.” Carl Jung   “Eğer evrenin sırrını bulmak istiyorsan enerji, frekans ve titreşim açısından düşünmelisin.” Nikola Tesla   ..»»
Turgut Karabekir

Cinius

“Atatürk bize “Batı’nın bizden ileri olduğunu, onları taklit etmek değil, onlardan öğrenmek gerektiğini” söylediği hâlde, biz Batı’yı taklit etmeye çalıştık. ‘Bizi’ geliştirmek yerine Batılı olmaya çalıştık.” “Başkası olalım derken, hiçbir şey olamadık.” “Yeniliğe, kendimizi kendi millî karakterimiz içerisinde eğiterek, varmanın gerektiğini kavrayamadık.” “Aile içinde..»»
Edebiyatdefteri.com'u kullanarak Çerez Politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.